Kolik peněz za daně

Od: Datum: 29.06.14 20:14 odpovědí: 6 změna: 30.06.14 10:18

Dobrý den,
mám otázku možná začnu podnikat na živnostenský list, a zajímá mě, jak se platí daně? jestli 1x ročně nebo měsíčně?
a kolik? Je to tak že nějaké procento s výdělku? nebo jak to funguje?
děkuji za odpověd?
a co si vše s živnostenským listem musim hradit? Když budu podnikat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 29.06.14 21:08

Hradí se zdravotní a sociální pojištěni a daně .Daně se platí podle příjmu nejčastěji 1x za rok ,pojištění v zálohách jednou za měsic.A platí se 15% z hrubích příjmů.To vše se platí pouze vůči státu dále musíte počítat cenu materiálu ,nájemné,energie,platy zeměstnanců atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.14 21:14
avatar

Jako podnikatel si musíte platit vše. Nikdo za vás nic nezaplatí a daně platíte do března dalšího roku a to na základě daňového přiznání za minulý rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.14 21:14
avatar

99% podnikatelů prostě zařve na svou ůčetní ať to nějak udělá, že nic platit nehodlá a oni to vždy nějak udělají.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 29.06.14 21:19

Nejlépe se podívat na zákon o daních z příjmu, popř. o DPH pokud půjde o plátce. Též živ. zákon (třeba Překážky ...) a dle živnosti přílohy. Při pořizování ž. oprávnění budou organizace pokud chcete obeslány, § 45a (bacha na lhůty).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.14 10:12

pro rok 2014 podnikání jako hlavní činnost: sociální pojištění 1752kč/měsíc. Zdravotní pojištění 1 894kč/měsíc

+ daň jak píši rádci výše.

Za nemocenské pojištění si musíte připlatit a přihlásit se k němu. Není zahrnuto v povinných platbách sociálního pojištění

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.14 10:18

Tady je uvedeno vše potřebné do začátku: www.jakpodnikat.cz

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.