Bolest kloubů na ruce

Od: Datum: 30.06.14 10:09 odpovědí: 10 změna: 01.07.14 09:28

Ahoj. Když se ráno probudím, pokaždé mne něco bolí. Jsem rád, prý koho nic nebolí je mrtvej. Ale vážně. Pracuju rukama, takže mi to vadí. Bolí mne klouby na prstech, ty první od konečků, všechny. Co s tím?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.14 10:31

zajít k lékaři- zřejmě vás pošle na revmatologii, tak se začátky projevují

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 10:32
avatar

Závidím Vám, mě bolí celé tělo, že nemohu ani vstát. Probouzím se o dvě hodiny dříve, abych se pomalu rozhýbala. Pracuji jako doručovatelka. Bude mi 58. Vím, že to bude potom přes den dobré, že to rozhýbu a pak nic nebolí. Vzpomínám mnohokrát na film s p. Hrušínským v ordinaci a hlášku ,, ...a nakonec vstaneš. ...Ano, protože musím,,. Přesně ze života. Pokud jste již mazal různé mastičky na noc, třeba kostivalovou a nepomohly, tak si zkuste dojít /objednat se /třeba na revmatologii, nebo neurologii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 09:28
avatar

Dám Vám dobrou radu. Pokud na to máte finance, tak jeďte na týden do nějakých lázní, třeba na pohybový systém. Nebudete tomu věřit, ale už i ten týden Vám celkově pomůže a budete se cítit dobře a budete z toho čerpat /u mě to tak bylo/ i půl roku. Je škoda, že ten poukaz kolikrát dostali lidé, kteří to nepotřebovali /známí, uplácející/ a ti, kteří to potřebovali se nevešli do tabulek. Pak nároky skrouhli v rámci šetření a obyčejný člověk si léčbu zaplatí. Zkuste nejdříve u lékaře, jestli by jste neměl nějaký nárok třeba i na nějakou jinou nemoc. Jinak ten týden, který si zaplatíte berte jako investici do svého zdraví. Mě lázně moc pomohly, ale přítel již moc nechtěl. Tak přemýšlím, že bych jela na podzim zřejmě sama. Protože cítím, že to potřebuji. Vidíte, ostatním radím a tady jsem se zanedbala. Tímto Vám děkuji za otázku, protože paradoxně jste pomohl i mě. Musím se smát, potvrdilo se, jak se říká, pomocnou ruku najdeš na konci své paže. Lázně, které nám udělaly dobře a kam pojedu znova, byla Lednice. Ale i Teplice nad Bečvou byly dobré. Již začínám šetřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 12:36
avatar

Můžu zopakovat to, co pohanka , přidám k tomu drobnou radu, ruce si na noc namažte některým z těch léčivých krémů a navlečte si rukavičky, ochrání povlečení a zahřejí, což většinou dělá rukám dobře. Kupuji ty nejobyčejnější u Vietnamců, natahovací. Dříve nebo později ale budete muset k lékaři, jinak to nepůjde, klidně pro začátek k praktickému, bez léků se neobejdete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 16:15
avatar

Kolik máte roků? Jak jste starý?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 21:33

Je mi pade. Jde o to, že ty mechanizmy v těle přestávám chápat. Totiž, jsem nemocný na deprese a jakýkoliv další neřád v těle už nejsem schopen psychicky pobrat. Každý den nějaký problém jako bonus navíc. Nekouřím, alkohol nepiju, pobývám na vzduchu, jím relativně zdravě, tak co ode mne ještě chce, ta příroda? Pobožnost?

Datum: 30.06.14 16:21
avatar

Doporučuji mast "Viprosal B" je ruské výroby a mají ho celkem běžně v lékárně. Stojí kolem 150,-Kč. Ovšem je nutno vyzkoušet,

jestli na něj nebudete mít alergickou reakci, jelikož obsahuje anestetikum ve formě hadího jedu. Jinak taky Dolmina, ať již ve formě masti, nebo gelu (ten je dražší). A pak mast z Mařeny. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 18:48
avatar

JJ, jak říkají ostatní, analgetické masti, analgetika v tabletách a zajít k lékaři na dběr krve. Oni pak zjistí v jakém stádiu je revmatická artritida u vás. Mě je 45 let a pár let se mi to již rozjíždí. A při představě, že budu ještě cca 22 let pracovat :(.

Jo a lékař vám doporučí změnu zaměstnání ;)- nepracovat rukama- nenamáhat je.

P:S- jó, není nad dobrou radu, co? *tanec* *uspech*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 21:37

Přesně tak! Představa, že budete každé ráno ještě 22 let vstávat oddělanej a nefunkční, je děsná. A bude se to jen zhoršovat, celkově. Proto si musíte jít do politiky odpočinout a odhlasovat těm ovcím, jako jsme my, odchod do důchodu v devedesáti.

Datum: 01.07.14 05:45
avatar

Já si myslím, že byste se měl ukázat revmatologovi. Ať ten určí, zda to artritida je nebo není. Každopádně, samo o sobě tohle neodezní a je potřeba vědět, o co jde.

doplněno 01.07.14 05:55:

http://www.ireceptar.cz/zdrav…iznaky-a-lecba-zanetu-kloubu/ Nezavinil jste ji ničím. Artritida je systémové onemocnění. *plac* Je to smutný příběh. Vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.