Laserová operace očí

Od: Datum: 28.06.14 20:13 odpovědí: 10 změna: 27.11.15 22:28

Ahoj :P mám hodně velké dioptrie a když si dám čočky tak mi to moc nesedí :) Podstoupili by jste raději laserovou operaci očí? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.14 20:19
avatar

Dobrý večer Tamaro, mám také poměrně vysoký počet dioptrií, 5,5 a 6, na dálku. O laserové operaci neuvažuji, za prvé jsem mladá, bojím se, že se to bude zhoršovat, pak bych se stějně brýlím nevyhnula, za druhé se dioptrie vždycky mění po porodu, ten také ještě nemám za sebou. A konečně, je to přece jenom zásah do očí, do nejcitlivějšího a nejzranitelnějšího, plus zároveň velmi důležitého orgánu v těle. Chyby se při operacích běžně dějí, ne že ne... Co když se něco nepovede, dají vám odškodnění, ale zničený zrak vám to neopraví. A také nemám dostatečný finanční obnos, na tuhle srandu. Toť můj názor.

PS: Brýle nosím od mala, jsem zvyklá, bez nich se cítím jako nahá. Prostě zvyk je železná košile...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.14 20:27
avatar

no, já měla -7 dioptrií a hned jak jsem se dozvěděla o téhle, tehdy novince, chtěla jsem jít na operaci - našetřila jsem si peníze a šla do toho... je to už skoro 20 let a bez problému - doporučuji...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: betaraybill*
Datum: 28.06.14 20:44

5 a 5,5 do dálky jsem měl. Bylo mi kolem 20. Šel jsem na laser cena dohromady snad 26t. a jsem v tomto ohledu spokojen. Dnes je mi 30 a pořád vidím suprově. Bohužel tenkrát jsem na to šel z důvodu, že jsem chtěl nastoupit do jedné firmy kde by byl problém s brýlemi. Bohužel byl ještě jiný problém, který neprošel. Porušený barvocit a to žádný laser nespraví. Osobně mít prachy tak bych do toho šel. Zvlášť pokud vám nesedí čočky. Já také nemohl nosit čočky kvůli alergiím a zánětům spojivek. A brýle občas omezují.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.14 20:59

Já sama jsem byla na laserové operaci očí u MUDr.Stodůlky (2006), rovněž tak můj manžel a mí přátelé (u stejného lékaře) - 2013. Všichni jsme se shodli na jednom: škoda, že jsme nešli dříve! Výsledek je výtečný, vidíte výborně již hned po operaci, odcházíte bez brýlí. Je pravda, že operace vedené MUDr.Stodůlkou jsou za vyšší příplatek, ale on je opravdovou špičkou u nás, pokud máte možnost do tohoto finančně investovat, za sebe jednoznačně doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.14 08:27
avatar
Jen tak ze zvědavosti, jak je to s bolestivostí a rychlostí hojení? Momentálně na to jaksi nemám, ale v budoucnu bych rád šel (mám přes -6 na levém oku a přes -3 na pravém a brýle mi při některých činnostech dost vadí).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: neveta*
Datum: 20.08.14 10:42

Já jsem byla na klinice Oftal v Brně. Vrcholově sportuji a měla jsem 6,5 dioptrií. Zkoušela jsem taky nosit čočky, ale to mi hrozně vadilo. Proto jsem zkusila před třemi lety tuhle operaci a dopadla dobře. Šla bych do této operace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.14 10:48
avatar

Kvůli začínajícímu šedému zákalu jsem absolvoval opravu oční čočky na klinice vojenské nemocnice,operace probíhala ultrazvukem,kterým se odstranila původní čočka a nahradila se umělou.Řekl bych,že zásah je ještě šetrnější.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.14 13:51
avatar

mí oba rodiče podstoupili na stará kolena tuto operaci je to cca 4 roky a zatim si to chválí je fakt že suma kterou zaplatily neni malá otec 42000kč matka 38000kč ale prej to za to stojí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrasek
Datum: 23.11.15 21:35

Ahoj mužu se zaptat jak taková operace probíha? A jak to je pak s rekonvalescenci? Za jak dlouh ose oko po operaci srovna?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkyp42
Datum: 27.11.15 22:28

Ahoj, já jsem podstoupila laserovou operaci očí v Brně v Gemini, už před cca čtyřmi lety. Stálo to dvacet tisíc. Měla jsem krátkozrakost. Moc se mi do toho nechtělo, ale protože jsem se chtěla zbavit brýlí (resp. kontaktních čoček) tak jsem se nakonec rozhodla jit do toho no a dobře to dopadlo a jsem bez brýlí. Od té doby řikam každemu jdi do toho vic ti to muže dát než vzit!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.