Jak z něj dostat peníze, které mi dluží?

Od: Datum: 02.07.14 10:30 odpovědí: 6 změna: 02.07.14 23:03

Dobrý den

prosím vás o radu - v lednu mi byl odcizen mobil a následně provolaná částka 12tisíc Kč během pár hodin.

Předala jsem případ policii, oni pachatele našli a následně ho soud shledal vinným, dostal 6 měsíců odnětí svobody s podmínkou 1,5 roku.

Samozřejmě v rozsudku bylo mi celou částku uhradit.

Jenže - v květnu mi dal 7500,- a řekl, že víc nemá a že mi to doplatí do konce června. Samozřejmě jsem s ním sepsala písemnou dohodu, kde stojí kolik mi kdy dal a do kdy doplatí zbytek, jsou tam i podepsaní svědci, které jsem si k tomu vzala.

Nastal konec června a já se mu už týden snažím dovolat, píšu sms, nereaguje, neodpovídá, ignoruje.

A já bych ty peníze vážně chtěla zpátky :-D

Poraďte mi prosím - co mám dělat? *vezen*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.14 10:32

zkošet se s ním domluvit nebo věc předat soudu. otázka co bude trvat kratší dobu a co bude efektivnější.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.07.14 10:34

ano, jak říkám - snažím se mu týden dovolat, píšu sms - nereaguje, neodpovídá.

Já se snažím se s ním domluvit, ale vedu pouze monolog. nechce se mi to hrotit přes soud.

Od: buss®
Datum: 02.07.14 10:35

Přečtěte si rozsudek, jděte na soud, popř. exekuce. Pokud má nic, dostanete nic.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.07.14 10:51

mě osobně překvapuje, že vám vůbec něco dal..většinou to končí tak, že se jedná o feťáky s trvalým pobytem na úřadě a ten se jen směje.

zkusil bych to z něj dostat ještě nějaký čas a pak se obrátil na soud.

Ohodnoceno: 2x

Od: pawelrobertrak
Datum: 02.07.14 11:58

Trvaly pobyt na urade nemaji jen fetaci. Napriklad ja sam jsem si ho musel zridit take kdyz jsem se kratce vratil ze zahranici. Duvod byl prosty: Nechteli me totiz nikde na zadne adrese prihlasit. Zase ale specifikum pouze pro CR. V zahranici to tak nefunguje a muzete se trvale prihlasit v podstate kde chcete. Staci uvest do formularu na prihlaseni jakoukoli adresu a uz vas tam prihlasi a nic neproveruji. Pawel Robert Rak

Datum: 02.07.14 23:03

Já si myslím, že šance je, i když ne třeba hned. Aby to tou podmínkou i skončilo, bude Vám muset doplatit i zbytek (jinak si půjde toho půl roku odsedět) ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.