Vápník ze slepičích vajec

Od: Datum: 07.07.14 16:49 odpovědí: 15 změna: 16.07.14 09:20

Nemate nekdo zkusenost s namletymi vajecnymi skorapkami? Cetla jsem recept: dobre umyt v horke vode, blanu odstranit, pak do trouby na plno cca na 10min, pak nechat vystydnout a namlit na prasek, nebo vlozit do citronove stavy z 1 kg citronu. (10 skorapek na stavu z 1kg citronu, rozpusti se).

Nezkousel jste nekdo? Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.14 16:55

Co si od toho slibujete? úsporu, víc zdraví?

Osobně bych se těmto pokusům vyhnul a buď zakoupil nějaké vitamíny běžně dostupné v síti. Případně změnil jídelníček tak, aby obsahoval více vápníku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.14 17:00

Ano. Mám s tímto zkušenost, když měla dcera několik zlomenin po autonehodě. Nevím, zda jí pomohl vápník ze skořápek, ale hojení probíhalo nad očekávání dobře. A ty skořápky mi byly schváleny lékařem. Jedná se o přírodní vápník, který tělo lépe přijímá. Otázka je, v jaké kvalitě jsou skořápky z kupovaných vajec někde v hypermarketech a v jaké z domácího chovu.

Datum: 08.07.14 13:48

Zajimave, ja se to davkuje? dekuji

Datum: 07.07.14 17:33

Osobně zkušenosti nemám, ale kdysi v nemocnici mi strarší paní vyprávěla, jak jí rozemleté skořápky velmi pomohly při velkých bolestech kyčle, recept si sice nepamatuji, ale základem byly ty usušené a rozemleté skořápky vajíček. I kdyby nepomohly, určitě neublíží.

Datum: 07.07.14 18:02

Kyselá reakce z citronové šťávy s váníkem jej naproto zničí . Tak-že pijete jen nějakou šťávu bez užitku. Ale prášek ze skořápek domácích vajíček smíchaný s jogurtem,pudinkem, sirupem... se dává štěňatům velkých plemen na zpevnění kostí tak může pomoci i lidem. Je to nejlevnější metoda a účinná,vyzkoušená chovateli.

doplněno 08.07.14 16:58:

Nejméně 1 kávova lžička nadrcených skořápek denně při akutním případu. Třeba zlomenině.Normálně tak jednu lžičku za týden. Nebo podle potřeby jak moc dotyčnému vápník chybí Šťěnatům vlčáka se dává 1 lžička co druhý den až do 1 roku.Pak už hlavně ve stravě Předávkovat se s tím nikdo nemůže je to minerál ne chemie.

doplněno 08.07.14 17:02:

Já skořápky drtím na elektrické mlýnku na kávu a přidávám je i do žrádla slepicím když mají tenké skořápky.

Datum: 07.07.14 19:07

Já před léty měl nohu v sádře,potom jsem chodil na rehabilitace a tam mi sestra radila abych si prášek ze skořápek dával do panáka alkoholu.Takže skořápky jsem vyvařil ve vodě 10 minut,rozztříštil na mlýnku na kafe a jednu lžičku dával večer do panáka.

Datum: 07.07.14 22:40
A na co to potřebujete?

Datum: 08.07.14 08:21

Na zlomeninu. Dle lekare se to spatne hoji, ubytek vapniku. A skorapky jsem nasla jak efektivni zpusob , mnohokrat lepsi, nezli chemicky vyrabene "vitaminy".

Datum: 08.07.14 17:22

No ono je to složitější. Vápník můžete jist od rána do večera a nikdy ho nebude dost. Ke vstřebávání potřebuje vitamín D3, bez toho se nevstřebá vůbec nic. Další věc - úbytek vápníku znamená úbytek i jiných minerálů, takže nedostatek vápníku může být z nedostatku hořčíku, jedno bez druhého nefunguje, protože jsou to párové minerály a když jeden nebo druhý chybí, vůbec se do kostí nezabudují. Takže chce to pestrou stravu. Hořčík se vstřebává s vitamínem B6. Taky tam hraje roli fosfor.

Datum: 08.07.14 18:09

Samozřejmě tyto vítamíny a minerály jsou doplněk stravy. Ale toto je opravdu zlodějina. http://zip.er.cz/2459

Datum: 16.07.14 08:49

Dle "chytrych" knih, co jsem se docetla, je vapnik vstrebatelny s D. A to je v tuto chvili slunicko :) Udajne staci pul hodinky, ale v case kolem 17hod., mozna prilis zjednodusene, ale za zkousku nic nedam...Dekuji :)

Od: rerc
Datum: 08.07.14 13:42

Requed,plácáš nesmysly.Sama jedna magistra z lékárny mi poradila,že vápník ze skořápek je to nejlepší.Než nějaké vitamíny a vápník v tabletách.Prý to prodává v lákárnách i jedna vychytralá farmakologické firma,která nabízí přírodní vápník ze škeblí nebo mušlí za drahé nestoudné peníze.A přitom je to to samé jako nadrcené skořápky z vajec.Je to přírodní čistá forma a organismus ji přijímá bez rizik a nejlépe.Asi by stačilo skořápky vysušit a pak nadrtit v kamenném hmoždíři na koření.

Datum: 08.07.14 18:07

A máte jistotu, že šlo o magistru? Nebyla to jen podavačka?

Od: rerc
Datum: 16.07.14 09:11

a co by z toho prodavačka měla?Sama mi řekla,že je sama proti sobě,když mi to říká o skořápkách.Skořápky si doma sní každý zadarmo.A kdo pak bude živit mizery co prodávají draze vápník v tabletách a spoustu dalších volovin?Taky trochu uvažujte a nedejte se zblbnout každou reklamou.Ty mají jediný cíl-aby si firma a hlaně majitel co nejvíce nadrbal a oblbnul co nejvíce lidí

Od: buss®
Datum: 16.07.14 09:20

Podívejte se raději sem http://search.seznam.cz/?q=sko%C5%99%C3%A1pky+z+vajec&sourceid=szn-HP jen nevím zda ta rada do trouby naplno je dobrá. Ovšem také se říká něco o popelu z něčeho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.