Nepříjemný dech

Od: Datum: 02.07.14 16:40 odpovědí: 6 změna: 03.07.14 15:50

Zdravím,

mám takový problém. Na mandlích mám hnis, který si vymačkávám a poté vykloktám na prevenci. Ptal jsem se kamarádů a rodiny jestli mám nepříjmený dech, ale říkali že ne. Hlídám jednu malou holčičku jako brigádu a ta mi řekla, že mi nevoní pusa. To bude proto, že něco jedl. Myslím, že mám mandlové kameny, ale nejsou to kameny, ale spíše takový hnis, který zapáchá. Nevíte jak se toho zbavit? Či jestli mám kloktat nějaké přípravky? Taky už se občas stydím na někoho promluvit přímo, raději dám pusu stranou nebo odpovím potichu.

Děkuji za rady a názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.14 16:44

To budou čepy na mandlích a je dobré léčit ATB . Hlídání malých dětí s tímto... nemyslím, že je dobré- nejspíš ji nakazíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 16:47

A právě že, nemám teplotu, nebolí mě v krku. A když jsem zašel s tímto problémem ke své lékařce, tak mi sdělila, že se o nic nejedná, ale mohu si zajít na ORL, na které jsem zašel. Ta mi podala antibiotika a stejně se nic nezměnilo, poté mi dala prášky na zlepšení imunity. To už snad více než 8měsícu mi nic není, nepočítám rýmu, kterou mám skoro stále.

Datum: 03.07.14 14:23
avatar

Prosím? Na samotné čepy na mandlích se antibiotika nedávají, protože samy o sobě nevyvolávají žádné patologické změny. Teprve až se přidá bolest v krku a jiné obtíže, je problém, třeba angína, a je výtěrem nutné zjistit, co se v krku děje.

Mohu Vás ujistit, že s chronickým zánětem mandlí, a tedy i s téměř nemizejícími čepy na madlích, učím dva roky ve školce a jezdím s nimi i na tábory. Samotné čepy nikoho nakazit nemohou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 17:20
avatar

čepy na mandlích nevyvolávají teplotu ani bolení v krku, ale účinkují přesně tak, jak popisujete. Dají se ošetřit ambulantně, ale připravte se na nezapomenutelný zážitek. Záněty na mandlích se čistí tamponem na dlouhém drátu, který vám lékařka rovnou před vašima očima strčí až do krku. Proto vám radím, objednejte se hned na ráno a snídejte až potom.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 03.07.14 15:41

Čepy na mandlích mám co pamatuju. Byla jsem s tím mockrát, prý to nic není. Než absolvovat ošetření na ORL, je lepší se je naučit odstraňovat sám. Co kouká vzít dlouhou pinzetou, co nekouká vypláchnout. Velkou injekční stříkačku, tak 10-20ml naplnit vlažnou vodou, třeba i s pár kapkami peroxidu, strčit do té dírky, co je v mandli a bordel proudem vody vypláchnout. To by se jeden divil, co v mandli kolikrát je, i když žádný čep vidět není. Touhle praktikou se člověk vyhne tomu, že se mu nečekaně uvolní čep do pusy případně ho cítí na madli, to je hodně nepříjemné. Jako bonus je po určité době zmírnění dávicího reflexu, což muži při jisté sexuální praktice u partnerky jen vítají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: idw
Datum: 03.07.14 15:50

Jděte na krční, předepíší vám ATB.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.