Práce částečně inavalidního důchodce (ČID)

Od: Datum: 06.07.14 15:23 odpovědí: 5 změna: 12.07.14 16:45
avatar

Chtěla bych se zeptat, jestli je nějak stanovené, kolik hodin může ČID odpracovat v jedné směně, konkréně 16 hodin Vůbec mně to nedělá problém), ne denně, jen několikrát za měsíc. Je to pro mě rozhodně lepší, než denně dojíždět sem a tam 30 km na pár hodin. Je to unavující a není ani čas na odpočinek. Děkuji za případnou odpověď nebo radu, na kterých stránkách to zjistím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: roman00
Datum: 06.07.14 15:38
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 15:46
avatar

Částečný invalida (tedy invalidní v prvním nebo druhém stupni) může pracovat bez omezení, pokud druh a množství vykonávané práce nezhoršuje jeho zdravotní stav.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.07.14 23:19
avatar

To je jednoduché: Podle zákoníku práce (§ 83) nesmí délka směny překročit 12 hodin.

Žádný předpis neurčuje, kolik hodin může invalidní důchodce odpracovat. Jediným limitem je jeho zdravotní stav.

Otázkou ale může být, co na to posudková komise. Má sice zjišťovat a posuzovat pouze zdravotní stav, ale existují případy, kdy stupeň ID sníží nebo ID odebere, protože důchodce pracuje na plný úvazek ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.14 18:02
avatar

Když jsem se na to ptala na posudkovém oddělení, byla jsem ujištěna, že jediným kritériem pro odebrání nebo snížení stupně invalidity je zdravotní stav posuzovaného. To je oficiální vyjádření. Může být, že praxe je jiná, ale zase musí posudkář své rozhodnutí opřít o záznam z jednání. Invalida má při nesouhlasu s rozhodnutím vždy možnost opravného prostředku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 16:45
avatar

Moc Vám děkuji za info. Tady jde fakt o posouzení posudkové, tak nebudu riskovat, ale unavuje mě to jezdit víckrát na pár hodin, než několikrát na 16 hod., ale nedá se nic dělat. Ještě jednou děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.