Voda v koleně

Od: Datum: 29.06.14 17:07 odpovědí: 5 změna: 30.06.14 12:19
avatar

Jak a čím se léčí voda v koleně? Je to na nemocenskou nebo se může normálně chodit do práce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 29.06.14 17:33

ortoped vodu vytáhne jehlou napíchnutím do měkké části kolene. pokud je voda čirá, bez krve, tak je to relativně v pohodě, pokud je krev, je tam něco špatně. poté tou jehlou vstříkne léčivou látku a je to. koleno by mělo být v klidu. já osobně teď chodím s tímto problémem k ortopedovi a jelikož to bolí a voda se opět vytváří, tak to bude něco víc, meniskus,vazy. nabídl mi i neschopenku,ale nechci se válet doma. dále se to řeší rentgenem,magnetickou rezonancí,operací

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.06.14 17:51
avatar

Podle toho, jakou děláš práci, jak moc to bolí, jaký je problém s dojížděním. Koleno určitě stáhnout /znehybnit/, co nejméně namáhat, dokud se problém nevyřeší. Měla jsem vodu před 30 lety a minulý týden jsem nohu špatně skrčila na nestandardním vysokém schodu k poštovní schránce a myslela jsem, že to je moje poslední chvíle, jaká to byla bolest, až se mě udělalo zle od žaludku. Takže pokud máš kancelářskou práci a dá se to vydržet, tak do operativního zákroku /vytažení/ bych třeba do práce chodila, ale záleží také, jaký má člověk práh bolestivosti a jak si to vše umí v práci zorganizovat. Prostě opatrně, nikam se nehnat, nepospíchat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 29.06.14 19:29

Přidávám se k Olaf71: tohle musí vidět ortoped. Voda v koleni je pouze následek nějakého procesu uvnitř. Léčba záleží na diagnoze (a případných dalších vyšetřeních, včetně RTG a dalších) a rozhodnutí lékaře specialisty. Jak psal Olaf, vodu je možné z kolene odstranit punkcí (pouze lékařem specialistou) a vpíchnutím léčivé substance.

Po punkci se rychle uleví, ale to se nesmí podcenit, pokud lékař(ka) rozhodne, že koleno musí zůstat v klidu, je nutné jeho rozhodnutí bezpodmínečně dodržet a třeba i nejít do práce (lékař podle svého uvážení napíše neschopenku). Pokud to vezmete na lehkou váhu a hned to zatížíte, můžete mít problém na celý další život. Zdraví máte jenom jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 10:49
avatar

A tou jehlou se to udělá ambulantně? Mohu pak hned řídit auto?

Datum: 30.06.14 12:19
avatar

Nic to není, lze to vyřešit snadno, bezbolestně a během 3 minut. Doktor vpíchne jehlu do kolene, přidá k ní hadičku, sestra drží misku a voda z kolene do ní vtéká. Pak to zalepí amůžete jet. Byla jsem na tom minulé léto autem, hned po zákroku mě čekala cesta až k Benešovu a zvládla jsem to, ani jsem si na koleno nevzpomněla.

Na kontrolku to podle mě není. Když je v koleně voda, cítí člověk takové pnutí či občasné záškuby, když ji lékař vytáhne, je to úleva. Někdy se dělá znovu. Ale být kvůli tomu doma je zbytečné. Zvláště,pokud má člověk sedavé zaměstnání a jeho práce není fyzicky namáhavá.

Jeden známý, dneska už mezi námi není, byl velký milovník piva a byl dost hubatý. Když mu lékař sdělil jako diagnózu vodu v koleni, pacient se rozkročil, vykulil oči a bafnul - Co mi to doktore, vykládáte, jak já můžu mít v koleni vodu, když jsem ji v životě nepil! *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.