Co je na tom pravdy?

Od: Datum: 30.06.14 08:55 odpovědí: 3 změna: 30.06.14 11:35

Zdravím a prosím o radu.

Kamarád se rozešel s přítelkyní po 10-ti letech. Přišli spolu za prací do města ještě jako studenti takže bez ničeho a měli společný účet jakmile začali pracovat. Za těch 10 let koupili družstevní byt( je psán na ní, jinak to nelze - ale spolufinancoval koupi), dvě auta a postavil dům. Nyní se rozešli, ona stihla auta prodat, že prý byli jen na firmu (byla živnostnice tak kvůli DPH) byt je prý její a ohání se dvouletou promlčecí lhůtou a pak chce 1/2 domu.

Otázka tedy zní...je nějaká taková lhůta a vážně není právně vymahatelné vyrovnáníí společně nabitého majetku?

Údajně mu právníci tuto lhůtu tvrdí, ale já něhjak pořád nemůžu uvěřit té bezmoci.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.14 09:35
avatar

Máte v tom trochu zmatek: Družstevní byt si nekoupili, ten dále patří družstvu, jeden z nich je členem družstva a má k bytu uzavřenu nájemní smlouvu (společný nájem může vzniknout jen manželům).

Pokud nebyli manžely, nevzniklo SJM a není co vypořádat. Pokud má Váš kamarád nějaké doklady o tom, co financoval, může se pokusit dohodnout nebo žalovat.

Záleží na tom, co kdo může prokázat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mlejnecek
Datum: 30.06.14 09:49

To máte samozřejmě pravdu...Ano je psaný pouze na ní atd atd...Vaše odpověď je fajn, ale neřeší podstatu kromě opravování skutečností. To důležité jsem uvedl bez citací zákona a samozřejmě to vím. Takže se ptám pro další, vynechme detaily tohoto typu a pojďme k věci pudla, je možné aby nebyla obrana po tolika letech společných nákupů a shromažďování věcí?

Děkuji

Datum: 30.06.14 11:35
avatar

Můj selský názor. Nejsou manželé, nejsou v žádném příbuzenském vztahu, jsou vlastně jako cizí lidé. To, co má každý psáno na sebe, tak je jeho. Kdo víc vydělal, kdo dal víc tomu druhému? To si musí vyříkat sami mezi sebou. Morálka je jedna věc, honba za majetkem druhá. Pokud by chtěl přítel právníka se kterým jsem byla spokojená, můžu mu nějaké kontakty /Praha/ předat přes vnitřní poštu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.