Použití patentované chemické látky

Od: Datum: 05.07.14 09:21 odpovědí: 2 změna: 05.07.14 09:34

Dobrý den, sice tu nebude asi nikdo znát odpověď., ale zkusím to, protože ať hledám jak hledám, nemohu se dopátrat odpovědi :( Takže, chemická látka, používána v šamponech: jménem xxx je patentována společností 1. Pokud společnost 2 nakoupí chemickou látku od výrobce chemických látek yyy, smí společnost 2 tuto látku ve svém šamponu bez dalších restrikcí použít? Patent už zaplatila společnost výrobce chemických látek yyy automaticky nebo jak to je v takovém případě po právní stránce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.07.14 09:29
avatar

Dobrý den, odpověď je možná ta, že to bude případ od případu. Asi záleží na způsobu toho patentování a kdo má ta práva k výrobku, resp. jestli jsou výhradní či ne. Patent snad může být i jen pro určitý stát nebo oblast a jinde neplatí. Možná i proto se vede tolik patentových sporů, že odpověď není jen jedna nebo jednoznačná. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milan23*
Datum: 05.07.14 09:34
Podívejte se na www.patentcentrum.cz , je zde základní popis patentu, užitného vzoru, ochranné známky atd. s odkazy na příslušné zákony.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.