Neustálé hádky s matkou

Od: Datum: 01.07.14 15:37 odpovědí: 12 změna: 02.07.14 00:41

Ahoj, potřebuji pomoct. Chodim s klukem a on u nás poslední 4 mesice bydlí. Moje mamka se semnou porad hada, nadává mi a křičí na me. Já nevím co dělám špatně. Řekla mi ze pokud se nad sebou nezamyslím tak me zakáže se s tím klukem výdat a uvidíme se jen když si to zasloužim. Nebo mi řekla ze už toho maji s tatkem dost a ze je to poslední varováni. (Přitom tatka zadnej problém nemá) dělám co můžu - uklizim, vysavam, peru, varim... Nemůže to byt i tím ze na toho kluka žárlí, ze jsem pořád s nim a s nimi moc času netravim? Já už ale nevím jak dal a co ještě dělat... Prosím poradte..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.14 15:50
avatar

Ahoj, základní otázka je, koli je ti let. Druhá otázka, kolik je příteli a třetí, jestli se nějak domluvil s rodiči, že u vás bude bydlet, anebo sis ho prostě přivedla. Pracuje přítel? Dává peníze na společné výdaje, bydlení?

A jak se chová k rodičům? Ono je docela dobře možné, že rodiče ho nevidí jako dobrého partnera a neví, jak jinak ti to dát najevo, než hádkami. Otec ti přímo řekl, že on žádný problém nevidí? Ptala ses ho?

doplněno 01.07.14 17:21:

BUď neříkáš pravdu, nebo jsou tvoji rodiče divní. Promiň, ale je to teprve 15, jsi dítě a už u vás bydlí tvůj přítel, který je jen dalším hladovým krkem? Ode mě si rodiče přítele také nic nevezmou, ale snažím se aspoň pomáhat, kde to jde, a nepřekážet. Je sice dobře, že si rozumějí, ale uvnitř jim může vadit, že přítel nepomáhá a třeba i to, že u vás bydlí, přece jen pak člověk ztrácí takové to domácí soukromí. To může být zejména tvé mámě hodně nepříjemné - tvůj táta to koneckonců vůbec nemusí vědět, protože jestli je jak ten můj, tak si popovídá, ale tím to hasne a veškeré domácí práce leží na mámě.

Ptala ses mámy otevřeně, co jí vadí, proč ti nadává? Jestli jí třeba nevadí, že u nich bydlí další člověk?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lencuse321*
Datum: 01.07.14 16:01

Je mi 15, příteli je 22. S rodiči jsem se samozřejmě domluvila a oni mi řekli ze u nás klidně být může. Ano přítel pracuje a rodiče mi řekli že nic za to nechtějí že nám za to platit nebude že o jednoho člověka nás to nezrujnuje. K rodičům se chová pěkně, maji ho rádi, oni ho znali dřív než já. Neptala ale mám to v plánu. Tatka je rad ze si má s kým povídat o řízení, autech a takovýchto chlapskych věcech. Občas si i sednou, dají si pivo a kecaji.

Datum: 01.07.14 15:52
avatar

Ahoj. A jak se podílí přítel finančně na chodu domácnosti? Nemůže to být právě ten důvod? A staráš se o domácnost opravdu spolu s mámou tak, aby jeden strávník navíc nebyl pro rodče přítěží? Jak on se zapojuje?

doplněno 01.07.14 16:11:

Když na Tebe máma kříčí, pak Ti přece sděluje i důvod, co jí vadí. Nemůže to souviset i s Tvými školními výsledky? Pokud rodičům nevadí, že je Ti 15 let, že u vás bydlí Tvůj přítel, kterému je 22 let, nevadí jim, že se na ničem finačně nepodílí, nepřiloží ruku k dílu atd...pak jsou Tví rodiče unikátní..Já bych tak vstřícná tedy rozhodně nebyla...Ale jak vidno, nedělá to prostě u vás dobrotu..O tom, co rodičům přesně vadí, si musíš promluvit s nimi. V klidu a otevřeně..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lencuse321*
Datum: 01.07.14 16:05

Ahoj, jak už jsem psala v předchozí odpovědi, rodiče mi řekli ze žádné peníze nechtějí. Ano staram se o domácnost takhle, sem tam možná zapomenu třeba vyskladat mycku ale to není důvod aby na me hned kricela. On me pomáhá třeba při vaření, veseni prádla, tatkovi pomáhá když grilujeme.

Datum: 01.07.14 16:22

I když rodiče nic nechtějí - přispívat by měl... to rozhodně, měl by přijít a sám se to navrhnout. .

A v 15 letech promiň ,kdybys byla moje dcera bych nedovolila ,abys bydlela s přítelem doma. Je to jen můj názor , jistě s ním nebudeš souhlasit . Taky jsem chodila s přítelem od 15 ,ale rozhodně jsme spolu teda nebydleli u nás. Ty máš před sebou ještě spoustu let školy ... teprve ses trošku otřepala z dětských let.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.07.14 18:22
avatar

Hahanaj, u rodičů přítele jsem zkoušela to samé. Sama jsem přišla, peníze položila. Byla to pro ně docela urážka a peníze mi dali zpět s tím, ať to už víckrát nezkouším.*nevi*

doplněno 03.07.14 13:52:

Já se revanšuji jinak, je to o nastavení rodiny:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 18:34

Tak to bych tedy dělala pravidelně nákupy ,ale rozhodně bych u nikoho nebydlela zadarmo .Ale každý to máme jinak nastavené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 16:40
avatar

Děláš si legraci?, neumím si představit matku co své dceři v 15ti letech, tedy pouze dokončená ZŠ, dovolí v bytě rodičů bydlet s klukem. Ten chlapec nemá kde bydlet? Rande a každý domů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.07.14 17:51
avatar

Mám dceru a také si neumím představit nezodpovědné rodiče, kteří dovolí, aby jejich mladistvá, skoro ještě pod zákonem 15letá dcera spala doma s dospělým chlapem. Napadá mně, že je těhotná a proto to dovolili. V každém případě bych vzala bič a vypráskala to z baráku, doma je doma a ne nevěstinec nebo něco tak podobného. Místo soulože by ta 15letá měla vzít do ruky učebnice a vzdělávat se, protože jinak bude celý život jen uklízet. Na víc mít nebude. A to, jak považuje za samozřejmé, že v jejím věku se váli doma s dospělým chlapem, který nepracuje a je tak pro rodiče další přítěží ukazuje, že ji moc dobře nevychovali. No dobří rodiče by tohle nikdy nedovolili, to bych jí dala pár facek, aby se vzpamatovala. Jednou by mě za to poděkovala. Popis činností, jak oba "pomáhají" rodičům svědčí, že vůbec oba netuší, co stojí život a bydlení. Rozmazlené a hodně špatně vychované dítě.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: omron
Datum: 01.07.14 21:52

Lidus a Dafina: Naprosto přesné!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 18:37
avatar

Hádá, nadává a neudává vůbec žádné důvody? To snad ani nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 00:41
avatar

Ahoj,

v 15 máš na soužití s chlapcem spoustu času; opravdu se hodně divím, že ti to rodiče dovolují. Moje spolužačky většinou začaly žít s partnerem až po dokončení sš - do té doby se jen scházeli. Navíc tvůj přítel je už dospělý chlap a moc mi nejde do hlavy, že mu není hloupé takto bydlet u tvých rodičů a nijak jim nepřispívat ani výrazně nepomáhat (pomáhání u grilu nebo u vaření není nic podstatného). Ve své věku máš navíc ještě většinu času trávit doma a věnovat se škole - ne se potulovat s přítelem. Jsem cca o 10 let starší než ty a mamku bych ti tedy dělat nemohla - na jejím místě bych ovšem tvého přítele ihned vyklidila z domu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.