Staré thůje

Od: Datum: 03.07.14 09:48 odpovědí: 9 změna: 03.07.14 21:56

Dobrý den,potřeboval bych radu .Před třiceti lety rodiče vysadily thůje podél našeho pozemku 1m od hranice se sousedem.Celých 30 let se tyto thůje zastřihovaly na výšku 3,5m a nikomu nic nevadilo.Před dvěma lety soused zemřel,jeho silně zadlužený syn prodal zahradu lidem kteří zde budou stavět dům(20m od hranice s námi ) a těm nyní vadí výška těchto thůjí.Chtějí (ikdyž mají obrovský pozemek) mít bazén poblíž hranice a stromy jim ho prý budou stínit.Jedná se o jižní strán a já s nimi sousedím ze západu.Přijde mi to tedy jen jako nějaký naschvál.Domluvit se s nimi na něčem není možné protože celá komunikace končí a začíná tím..."...koukejte si uřezat ty thůje a nemám se s váma o čem bavit".Nejsmutnější na tom je to,že se jedná o podnikatele u kterého se o víkendech dělají grilovačky s místním starostou,náměstkem a lidmi z obecního výboru.Proto se ptám...je možné něco udělat proto,aby zde ty stromy zůstaly tak jak jsou?Mám obavu,že jestliže se uříznou tak budou vypadat opravdu příšerně a navíc,protože se jedná o pozemky v mírném svahu bude celý náš pozemek z jejich domu jak na dlani.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jiw
Datum: 03.07.14 09:52

Tůje vám nakonec ten milý pán podřízne sám a podstatně níž, než byste chtěl. Tedy máte možnost grilovačky dělat pro hejtmana nebo tůje užiznout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 09:54
avatar

Nikdo nemá důvod vám nařizovat kácení stromů na vašem pozemku.Dost bych to ignoroval a pokud chce soused investovat do soudního rozhodnutí,ať to udělá.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 10:54
avatar

Vysazené tuje 1 metr od plotu před třiceti lety. Píšete, že jsou zastřihávány na výšku. Tůje rostou ale i do šířky. Takže moje 1.otázka zní: jsou stromky zastřihávány i po stranách? Neprolézají větvičky skrze plot k sousedům? Druhá, jestli výška 3,5 metrů na hranici pozemku, není vysoká až tolik, že stíní pozemek souseda? Myslím, že pokud by si tam soused chtěl něco zasadit, tak ty stromky, květiny se budou naklánět do volného prostoru. Myslím, že to bylo a snad i stále je, ono se to mění, že nesmíte souseda obtěžovat pachem, stínem, kořeny atd. Za mě si tedy myslím, že 3,5 metru vysokými tůjemi souseda obtěžujete, utiskujete, zasahujete do jeho práv na bezproblémové využití pozemku stínem. Na druhou stranu, pokud by jste tůje snížil na 2 metry, tak by soused mohl být rád, že tam má zelenou stěnu proti pohledům a již vzrostlý plot mu zaručí soukromí. Zkuste mu navrhnout snížení tůjí, třeba by na to přistoupil. Ustřižené tůje znovu obrazí, nebojte se toho. Pokud budete pak pravidelně 2 krát ročně tuto výšku dodržovat, všechna hnědá místa časem zmizí.

doplněno 03.07.14 14:33:

Sousedův pozemek je dost velký, naopak, jak již píšu dříve, mohl by být rád, že budete mít na zahradě každý svoje soukromí. Chcete-li, dejte sem pohled ze země na skutečnou výšku těch tůjí. Nevadí sousedovi ještě něco jiného a odstranění tůjí je jenom zástupný důvod? I když můžu říci, že někomu stoupnou peníze, určitá moc, styk s vlivnými lidmi do hlavy a jsou z nich nadutí blbci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 11:05

Pokud sním sousedíte ze západu a jde opravdu o jižní stráň tak bych ho ignoroval... celý den mu tam bude svítit sluníčko a kvůli pár hodinám Vás nikdo nedonutí k nějakému řezu.

případně sem dejte odkaz na foto mapu, ať si uděláme představu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angell1985*
Datum: 03.07.14 13:39

Co se týče toho stříhání...thůje se samozřejmě stříhali i z boků.Ovšem ted mě soused na pozemek nepustí protože je tam prostě nechce a stříhání ho nezajímá.Zkracování se obávám protože mi u takhle velkých thůjí nikdy středy nezarostly.Na mapě co přidávám je červeně ohraničený můj pozemek,žlutě souseda(ten žlutý čtverec je místo kde bude stát jeho barák) a růžově thůje o které se mi jedná.

Datum: 03.07.14 14:25

Nevidím jediný důvod proč by ty tůje měli nějak vadit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 21:25

Dle mého názoru malinko je snižte z jeho strany je zarovnejte trochu více, dle možnosti na pozemek Vás musí podle nového Obč. zák. pustit, když tak požádejte o dozor pracovníka Obecního neb Městského úřadu, neb nezávislého svědka, aby si Hogo fogo něco nevymyslel že jste poškodil a vše před úpravou i po vyfoťte. Mému příbuznému Hogo fogo postavilo krabici na výrobu plastů se třemi patry 10 metrů od obytné místnosti, veškeré námitky zamítány vše podplaceno a.p. jako v Banánové republice prostě proti těmto hajzlům zbohatlíkům většinou nic nezmůžete. A již před 75 lety měl Ada názor, třetinu čecháčků pověsit, třetinu zavřít a zbytek se snažit převychovat. Přeji silné nervy a máte-li možnost vemte na tuto práci Ukrajince neb Rusína.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdpw
Datum: 03.07.14 21:30

Rady určitě dobré, ale stejně ten zlý soused se vám o tůje postará - stačí je polít sajrajtem a máte po nic. Vzpomeňte si za čas na mne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: allesgute
Datum: 03.07.14 21:56

Vážený pane "Bambula" s tím "Adou" jste to trochu přehnal ! To s tím vůbec nemá nic společného a ta připomínka od Vás je uplně ubohá.Je vidět že jste tu dobu plnou hrůzy,strachu,násilí a vražd nezažil.Víc to nebudu kometovat.Trochu se zamyslete...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.