Výhružné SMS

Od: Datum: 06.07.14 08:34 odpovědí: 11 změna: 06.07.14 20:12

Kamarádka je 2 roky rozvedená , s rozvedeným má jedno dítě, 8 leté. Její manžel jí za manželství fyzicky napadal, bil, proto se rozvedla. S dítětem bývalý manžel pravidelně navštěvuje.

Pozvala jsem jí do křesťanského shromáždění a začaly mi chodit výhružné SMS tohoto textu: "Frajerko, jestli budeš Máňe blbnout hlavu, tak si tě najdu a rozbiju ti držku"

Prosím o radu co s tím, zda podat trestní oznámení, nebo nějakou stížnost . Pán má již založený na policii spis, o agresivitě a vyhrožoval tímto způsobem i rodičům své bývalé manželky. Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 06.07.14 08:39

Ano. Jde o nebezpečné vyhrožování a stalking.

doplněno 06.07.14 11:34:

Pronásledovat lze i skrze telekomunikační prostředky.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.07.14 09:40

Jde o vyhrožování ne o stalking. Stalking je pronásledování.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 06.07.14 08:56
avatar
Zdravim.Podejte oznameni...Ovsem,nemyslim si,ze to bude reseno ihned,vite kolik takovych oznameni jim asi chodi?Zkusila bych radikalnejsi reseni.Pozadejte pana manzela,at vezme kamarada,a pujdou pekne v tichosti tomu hajzlikovi,ktery si ocividne dovoluje pouze na zeny domluvit.Ale tak,aby si to zapsal za usi,a uklidnil se ! ! !
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.07.14 09:39

Nemyslím si, že by bylo vhodné daného pisatele výhhružných sms preventivně napadnout. Velká část pisatelů výhružných sms zpráv nehodlá přistoupit k nějakému skutečnému činu, protože mají obavu z toho, že budou odsouzeni. To, že těch sms zpráv přišlo více a že ten člověk nepřišel osobně , by mohlo naznačovat, že ve skutečnosti nezamýšlí nějaké fyzické napadení, že se jedná pouze o psychický tlak. Ale samozřejmě zcela vyloučit nejde nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.07.14 09:26
avatar

Dobrý den, platí již uvedené, ale je zajímavé, že onen padouch má kontakt na Váš mobil. A jestli chce být Vaše kamarádka obracena dobrovolně na víru nebo je jen nyní v těžké životní situaci oslabená a Vy toho využíváte, je otázkou. Myslím, že je to její svobodná volba a nikdo ji nemá přesvědčovat a zneužívat její situace. Tak se zamyslete i nad svým konáním. Zdravím!

doplněno 06.07.14 09:44:

lopezz - nevíme, o jakou jde církev (nebo sektu=?). A někdy není ten odchod tak snadný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 09:36

Autorka píše, že jí pozvala do křesťanského shromáždění. Pozvat znamená, že může kdykoliv odejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 20:12
avatar
...lopezz... Miladu Horákovou taky "jenom pozvali..." k podání vysvětlení...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 09:35

U vyhrožování se málokdy dá odhadnout, zda je myšleno vážně, nebo zda se jedná pouze o formu psychického nátlaku.

Těžko v takové situaci radit, co dělat. Byla by možnost se s domluvit s nějakým mužm, který je rázný, který by na dané tel. číslo zavolal a vysvětlil dotyčnému, ať neobtěžuje. Ale dá se předpokládat, že to číslo je používáno pouze za účelem vzhrožování, tedy pro psaní sms popř. že hovor dotyčný nepřijme. V tom případě bych na vašem místě asi napsal sms, že jestli přijde ještě jediná smska s nějakou hrozbou, tak že podáte trestní oznámení. A pokud přijde, tak samozřejmě podat trestní oznámení na neznámého pachatele, a uvést, na koho máte podezdření. Současně ale doporučuju se nějak ozbrojit, např. pepřovým sprejem, teleskopickým obuškem apod. p- ro případ, že by k napadení došlo. I když někdo vyznává křesťanské zásady, tak případné agresi je nutné se bránit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.07.14 09:44

Znova jsme si přečetl ten úvodní příspěvek. Pokud daný člověk už figuruje v nějakém spisu na polici, tak to by opravdu mohlo znamenat, že je schopen nějaké akce. Proto by bylo dobré se nějak ozbrojit, jak už jsem psal. Dále je potřebu tomu člověku odepsat. Jakou formou, to těžko říct. Neznám ho, nedokážu odhadnout, jestli v jeho případě je vhodnější rázná odpověď, nebo spíše mírná. Rozhodně je nutné mu napsat, ať přestane obtěžovat, že nikomu hlavu neblbnete a že jeho exmanželka chodí na určitá setkání naprosto dobrovolně. A jak už jsme psal, dodat, že pokud sms budou pokračovat, tak že podáte trestní oznámení.

doplněno 06.07.14 12:10:

Ještě je potřeba dodat, že je potřeba na to nezapomenout a být tak trochu ve střehu. Lidi, kteří vyhrožují, se mnohdy odhodlají jen k nějakému zákeřnému činu, např. k tomu, že rozbijí zrcátko u auta apod. Takže hrozíí i toto.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.07.14 12:01
avatar

§353 a §354

Kamarádka se zřejmě s bývalým vyrovnává po svém. Komunikuje s ním, informuje ho atd. Nevyplatí se do tohoto jejich vztahu jakkoli zasahovat. Kamarádka je svéprávná a je tedy zcela na ní, jak se se svojí situací vyrovná. Co se tebe týká, máš možnost jejího bývalého upozornit, že si jakékoli obtěžování nebo vyhrožování nenecháš líbit. Pokud se cítíš ohrožena, můžeš rovnou podat trestní oznámení.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.07.14 18:15
avatar

Zdravím, jednoduše bych vzala pár velkých a silných kamarádů a v nějaké chodbě bez kamer ho chytla pod krkem s prvním a posledním varováním. Sms to začíná - ty si pečlivě schovávejte, jednou se můžou hodit policii při případném trestním oznámení.

Tento postup byl mnohokrát ověřen v mém okolí. Na hrubý pytel hrubá záplata. Na dva tři chlapy si ten chudák zřejmě nedovolí to, co na ženskou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.