Výmaz z registru dlužníků

Od: Datum: 04.07.14 00:17 odpovědí: 2 změna: 04.07.14 11:15
Dobrý den,Chtěla bych se zeptat,jestli jde o predčasný výmaz z registru dlužníků? Jsem u firmy Essox a ta se mnou odmítá hovořit. Bohužel všechny dlužné částky jsem doplatila a splácím už i pravidelně. Zároveň podotýkám,že jsem nedovolila jim mě zapsat do registru. Prosím o pomoc. Děkuji za každou odpověď
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ajuna*
Datum: 04.07.14 07:55

Dobrý den,

já jsem tam taky a tuhle nedávno bylo v televizi,že tyto společnosti jednají protiprávně ( nakládání osobních údajů )

nevím co je na tom pravda,říkali,že máme zažádat o výmaz jinak podat trestní oznámení právě proti protiprávnímu nakládání s osobními údaji.

Učinila jsem tak a nikdo se neobtěžovalt to smazat a jsem tam nadále nikdo nekomunikuje a oni vesele nadále provozují svoji činnost.

Tak sama teď nevím kde je pravda :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 11:15
avatar

S firmou Essox se podle mého názoru nedohodnete. Jestli jste registru nedala souhlas ke správě a zveřejnění Vašich osobních údajů, vyzvěte registr písemně k odstranění údajů z registru a k okamžitému zničení osobních údajů.

Pokud jste registru souhlas dala, odvolejte jej a současně registr vyzvěte k odstranění Vašich údajů z registru a k likvidaci (ke zničení) osobních údajů.

Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou, abyste měla doklad o odeslání i o převzetí dopisu.

------- Zkontrolujte si smlouvu uzavřenou s Esoxem a jeho VOP. Pokud se někde uvádí Váš souhlas s předáním Vašich osobních údajů třetím stranám (např. registru dlužníků), odvolejte tento souhlas (opět doporučeně s dodejkou) písemně.

doplněno 04.07.14 11:20:

Článek k evidenci v registru dlužníků

doplněno 04.07.14 13:52:

Pro jistotu: Vycházím z toho, že ESSOX není banka a že nejde o CBCB a BRKI. Odvolání souhlasu by mělo fungovat pro SOLUS a podobné registry.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.