Vypoved a cekani noveho zamestnavatele

Od: Datum: 03.07.14 13:54 odpovědí: 7 změna: 03.07.14 19:12

Ahoj stala se mi prekerni situace z ktere nevim jak ven: Uchazel jsem se o jednu praci a a bylo to ke konci mesice. Vedouci v te praci mi rekl par dni pred koncem mesice,ze to projedna s vedenim a da mi vedet at muzu dat vypoved. Jenze moc to neresil a podminky prijeti atd jsme projednali az ve ctvrtek a v pondeli byl posledni den mozno podat vypoved zamestnavateli. Muj sef mi rekl,ze nebude problem odejit asi aj driv a tak jsme to moc neresil navic jsme se ptal jestli bude vadit,kdyz jim vypoved s datem 30.6. bude dodana az treba dneska. rikal,ze asi ne,ze se to nejak vyresi.

No a dneska me vseci zacali strasit,ze vypovedni lhuta neni 2 mesice jako mel kolega,ale 3 plus dalsi mesic,protoze oni tu vypoved nemeli 30.6. podepsanou na stole. To chapu. jde o to,ze vedouci dava ruce pryc rika,ze proc sem to uz neposlal,ze ja vlastne za vse muzu. No a novy zamestnavatel mi na opakovanou otazku zda-li na me pockaji i 3 mesice odpovidal az budes vedet,kdy muzes nastoupit prijd.

Chapete ja mam sileny strach,ze dam vypoved. tma mi reknou,ze tak dlouho cekat nebudou a sem uz me nebudou chtit z5. vse by vyresila zmena te vypovedy na dohodu s tim datem co sem napsal do vypovedi,ale mam takovy dojem,ze ten zamestnavatel mi schvalne podela moznost pracovat jinde a posle me na pracak:(

Ta nova firma me presvedcovala,ze si na me pocka,ze pres prazdniny si vemou brigadnika,ale nedokazou mi narovinu rict ne mi cekat budem 2 mesice 3 uz je moc. a nebo jo pockame. nemma zadne jistoty. spis uz se vidim na rpacaku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 15:44

Jistotou by bylo v nové práci říct nejpozdější termín ze všech situací, které můžou nastat, a podle toho pak regulérně skončit v práci současné?

Ohodnoceno: 0x

Od: lukas22
Datum: 03.07.14 15:47

Ja sem jim to rikal od zacatku aoni jsou jak padli na hlavu jednaji silene divne. ja si myslele,ze ani nebudou chtit at tma du. pohovor naprd. na nic se nezeptali a zaver byl tak to teda zkusime.

pritom to je zodpovedna pozice na kterou chteji u konkurence velkou praxi.

jako 4 mesice cekat nebudou to je jasne ty 3 mesice snad pokud nedocvakne moji sefove,ze je zmena zakona na 3 mesice

Datum: 03.07.14 16:27

Pokud se Vám zdá, že ve firmě, kam byste měl nastoupit jednají divně, pohovor se Vám nepozdával atd..proč tam tedy chcete jít? Není lepší zůstat tam, kde jste nyní a poohlédnout se v klidu ještě po jiných prac. příležitostech? Pokud by Vám totiž tato práce skutečně nakonec nevyšla a Vy byste skončil nynější zaměstnání výpovědí ze své strany, nebo třeba i dohodou o rozvázání prac. poměru, krátila by se Vám pak podpora v nezaměstnanosti v případě, že byste se šel zaevidovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. To jen takové upozornění, abyste to opravdu dobře zvážil, pokud firma, která Vám slíbila zaměstnání na Vás nepůsobí zrovna nejlépe a seriozně...

Dále k dotazu - výpovědní doba viz. § 51 ZP:

1) Byla-li dána výpověď, skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby. Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce, s výjimkou vyplývající z § 51a. Výpovědní doba smí být prodloužena jen smlouvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem; tato smlouva musí být písemná.

(2) Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce, s výjimkami vyplývajícími z § 51a, § 53 odst. 2, § 54 písm. c) a § 63

Podrobně zde:

http://business.center.cz/bus…ny/zakonik-prace/cast2h4.aspx

doplněno 03.07.14 16:46:

Ještě mne k této situaci napadá, že pokud Vás v nové firmě přesvědčovali a slíbili, že Vás skutečně zaměstnají, nebylo by možné se na ně obrátit a požádat je o písemný příslib zaměstnání? Pokud mají opravdu v úmyslu Vás zaměstnat, nemělo by jim to dělat problém. Jednak by to bylo pro Váš klid třeba a za další - v případě, že by Vás pak do zaměstnání nevzali, byste mohl písemný příslib předložit na ÚP a tam by na to mohlo být pohlíženo a uznáno, jako vážný důvod k ukončení bývalého zaměstnání a nekrátila se by se Vám tím pádem podpora v nezaměstnanosti, pokud Vám na ni vznikl nárok.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.07.14 17:00

To je tezko tento zamestnavatel me okrada. uz pul roku slibovali zvyseni mzdy a nakonec mi prdaili mene a pomoci dohoda o provedeni rpace,takze kdyz onemocnim sem v haji! kdyz pujdu na pracak- jsme v haji. Navic firma neprosperuje a jd edo zaniku nejsou zakaznici.

ta nova prace je na jine urovni a hledam ji uz 5 let,takze tam jdu i za cenu celkem nizke mzdy. zato stejne jako mam tady pomoci dohody.

Od: cuca®
Datum: 03.07.14 18:34

Pochopila jsem spravne, jste zaměstnán na pracovni smlouvu? Tou dohodou o provedeni prace vam jakoby navyšují mzdu?

Datum: 03.07.14 19:12

Presne tak.

jinak ted jsem prodejce a rozvozce,ale delam dev.. pro vsechno miju tam podlahu,hajzliky, mam na starost cely sklad, auto, operator,fakturant,vozim trzbu atd.

nova pozice je prijimaci technik

Od: jwi
Datum: 03.07.14 17:08

Jakou pracovní pozici máte nově zastávat?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.