Jak odbourat trému?

Od: Datum: 09.07.14 23:09 odpovědí: 7 změna: 10.07.14 19:43

Existuje nějaký legálně dostupný (a ideálně volně prodejný) prostředek, co by dokázal odbourat nervozitu a trému aspoň z poloviny tak efektivně, jako alkohol, a přitom neotupil analytické myšlení tak, jako alkohol?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 07:29

Ano - Guajacuran, je volně prodejný.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.14 09:25

Dobrý den, tréma psychyckého rázu a tak je potřeba se zaměřit tímto směrem. Pokud víte, že k nějaké takové situaci dojde, tak se na mi připravte a to třeba tak, že si ji předem v mysli vícekrát co nejvěrněji přehrajete. Představte si, že vám zůčastněné osoby pokládají otázky a vy na ně v duchu odpovídejte. Pak by vás to ve finále nemuselo nijak moc rozhodit. Taky je tu možost si předem představit tu veledůležitou osobu (osoby) v základní biologické situaci a říci si, že je to taky jenom člověk.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.07.14 13:51

Tohle už jsem zkoušel mnohokrát, a to právě moc efektivní není. Pokud se tréma už projevuje silně fyzicky, pak takové představy mají účinek spíše zanedbatelný. Asi nemám dostatečně plastickou představivost. Přehrávání situace dopředu nervozitu spíše prohlubuje...

Datum: 10.07.14 19:43

Mám podobnou zkušenost. Mívám trému z telefonování a nejlepší je, když se přinutím na rozhovor nemyslet ani neplánovat, co řeknu. Pak je blbý, když mi to ta osoba (nejčastěji úřad apod.) nebere, protože během vyzvánění a po zavěšení už tomu plánování, co řeknu, nedokážu zabránit a na opětovný hovor pak už ani nemám nervy... *hi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.14 12:28

Zkuste čaj s Třezalky tak jednou denně, ale nepobívat na slunci

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.14 13:45

Proč se nesmí pobývat na slunci?

Datum: 10.07.14 19:16

Třezalka obsahuje obrovské množství chemických látek a není to ještě vše pořádně probádané, proto je dobré užívání třezalky vždy konzultovat s lékařem, ne vždy je totiž varování napsáno na příbalovém letáku. Je třeba si dát pozor také na slunce, v souvislosti s třezalkou se mohou výrazněji tvořit pigmentové skvrny,

zdroj: http://m.rozhlas.cz/vysocina/chat/_zprava/1361635

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.