Nic mě nebaví a jsem smutný. 15let

Od: Datum: 02.07.14 22:23 odpovědí: 5 změna: 03.07.14 19:56

Cítím, jak mi něco schází. Něco mi strašně moc chybí a zevnitř mě to rozežírá, jsem kvůli tomu smutnej, v depresivní náladě, bez chuti cokoliv dělat...
A tak jsem přemýšlel, co by to mohlo být a vzpomněl jsem si, že dokud jsem chodil do skauta tak jsem podobné problémy neměl. Ale pak přišla holka a skaut byl fuč, holka po pár měsících také. Teď už je pozdě tam začít znova chodit. Jsou to asi 3 roky. Nevím, co mám teď na přelomu 16 dělat. Kolektivní sporty jsou mimo mně. Do posilky chodím. Ve volném čase programuju a něco si tím i vydělám. Přesto cítím jak mně život přestává bavit. Nevíte o něčem kolektivním, prostě o něčem co není sport ale zabavilo by to? Nebo jak znova najít ten pohon? Co dodává životu nějaký úsměv? Vždy jsem byl akční, oblíbený. Teď nemám na nikoho náladu a jsem v depresích. Achjo. Teď nevím jakou hobby si najít. Abych byl zas šťastný.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.14 22:36
Pokud tě naplňovalo chození do skauta, tak začni zase. Nikdy není pozdě. U nás je pár vedoucích, kterým je každému už snad asi 100 let a stále jsou vitální a baví je to.
Mají u nás oddíly dívčí, chlapecké, pro dospělé, Roveři a Rangers.. Pořád se tam něco děje.. Ti co odrostou, začnou často pomáhat s mladšími. Takže pokud tě to bavilo, směle do toho.
Pak znám spoustu kluků, které baví auta, motorky, RC modely, paintball, rybaření, houbaření, šachy, squash, tenis, brusle, Kolo, lezení po stěnách.. Můžeš cokoliv z toho vyzkoušet a zjistíš zda tě něco z toho chytne, potkáš nové lidi a třeba i holku a budeš mít zase jiné koníčky ;)
Ohodnoceno: 0x

Od: dwo
Datum: 03.07.14 00:08

Hochu, skutečné problémy teprve přijdou. Takže, čím dříve se vzpamatuješ a pochopíš, že žádná holka ti za to nestojí, tím lépe. Co programuješ?

Datum: 03.07.14 02:39

Víš jakej je rozdíl mezi skautem a skautským vedoucím? Skaut je dítě oblečené jako blbec a skautský vedoucí blbec oblečený jako dítě. :) To jen pro odlehčení.

Jestli ses rozešel s holkou, nediv se, že jsi v depresi. Prostě si potřebuješ najít jinou a bude to v pohodě. Můžeš třeba zkusit hledat kešky, ingress, cestovat třeba i jen na kole po okolí, udělat si papíry na mašinu, najít nějakou brigádu, kde se potkáš s vrstevníky - já jsem tak nějaké pozdější kamarády poznal.

Od: papillon*
Datum: 03.07.14 19:56

Ahoj, pokud si mohu dovolit za sebe něco říct, tak vřele doporučuju do skautu zase začít chodit, vezmou tě. Vím to z vlastní zkušenosti. Sice trochu jiné, ale vlastní. Nikdy jsem skaut nebyla, ale vždycky jsem po tom strašně toužila, lákalo mě takové to lidské souznění, soulad s přírodou a tak... Poslední dobou jsem mívala občas podobné stavy jako ty, že mě nic nebavilo, bylo mi smutno a toužila jsem po společnosti fajn lidí, takové určité vyhoření jsem pociťovala.

Vyhledala jsem přes mladší kamarády možnost začít se scházet s jedním roverským kmenem, který mě mezi sebe vzal, i když aktivní skaut nejsem. Začala jsem se s nimi scházet, už jsem i připravovala program na některé schůzky, nabídli mi, že si můžu začít třeba jen pro zábavu dělat skautskou stezku, vysloužila jsem si už i přezdívku, bylo to strašně milé. Bylo to obohacující. A těším se na další pokračování. Určitě oslov někde v okolí skauty, jestli tě mezi sebe nevezmou. Myslím, že to nebude sebemenší problém. A pozdravuj je, i když mě nejspíš nebudou znát, ale to neva. Od Liščete. ;)

Ať se daří a nevěš hlavu, život je krásný, věř mi. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.