Jak se mám zachovat?

Od: Datum: 03.07.14 22:22 odpovědí: 6 změna: 05.07.14 17:53

V bytě nám vyměňují stará střešní okna za nová a zároveň u toho dělají i zateplení střechy. Vzhledem k tomu, že máme byt na patro, tak všechen ten binec lítá všude. Takže jsem ty díry po oknech zalepila foliema. Dnes odpoledne když jsem přišla z práce, tak folie byla odlepená a všechen ten prach atd. jsme měli v bytě. Zrovna jsem tam měla na sušáku vyprané prádlo, takže to bylo první čeho jsem si všimla. Kdo nezažil prach z izolace řezané motorovou pilou, tak si to asi nedokáže představit. Bylo to všude, např. i v kávovaru, toustovaču, na přehozu sedačky... Zrovna ten přehoz nejde vůbec vytřepat. Ale k mé otázce. Vzhledem k tomu, že na střeše byli dělníci, tak jsem se jich ptala jestli to byli oni kdo to sundal a oni mi řekli, že potřebovali do bytu, takže si to sami oddělali, protože nikdo nebyl doma.

To mě tak vytočilo, že jsem se neudržela a velmi sprostě jsem jim nadala. Jak si mohli dovolit vlézt nám do bytu? Není to trestný? Měla jsem nutkání i volat na policii. Jak by jste se zachovali? Co mám dělat, abych zabránila tomu, aby k nám zas vlezli? Bohužel nemůžu denodenně sedět od rána do večera doma.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 22:29
avatar

Nějaká divná firma okna se mění stylem staré vyndat a nové okamžitě osadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 03.07.14 22:33
avatar

Víte, to je těžké...

Kdo je vlastníkem? Kdo vybral tu firmu? Bylo vybíráno podle referencí a kvality práce, anebo podle ceny?

Rozumná firma si byt zabezpečí sama proti vniknutí bordelu a bez výslovného dovolení zákazníka do bytu prostě nevleze ! Jenže tyto firmy jsou logicky dražší (třeba i o ten igelit a práci s olepením) a proto někdo dá přednost ceně před kvalitou. Ale pak se nesmí divit. Pokud jste ve svém baráku, hledejte v zrcadle. Pokud jste třeba v družstvu, má možná předseda družstva novou koupelnu zdarma. Dnes to tak bohužel chodí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dww
Datum: 03.07.14 22:35

Bohužel nepíšete nic o tom, komu patří byt, dům (družstvo, OV, pronajímatel-vlastník domu) a kdo hradí střešní okna, resp. na čí objednávku se to provádí. Rozhodně platí, že ve vašem bytě nemá nikdo co pohledávat. Doporučuji rázný dopis na vlastníka a správce domu, jako i na zhotovitele díla. Zároveň si škody zdokumentujte a požadujte náhradu škody, která vám vznikla - jednak úklid a dále psychickou újmu z toho, že se vám po bytě procházeli cizí lidé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 06:59
avatar

Nějak to nechápu. V bytě se vyměňují střešní okna. Akce naplánovaná předem na dva-tři dny, kdy musí být někdo doma. Stará okna vyndat upravit a vsadit nová, začistit. Nevím, jaký je přístup na střechu, ale asi jinudy, venkem, přes lešení. Já osobně si myslím, že pochybyla mmm a ty následky jsou až toho důsledkem. Mění-li se okna, byť střešní, vím o tom s předstihem a na tu dobu si bere někdo z rodiny volno, dovolenou. Zárověň vše důkladně přikryju, aby se dal následný binec dobře uklidit. Měnila jsem okna v družstevním bytě, v rodinném domku klasická a později i střešní, tudíž natřikrát. Takže příprava pro řemeslníky, všude volné místo okolo oken, vše schované ve skříních pod zavázaným, nebo zalepeným igelitem. Vždy jsem si brala dovolenou jak předem na přípravu, tak na přítomnost během akce a nějaký den na úklid. Byt se zalepenými okny v dnešní době absolutně nemůže zajistit ochranu před vloupáním náhodného zloděje. Nebo to tam okouknou a dají tip. Buď nechápu problém, nebo si to neumím představit. Též to prádlo na sušáku jaksi nechápu. Asi bych to praní a sušení naplánovala před anebo po akci. Takže otázka zní, kdy hodlají okna dokončit, co kdyby pršelo? Měla jste jednat a okamžitě si zajistit přítomnost nějaké osoby v domácnosti, když nemůžete vy, tak někdo příbuzný, známý.

doplněno 04.07.14 07:09:

Mám právě takovou zkušenost, že po výměně oken firmou, ve které nepracovali pouze čeští pracovníci, nás navštívili zloději, ukradli mě tedy shodou náhod pouze 500 Kč, ale i tak ten pocit, že po bytě chodí někdo cizí ve Vaší nepřítomnosti je hrozný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mmm*
Datum: 05.07.14 00:42

Byt je obecní. Bylo nám řečeno, že okna venkem vysadí, udělají izolaci a všechny práce okolo, takže budem cca tři dny bez oken / vše bylo zvenku zajištěno plachtami / a až budou okna zasazovat, že nám řeknou, aby byl někdo doma. Ve středu mi stavbyvedoucí řekl, že příjdou v pátek, takže to, že nám vlezli do bytu ve čtvrtek jsme opravdu nečekali. K tomu prádlu na sušáku... musela jsem vyprat pracovní oblečení a někde jsem to holt sušit musela. A samozřejmě, že jsem měla nakoupené folie a nachystaná stará prostěradla k zakrytí všeho v bytě. Už jsem mluvila i se sousedy a bohužel je potkalo totéž, takže stížnost bude hromadná.

Mmch. mému otci vyměňovali okna v bytě loni. Ptala jsem se ho tenkrát kdy bude potřebovat, abych přišla uklidit / otec je nevidomý / a on říkal, že firma po sobě vše uklidila. Měli prý nějaké vysokotlaké vysavače a po nepořádku nebylo ani památky. Když jsem u něj pak byla, tak nebylo vůbec poznat, že se tam něco dělo. Takže si myslím, že obec v našem případě asi šetřila.

Datum: 05.07.14 17:53
avatar

Se stížností děláte dobře. Prádlo se vypere znovu, nepořádek se dá uklidit. I když to naštve, je to prkotina, ale to, že mi někdo vleze do bytu během mé nepřítomnosti a vesele se v něm pohybuje, tak to by mi dost zvedlo mandle. Pokud jsem k tomu předem nedala souhlas a nejsem s tímto obeznámena, je to hrubé porušení domovní svobody, čímž porušili zákon.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.