Na co je dlouhé oživování?

Od: Datum: 09.07.14 22:23 odpovědí: 8 změna: 10.07.14 06:03
avatar

Ahoj,
ve zprávách mě zaujalo, že novorozeně oživovali hodinu a bohužel...

Ale nač je tak dlouhé oživování? Když se kouknu na seriál Sanitka (stará) tak tak oživování vzdávají přibližně za 5 minut (?). To mi přijde poměrně logické. Po hodině už přece je dávno mozek a jiné orgány grogy... nebo ne? Masáž srdce pořád vše dostatečně okysličuje?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 09.07.14 23:11

Ahoj

Pokusím se Ti odpovědět, snad to nebude zmatené - je už hodně hodin a za chvíli vstávám do práce.

Za prvé, nevěř filmům, tudíž ani Sanitce. Za druhé, ten film je třicet let starý. V každém případě se člověk oživuje takhle dlouho kvůli dvěma důvodům. Prvním z nich je zákon, který nařizuje, jak dlouho a kdy a v kterých případech se resuscituje (oživuje) a za druhé proto, že se snaží všichni zúčastnění za každou cenu bojovat s časem. Ten boj je vždy opodstatněný a vždy smysluplný, protože - vysvětlím. Když bys Ty resuscitovat, pouze mu "honíš" krev po těle, která po deseti minutách ztratí všechen kyslík, takže Ti oživovaný zemře. Tak tomu jest, když se provádí tzv. laická resuscitace. Kdyžto my na záchrance a v nemocnicích provádíme tzv rozšírenou karidopulmonální resuscitaci, které se tak říká proto, že pacientovi aplikujeme pomocí ambuvaku přes dutinu ústní "vzduch" a k tomu ještě máme ambuvak připojen na láhev s kyslíkem, takže pacient je zásoben kyslíkem a kdybychom ho takhle resuscitovali několik hodin, nijak nestrádá, Ještě nutno podotknout, že pacient je zaintubován, tudíž je přenos kyslíku do plic zajištěn ještě o to lépe. Už mě nenapadá nic víc, jak bych to mohl vysvětlit. Zkrátka a dobře resuscitace prováděná hodinu odborným týmem nepostrádá na významu, protože pacient (v tomto případě dětský), nemá žádný deficit.

Ohodnoceno: 10x
 
Datum: 10.07.14 06:03
avatar
Diky, mě se to nějak nezdálo. Zase jsem o kousek chytřejší... A zase zapomenu něco jiného :-D
Datum: 09.07.14 23:17
avatar

Částečně zabraňuje odumírání a taky během oživování postupně do těla vpravují různé koktejly jako je adrenalin, sůl, glukózu a další. To do něj asi nenarvou všechno najednou během pěti minut. No ve filmech je k vidění věcí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.14 23:21

Ahoj. Podle toho, jak to nakonec dopadá, když to dopadne hodně špatně a pacient, to hloupé snažení dementních záchranářů přežije, je to průšvih té rodiny, toho rozdejchaného chudáka. Za tu chorou myšlenku těch dementů, by měly soudy tu bandu tupců přinutit té postižené rodině pomáhat po celou tu dobu, co ten člověk bude živořit. A pak by nemusely probíhat soudy s divnými rozhodnutími o vyplácení 30 mega k ničemu. Informace o tom, že správné fungování mozku po 4 minutách končí, je už hodně dlouho známé. Malá a skoro žádná pomoc státu takto postiženým rodinám mi v tomhle dává za pravdu. To je lumpárna č. 2. Jsem zvědav, jestli mě překvapí nějaká jiná reakce? Hlavně někoho, co s takovou věcí nemá žádnou osobní zkušenost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 09.07.14 23:28

Myslel jsem si, že jste normální, ale od teď už si to nemyslím... Říkáte, že ,,dementní záchranáři..." Pokud nejste znalý situace, tak se prosím nevyjadřujte. Všechno je dáno dementními zákony, nikoliv tím, že by byli dementní záchranáři, kteří přijedou na místo! A to, že je člověk následně postižený, není dáno tím, že by se oživoval dlouho (viz mlj první příspěvek ve vláknně), ale tím, že jsou dementní ti lidé okolo a místo toho, aby začali resuscitovat, tak se koukají a točí to na mobily a pacient je bez kyslíku!

doplněno 09.07.14 23:31:

Musím dodat, že pokud je evidentní, že pacientův životní komfort by byl narušen a už by nemohl žít nadále plnohodnotný život, tak se s resuscitací ustává... Ale vždy se bojuje o záchranu jeho života, pokud se ví, že je minimální šance na vznik poškození.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.07.14 23:40

Ahoj. Cobraku, s tím co popisuješ ty, se dá do jisté míry souhlasit. A opravdu nechci nějak napadat práci záchranářů, ale já, jsem tu popisoval poněkud jiné případy. A ty se staly v mé hodně velké blízkosti. A měl jsem to skoro 21 let na očích a dost často i v rukách. Tak to neber osobně. Asi jsem měl spíš napsat zachraňující lékaři, než Záchranáři ze sanitek od Rychlé. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.14 23:23
avatar
...medicína je od dob Sanitky trochu dal,ma vetší možnosti,jenže otázkou je co by bylo kdyby se oživení po delší době povedlo...?je na jednu stranu fajn,ze je možnost,na druhou do mozku a jeho "funkčnosti" ani dnešní medicína nevidí a než aby přišel na svet z degenerovaný jedinec,je lepší ze prosté nepřišel...zní to možná trošku cynicky ale jsem toho názoru ze příroda nenechá,a miliony let nenechala,přežít tzv."slabé kusy" protože to prosté není ku prospěchu...a falešný humanismus posledních cca.dvě sté let na tom nic nemeni-onen vegetativní způsob života neprospejě dotyčnému stejně jako jeho okoli- a to jsem dvojnásobný otec a počítal jsem i s tím ze sťat se mohlo cokoli i nám a názor jsem mel stejný...myslím si ze udržení při živote tzv.za každou cenu je proti smyslu vývoje,ani Hippokratés nedomyslel az tak dalece ze po dvou tisících letech bude možné udržet při živote plod o hmotnosti méně než pul kg...ostatně nemusíme chodit daleko-nedavny komatozni případ M.Schumachera-po takové dobe-co bude mít ze života...? Než tohle mel raději pro něj "odejit"-samozrejme mu to ale nepřejí...Ale zajímavé je ze v podobných situacích jsme si všichni rovni-chudak i boháč,medicína je snad jedinou spravedlivou oblasti bez rozdílu můžeš mít peněz kolik chceš a v určitých situacích jsou ti k prdu...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.07.14 23:33

Ahoj. Erikchu, dal jsem ti boda, protože jsi to taky napsal moc dobře. Michael Schumacher byl-je trochu jiný případ. Toho lékaři například, nenechali 10 minut v sanitce promodrat jen proto, že se někdo s někým nedohodl, kde nakonec dojde k porodu. Nakonec se to samozřejmě stalo mezi dvěma městy a v sanitě. Někdy se to povede i na operačních sálech. Je mi to líto, ale tohle se prostě stává. Pak tím trpí celá rodina a fakt to není dobrý. Zvlášť bez té pomoci státu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.