Porušení firemní politiky? co hrozí?

Od: Datum: 09.07.14 19:02 odpovědí: 3 změna: 09.07.14 21:19

Dobrý den,

mám dotaz, poršušila jsme firemní politiku (politika nákupu: udělala jsme objednávku až po vystavení faktury a vybrala dodavatele, který nebyl v databázi doporučených dodavatelů).

Co mi hrozí podle zákoníku práce? Hrozí výpověď z porušení prac. kázně? Pokud ano, počítám, že bych nedostala sociální dávky a špatně se mi hledalo nové zaměstnání. Kde se to píše, jak nový zaměstnavatel zjistí, že se jedná o hrubé porušení prac. kázně?

Díky za odpovědi.

B.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.14 19:20

Odpověď na otázku, co Vám hrozí může být od "nic až po okamžité zrušení pracovního poměru". Můžete porušit nějaký interní předpis firmy a přesto společnosti nezpůsobíte žádnou škodu a zaměstnavatel se tím nebude zabývat či se rozhodne jen pro snížení osobního ohodnocení či jiných složek mzdy. Nebo naopak, zaměstnavatel může celou situaci vyhodnotit i tak, že došlo k porušení předpisů vztahujících se k Vámi vykonávané práci a může ukončit pracovní poměr výpovědí, dohodou či jej okamžitě zrušit. Zkrátka, to, jak se "porušení firemní politiky" projeví ve výsledku závisí mj. na intenzitě porušení a zejména na tom, jak se k tomu postaví zaměstnavatel. V případě ukončení pracovního poměru se můžete, ale nemusíte hlásit na úřadu práce, jako uchazečka o zaměstnání. Při skončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen Vám předat potvrzení o zaměstnání, tzv. zápočťák. Pokud se budete hlásit o podporu v nezaměstnanosti, tak údaje potřebné pro výši podpory se uvádějí na samostatném listě a pouze na Vaši žádost. Tedy, nový zaměstnavatel tyto údaje mít k dispozici nebude.

§ 313 odst.2 ZP:

(2) Údaje o výši průměrného výdělku, o tom, zda pracovní poměr, dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti byly zaměstnavatelem rozvázány z důvodu porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem nebo z důvodu porušení jiné povinnosti zaměstnance podle § 301a zvlášť hrubým způsobem, a o dalších skutečnostech rozhodných pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti90 je zaměstnavatel povinen uvést na žádost zaměstnance v odděleném potvrzení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: barila*
Datum: 09.07.14 21:03

jen pro upřesnění, pokud bych byla přijata k dalšímu zaměstnavateli, předkládám "zápočták", kde se důvod ukončení předchozího pracovního poměru neuvádí? Rozumím tomu dobře?

Datum: 09.07.14 21:19

Ano

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.