Manželův mindrák? Není se mnou spokojený

Od: Datum: 07.07.14 22:09 odpovědí: 17 změna: 09.07.14 07:03

Zdravím a prosím o názor,či radu.Jsem vdaná 28 let,máme dvě dospělé dcery a malou vnučku. tento rok mi bude 50,manžel je o rok starší.Poslední dobou mám pocit,že se manžel nemůže nějak popasovat s mým stárnutím. Pořád mi předhazuje,že když si mě bral,tak jsem byla jako panenka atd. Doma mu opáčím v podobném duchu,ale mrzí mě,že mě manžel takto ztrapnuje i ve společnosti přátel,hlavně když má něco upito.Nechci,aby to znělo namyšleně,ale já jsem spokojená,na svůj věk si připadám pořád dobře,dbám o sebe,moderně se oblékám a líčím,pracuji jako recepční tak se snažím,aby byl na mě pořád hezký pohled Když o tom s manželem mluvím,tak říká,že je to sranda,že jsem háklivá. Nejsem žádnej suchar,mám ráda humora myslím,že jsem i tolerantní,ale mrzí mě,když manžel okatě flirtuje s jinými ženami, hlavně s těmi mladšími abych ho viděla a vykřikuje,že by mě vyměnil,že už nejsem tak hezká jako dřív atd. Přátelé ho okřikují,že je blbec,že může bejt rád co má.Jinak máme celkem hezkej vztah,pořád máme skvělěj sex,společné zájmy a náhled na život.Cítím,že se pořád milujeme,známý říkají,že k sobě pasujeme jak pr..l na hrnec,ale taky nechápou,co ho k tomu vede.Vím,že si chlapi rádi čechrají peříčka před cizími ženami,také to zažívám v práci i jinde,ale před manželkou je to hnusný a neomalený.Když mu řeknu,aby tedy šel,když není štastný,tak se směje,že z toho dělám horor,poradíte,nechci mu oplácet stejnou mincí,je to pod mou úroveň. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.14 22:43

Ješitnost a být důležitý, možná je menší postavy a vy vyšší, tudíž má napoleonův mindrák buď se s tím smířit anebo poslat za mladší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 01:00

Ne,tam zakopaný pes nebude,je o dost vyšší než já,ženám se také ještě líbí.Na rovinu jsem mu řekla ať se tedy poohlédne a jde,nebo s tím přestane,uvidíme...

Od: ben®
Datum: 07.07.14 22:51
avatar

Dobrý den, jste ve věku, kdy je žena poměrně často vyměněna, tak bych to nepodceňoval.

Snad se tomu říká druhá míza a ten pán má dojem, že to ještě vše stihne v životě znovu.

Někdo možná ano, ale jiný si potom drbe hlavu a vzpomíná na svou "starou" paní nebo by se chtěl vrátit. Ale, nebudeme předbíhat události, ke kterým nemusí dojít. Váš manžel má svůj způsob humoru, který Vám nesedí a hlavně si neuvědomuje, že Vás to trápí, zesměšňuje, ponižuje a ubližuje Vám tímto - a to je špatné. Řešení je prosté (jenom nevím, jak to zrealizovat) - manželovo sebevědomí snížit a Vaše naopak zvýšit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 00:50

Děkuju,nemám pocit,že mám nízké sebevědomí,mužům se ještě docela líbím,manžel to svádí na alkohol,ale přece ani úplně namol nebudu říkat a dělat něco co mi není vlastní.Tak ve mně hlodá červík,jestli v podvědomí opravdu nechce změnu.Jak se říká,že opilí a malé děti říkají pravdu...

Datum: 07.07.14 22:53
avatar

Prostě mu řekněte, že vám to vadí. ať s tím přestane. Milující manžel by to měl pochopit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 01:08

Říkala jsem mu to několikrát,říkají mu to i kamarádi- on na tom nevidí nic špatného,je to přece ze srandy...Přemýšlím,že se taky někde naleju a oplatím mu to,tzv.mu nastavím zrcadlo,ale nejsem na to správný typ,asi bych ztrapnila spíš sebe .

Od: mmm*
Datum: 08.07.14 01:18

Já bych se snažila mu oplatit stejnou měrou, protože v tomto případě patří na hrubej pytel hrubá záplata.

Až by zas došlo na zmíněnou situaci a on by se před nějakou ženou čepejřil a měl "blbý" kecy, tak bych před tou dotyčnou řekla, že stejně tak jako já nejsem hezká, tak on není tak chytrej jako býval a že taky uvažujete o výměně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 07:29
avatar

Musí to být nesmírně bolestivé. Takové hnusné řeči! Fuj! Já si myslím, že si uvědomuje svůj věk a své stárnutí a srovnává se s tou skutečností. Bohužel, agresí na vás. Je to agrese. Je! Nikdo přece nestárneme do krásy a do zdraví. Nikdo z nás. *plac* Poradit asi neumím. Ale je to fakt strašné, místo společného prožití života, se všemi radostmi i strastmi, společného stárnutí, poslouchat nablbané pindy. Jen se nenechejte strhnout a nevypočítávejte mu, jak se roky podepsaly na něm! Zachovejte si svou fazonu, úroveň. Možná, ještě mu jen doporučit, ať si stoupne, až bude sám, nahatý před velké zrcadlo. ;) Možná, při každé takové řeči odejít? Jít prostě pryč. Bez vysvětlování, bez přípravy. Zvednout se a jít pryč odkudkoliv. Nechápu, kdo některým chlapům, dává právo k takovýmhle řečem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dako®
Datum: 08.07.14 08:57
avatar

Tak mě tyhle řeči vůbec nevyvedou z míry. Je mi padesát a manžel je o půl roku mladší. V poslední době hlásá: "Tobě je už padesát, už seš stará bába. " Já se pousměju a řeknu mu : " Zato vypadám líp než ty, podíval ses někdy do zrcadla?"

To flirtování s jinými ženami by mě taky vadilo. Zeptejte se ho, jak by se mu líbilo, kdyby Vy jste se ve společnosti chovala jako on a flirtovala s jinými muži. Jak on by se na to díval, bral by to taky jako legraci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 08.07.14 10:07

Už před lety jsem dospěl k názoru, že my chlapi jsme taky v přechodu. Je to přechod hlavně psychický, kdy si začnem uvědomovat, že už fyzicky nezvládáme to co mladí kluci, že už přestáváme stíhat změny a že už svět nepatří nám, je to už svět té mladší generace. Nejhůže se stím vyrovnávají ti, kteří neumí prohrávat a pak stále kopou okolo sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 10:59
avatar

Ano,když si Vás bral, byla jste jako panenka. Ale i on byl jako panáček a ne jako dneska - vyskákaný chocholouš!

Zvláště, pokud má k Vám výtky ve společnosti, věřím, že to mrzí. A navíc když nejste žádná cuchta, ale pečujete o sebe.

Měl by si uvědomit, že ani on už nemůže cvičit za dorostence.

Nejdříve bych si s ním pořádně promluvila doma, pěkně naostro, nic neschovávat. Proč to dělá, zda si zvyšuje své sebevědomí, zda tím zakrývá své stárnutí. Ať se taky někdy podívá do zrcadla, že už mu není 20.

Když s tím nepřestane, konejte, jak sama navrhujete. Nenalejvejte se, není horší a odpornější pohled, než na nalitou ženskou. Klidně můžete za střízliva, budete mít aspoň svěží mozek a budete vědět, co trefně říct. A začněte, jako on. Nevím, co Vám on konkrétně říká, ale třeba začněte, jak mu roste břicho, jak při sexu funí, že už to není jako zamlada, kdy vydržel celou noc, dneska už je to na nic, už to není prostě ten chlapec...Že už se Vám nelíbí a nejraději byste ho vyměnila, nebo prodala v bazáru jako opotřebené zboží! *smich* Jenže si myslíte, že byste za něj nic nedostala! Kdo by to koupil, proboha?

.Když tohle řeknete před lidmi /kamarády/, uvidíte, že se mu to líbit nebude. A Vy mu pak můžete odpovědět: Aspoň vidíš, jak mi pokaždé je, když Ty začneš...*bum*

Taková zkušenost by mu mohla pomoci a choval by se příště slušně. Ono se ne nadarmo říká:

Co nechceš, aby Ti jiní činili, nečiň Ty jim! Jaga.

doplněno 08.07.14 13:50:

Jeden známý /seznámili jsme se s tou rodinou na dovolené a to si člověk nemůže vybírat, kdo tam bude trávit dovču s ním/ pokaždé říkal své manželce ve společnosti: KOUKÁŠ, JAK KDYŽ SE BOUKÁŠ! Řekl to třeba 5 x za večer. Nikdo se nesmál, bylo to trapné. On se rozhlídl kolem, jak jí to natřel,ona trpně seděla a nic.

Takhle bych tedy dopadnout nechtěla. Kdyby to měl říct mně, klidně bych udělala tu ostudu a zfackovala ho, aby si už nikdy podobnou vulgaritu nedovolil.

Musíte si nastavit mantinely, takhle si k Vám dovolí to, co mu povolíte. Takže NEPOVOLIT MU NIC!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.14 13:57
avatar

Vy sjte mi dala, ted jsem asi 5 min patral co to boukani znamena. No, jsem zase o neco chytrejsi :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 13:12
avatar

Zdravím, jen přispěju svým názorem. Zarazte to, dokud je čas! Stejně se chová jeden známý k manželce, po dvou porodech měla velké komplikace, přibrala a taky ztratila polovinu vlasů. Od té doby není snad den, aby jí nevvpálil, jak je tlustá, že by se sebou měla něco dělat, že si bral krásnou štíhlou kočku. Druá věc je ovšem ta, že paní se skutečně nechce moc makat na tom, aby pneumatiku kolem pasu shodila... kdo ale dává pánovi právo se do ní opírat i v přítomnosti kamarádů? Má i jiné zvláštní názory, jako že má ženská držet hubu, když jí chlap udělal děcka a postavil barák, a mnohokrát jí v podnapilosti takhle ztrapnil. Když se odvážila něco říct, řekl jí přede všemi, že na její názor se nikdo neptal. Navíc se ho každý bojí, tak rději mlčí.

Bohužel si za to z veké části může sama, protože mu ustupovala a tolerovala mu to od začátku vztahu, a teď po nějakých 20 letech je nešťastná osobnost s prášky a kapkami na psychiku.

Dejte rázně najevo, že nehodláte poslouchat, jako Vás takto mluví. Pokud bude, tak se nebudete účastnit akcí s ním. A pokud toho nenechá - nebojte se oplatit stejně, aby viděl, jak je to ponižující.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 08.07.14 21:39

Dékuji všem za rady a empatii. Již jsem se rozhodla. Manželovi řeknu,že mu v žádném případě dál nebudu toto chování tolerovat a jestli chce mladší,tak ať si ji jde hledat.Mám ho ráda,ale nebudu ho přivazovat k topení,jen aby zůstal.Mám svoji hrdost a radši budu sama,než s člověkem,který si mne neváží,pak bych si nemohla vážit sama sebe... Pokud slíbí,že se polepší a přesto to zase udělá,jsem rozhodnuta ho přede všemi beze slova proplesknout a vložit do toho všechnu bolest a ponížení,co v sobě mám a odkráčet středem.Ti co nás znají pochopí a ti co ne, budou mít kulturní vložku...) To asi bude na rozvod,ale ať,třeba mě ještě něco pěkného v životě potká . Přeji Vám všem krásné léto a važte si Vašich partnerů,ale hlavně...sami sebe !

Od: ben®
Datum: 08.07.14 21:51
avatar

Dobrý den, chválím Vaši rozhodnost, ale nerad bych přispěl (svým již dříve vloženým příspěvkem) k Vašemu rozvodu. Psala jste o alkoholu - ten by se možná dal omezit a tím i chování manžela zlepšit. Ale, když to nepůjde, tak jděte od sebe. Budete mít klid a šanci najít si někoho, kdo Vás bude chtít a obdivovat takovou, jaká jste nyní a nebude Vám předhazovat "zašlou krásu". Píšete, že jste "čupr" děvče věku středního, tak šanci máte velikou. Zdravím!

doplněno 08.07.14 23:28:

Jiskra - ještě můžete zkusit takovou drobnou věc. Několikrát za měsíc se manžela starostlivě zeptejte, jestli se cítí dobře a zdráv, že je takový bledý nebo, že v noci těžce dýchá. Mužský, který začne přemýšlet o svém narušeném zdraví, přestává myslet na ženské. A jinak i Vám přeji hezké léto.

doplněno 09.07.14 07:17:

babkazov - víte, že jsem se po napsání této rady až lekl, co jsem to tu na nás muže práskl? jenže, sama víte, že když marodí mužský, tak je to třikrát horší, než když má stejnou nemoc žena .

Navíc, tazatelka může po létech přiznat pravdu a říci, že to byla přeci jen sranda a o nic nešlo (jako si to myslí její manžel, když ji trápí).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.07.14 23:07

Děkuji,doufám,že to tak daleko nezajde,problémy jsou od toho,aby se řešily,rozvod je ta poslední možnost.Je pravda,že manžel se takto chová když se víc napije,naštěstí to není často,to bych nesnesla.Nemějte obavy,že bych se takto radiákálně rozhodla dle Vašeho či jiného doporučení,jsem již velká holka,poradím se ráda,ale rozhoduji se sama.Děkuji,vážím si Vašeho času,mějte krásné nejen léto a těším se na další snad veselejší "spolupráci".

Datum: 09.07.14 07:03
avatar

Bene, ta rada v posledním odstavci, ta je ďábelská a naprosto pravdivá *smich* Šalamoun by záviděl!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.