Problém s Expřítelem

Od: Datum: 30.06.14 22:50 odpovědí: 6 změna: 02.07.14 00:06

Zdravím.Mám velký problém a potřebuji poradit,jak se zachovat.Našel jsem si přítelkyni s dětmi.Ta se krátce před tím,než mě poznala rozhodla opustit expřítele.Tento její expřítel je ovšem asi labilní,jelikož jí začal psichycky deptat,nechce jí dovolit se od něj odstěhovat,vyhrožuje jí násilím a vyhrožuje i mě fyzickou likvidací.Co s tím mohu udělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 30.06.14 22:55

Těžko odhadnout, zda bude stačit mu dát přes "držku" nebo se obávat, že muze přítelkyni opravdu ublížit a tudíž sbírat důkazy a oznamit policii.Těžko zodpovedne

radit, vy znáte svoji situaci nejlépe.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.06.14 22:55

Ahoj, tak jsi snad kus chlapa, ne? A když to nezvládneš sám, tak se obrať na ČP.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.14 22:58

také zdravím. Když se chce přítelkyně odstěhovat, ať to udělá. V tom jí nikdo bránit nemůže. Jakékoliv výhrůžky mějte zaznamenané a předejte je policii, když to bude potřeba.

Datum: 30.06.14 23:13

Těžko radit, v této rovnici je plno neznámých. Z jakého důvodu ho opustila? Bylo to něco vážného, nebo ji jen přestal bavit? Možná je naštvaný, protože vidí jednání partnerky jako zradu - nechce přijít o děti, má je rád. Těžko říct, kdo je tady ten "špatný". Záleží taky na tom, jestli jsou manželé, koho ty děti jsou, no prostě bude to asi složité. Ideální by bylo se prostě někde všichni 3 sejít a promluvit si o budoucnosti jak si ji každý z vás představuje. Třeba vyplavou na povrch věci, které změní situaci. Třeba potom nějaké řešení najdete. Sejděte se někde na "neutrální" půdě.

Druhým řešením je policie, nahrávání, udávání, násilí. Někdy není jiná možnost, ale je lepší prvně vyčerpat všechna "civilizovaná" řešení a až na konec použít toto.

Ohodnoceno: 2x

Od: djscrech*
Datum: 01.07.14 11:09
Zdravím.Velice nerad bych se uchyloval k násilí.Nejsem jeden z těch,který řeší věci násilím.Pro doplnění informací pro vás : Děti jsou jeho.Byly spolu 4,5 roku.Svoji nejsou (žádná svatba) A opustit se rozhodla dávno před tím,než mě poznala,jelikož jí podváděl a omezoval.Dá se říct,že já jsem se do toho připletl pouhou náhodou,ale právě díky mě dostala odvahu ho opustit.Bohužel on vyhrožuje násilím a fyzickou likvidací jak mě (nedokáže pochopit,že dokud ona je u něj,tak s ní nic intimního nehodlám mít) tak jí.Navíc je tu další problém,a to že on patří mezi ty méně přispůsobivé a tudíž se s ním normálně mluvit nedá.
Datum: 02.07.14 00:06

Moje rada zní - ukonči to s ní. Pokud je to skutečně ten nepřizpůsobivý, který musí být pozitivně diskriminován, nemáš šanci. Násilí ani rozumné argumenty tady nepomůžou. Druhým problémem je přílišná naivita a lehká manipulovatelnost tvojí přítelkyně. Jinak by se do takové situace nemohla vůbec dostat. I kdyby se ti ji podařilo nějak získat, stejně by asi tyto její povahové rysy byly překážkou dlouhodobého spokojeného vztahu. Pravděpodobně by se k němu stejně časem vrátila, protože na vše špatné zapomene. Na tobě jí časem taky něco začne vadit a bude to...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.