Jak podad návrh exekuce?

Od: Datum: 29.06.14 16:45 odpovědí: 2 změna: 29.06.14 17:30

Poraďí mi někdo, prosím, kde a jakým způsobem podat návrh na exekuci podvodníka, který si neoprávněně ponechal fin. obnos. Byl na něj vydán trestní příkaz s nabytím právní moci. Neznáte někdo, prosím, jmenovitě nějakého osvědčeného exekutora, na nějž by se mohla obrátit o pomoc? Děkuji mnohokrát.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.14 17:07

V tom exekučním příkaze je již stanoveno, že Vám je dlužník něco povinen uhradit? Přímo ve výroku tohoto exekučního příkazu? Pokud ano, tak potom si zvolte exekutora nejlépe v místě bydliště dlužníka, osvědčený exekutor není. Čím větší exekutorský úřad, tím déle to, bohužel trvá, počítejte s tím, že exekutor má právo po Vás požadovat zálohu (zúčtovatelnou).Pokud v trestním příkazu není dlužníkovi soudem žádná povinnost stanovena, nemáte v tuto chvíli v rukou exekuční titul a budete se muset znovu obrátit na soud (civilněprávní agenda) o zaplacení konkrétní částky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.14 17:30
avatar

První předpoklad je, že v tom trestním příkazu je mu uloženo, že Vám (jmenovitě) má uhradit tu určitou částku. Další podmínkou je právní moc tr. příkazu, tu Vám na tomto příkazu (vezměte sebou) vyznačí soud, který jej vydal. Pak tam je lhůta, dokdy (do tří dnů, nebo podobně, počítáno od právní moci) to musí zaplatit. Teprve, když to neudělá, můžete navrhnout exekuci (tj. výkon rozhodnutí). Obraťte se na soud, oddělení výkonu rozhodnutí, tam Vám sdělí základní skutečnosti, tj. co je třeba udělat, a pak se rozhodnete.

doplněno 29.06.14 17:33:

Předpokládám, že jste poškozená v trestním řízení, že jste se připojila s návrhem na náhradu škody a trestní příkaz Vám byl jako poskozené doručen .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.