Výpověď z práce

Od: Datum: 05.07.14 09:27 odpovědí: 1 změna: 05.07.14 10:09
Dobry den,
Chtěla bych se zeptat jsem na mateřské dovolené a prodejna kde jsem pracovala se zavírá. Vím, že mohu dostat výpověď. Musím dostat dopis i kdyby mě jen přemístily? A kdy ten dopis mám čekat? Moc děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.14 10:09
avatar

Záleží na tom, co přesně máte sjednáno v pracovní smlouvě. Zaměstnavatel Vás nemůže přeložit bez Vašeho souhlasu. Máte-li jako místo výkonu práce sjednán u prodejnu, jež se nyní zavírá, může Vám zaměstnavatel dát výpověď podle § 52 písm. a) – s nárokem na odstupné. Výpověď podle § 52 písm. a) lze dát i v době čerpání MD nebo RD.

Máte-li místo výkonu práce sjednáno volněji – např. město, nemusí zaměstnavatel nic řešit a po skončení RD Vám může nabídnout práci v kterékoliv prodejně ve sjednaném městě.

Nebude-li zaměstnavatel chtít situaci nyní řešit výpovědí (než skončí RD, může se ještě řada věcí změnit), může ji řešit až po skončení RD.

---------------- Kdyby Vám zaměstnavatel navrhoval rozvázání pracovního poměru dohodou a sliboval Vám odstupné,nepřistupujte na dohodu, v níž nebude uveden důvod skončení pracovního poměru. Nebude-li v písemné dohodě uveden důvod – v tomto případě "zrušení (části) zaměstnavatele" nebo § 52 písm. a), nevzne nárok na odstupné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.