Zpětvzetí žaloby

Od: Datum: 06.07.14 22:02 odpovědí: 7 změna: 07.07.14 19:56

Kdo prosím má zkušenost se soudem? Letos v červnu jsem podala žalobu, tehdy jsem ještě neplatila žádný poplatek a teď chci vzít žalobu zpět. Je nutné toto podat písemně a budu ještě platit nějaký poplatek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 06.07.14 22:06

Nepíšete, o co se jednalo, trestní či občanskoprávní věc. Buď písemně, nebo na soudu.

doplněno 06.07.14 22:42:

Tož v tom případě řeší obč. soudní řád.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 2810®
Datum: 06.07.14 22:11

Jedná se o věc občanskoprávní. Poplatek na mě za podání ještě nikdo nepožadoval, nemám ani žádné číslo jednací.

Datum: 06.07.14 22:07
avatar

Pokud neuhradíte soudní poplatky žaloba se považuje po uplynutí zákonem stanovené doby /30 dnů/ soud ji projednávat nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 22:30
avatar

Jednoduše napište soudu (v právní řeči "podání"), že žalobu berete zpět, nemusíte psát proč. Samozřejmě napište všechny údaje, žalobce, žalovaný, o co žaloba je a číslo jednací, které jistě už máte. Podání podejte svým jménem a vlastnoručně podepište, ve třech vyhotoveních a nejlépe s tím dojděte osobně na soud do podatelny. Tam Vám dají na jedno vyhotovení razítko jako doklad, že jste to podala, ostatní si nechají, soud vyřídí a za čas dostanete domů usnesení soudu, že řízení bylo zastaveno. Tím to skončí .

doplněno 06.07.14 22:32:

Udělejte to hned, platit nebudete nic.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: geo
Datum: 06.07.14 22:57

Podaná žaloba dostalo číslo jedna v okamžik, kdy byla doručena soudu. Jde te do podaltelny příslušného soudu, kde vám řeknou na základě vašeho jména, jaké bylo věci přiděleno číslo jednací. Obvykle to lze zjistit i telefonem do podatelny. Následně sepište zpětvzetí žaloby s uvedením čísla jednacího. Nic platit nebudete. Soud vás následně bude informovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 17:54

Dobrý den,

pokud jste ještě nezaplatila soudní poplatek za podání žaloby, soud Vás k jeho úhradě písemně vyzve, a v případě, že jej ani ve lhůtě stanovené soudem neuhradíte, tak soud řízení usnesením zastaví. Tedy dojde k zastavení řízení i bez jakéhokoliv písemného podání, v podstatě budete-li pasivní. Bez zaplaceného soudního jednání soud jednat nebude. Nicméně, máte-li potřebu věc skončit co nejrychleji a nečekat na aktivitu soudu, můžete sama na soud doručit tzv. zpětvzetí žalobního návrhu (písemně). V něm uvedete název soudu, označení účastníků řízení (žalobce a žalovaný) a věc (například úhrada dluhu, rozvod, apod.) a výslovně uvedete, že tento návrh berete zpět v plném rozsahu. Soud poté opět usnesením řízení zastaví. Číslo jednací zjistíte tak, že si zavoláte na příslušný soud, kam jste žalobu doručila, a to na informační oddělení, kde uvedete, že potřebujete zjistit číslo jednací ve věci žalobce (Vaše jméno) proti žalovanému (jméno žalovaného). Informační oddělení Vám řekne číslo jednací, které uvedete v onom návrhu na zpětvzetí žaloby. Zpětvzetí žaloby bude samozřejmě účinné i v případě, kdy tam číslo jednací neuvedte, pokud z návrhu na zpětvzetí bude vyplývat, kterého řízení se týká, nicméně uvedením čísla jednacího se věc urychlí. Za zpětvzetí žaloby se žádný poplatek neplatí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 2810®
Datum: 07.07.14 19:56

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.