Zdravotní pojištění při prac.úrazu

Od: Datum: 03.07.14 10:11 odpovědí: 1 změna: 03.07.14 11:39

Dobrý den,

přítelkyně byla zaměstnána na DPČ a měla zaměstnavatelem uznaný pracovní úraz, který trval 5 týdnů (přesněji od 25,8. - 5,10, 2013). Do doby před úrazem měla řádně placené zdravotní pojištění a po ukončení neschopnosti byla opětovně přihlášena a platby pokračovaly. Nicméně v době nechopnosti (pracovního úrazu) tj. 9.měsíc, nebylo zdravotní pojištění uhrazeno. Zaměstnavatel se hájí tím, že v dannén měsíci nebyla mzda vyšší než 2500 kč hrubého a tak povinnost zaměstnavatele hradit zdravotní pojištění nevzniká, čemuž rozumím. Nicméně mi připadá poněkud "zvláštní", aby si v době neschopnosti, kterou zavinil zaměstnavatel, musela zmiňované pojištění hradit sama.

Děkuji za odpověď

S pozdravem Ticháček


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 11:39
avatar

Jestli tomu správně rozumím, trvala léčba pracovního úrazu od 25. srpna do 5. října 2013. V případě DPČ zaměstnavatel opravdu odvádí pojištění až od odměny 2.500 Kč měsíčně. Za osoby pobírající nemocenské hradí zdravotní pojištění stát. Doložila Vaše přítelkyně skutečnost, že pobírá nemocenské, své zdravotní pojišťovně (nejsem si jista, jestli to pojišťovna uzná zpětně)?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.