Změna svěření do péče

Od: Datum: 28.06.14 08:45 odpovědí: 7 změna: 28.06.14 17:37

Syn 16 let se stýká s problémovými lidmi, přestal studovat, nepracuje, bere věci, nechodí domů, nejde to po dobrém, ani po zlém, nerespektuje mě, je nezvladatelný. Chtěla bych ho svěrit do péče otce, který si nedovede představit, jak je to s ním těžké, svádí všechno na mojí výchovu a přestal mi na něj platit..Poradí mi někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.14 09:07
avatar

To může rozhodnout jen soud. A za ty alimenty bych ho zažaloval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.14 14:31

Právně se to dělá tak, že u soudu (příslušného dle místa bydliště dítěte) podáte návrh o změnu výchovného prostředí. Můžete navrhnout buď, aby byl syn svěřen do výlučné péče otce nebo navrhnout střídavou péči. Pokud bude syn svěřen do výlučné péče otce, musíte počítat s tím, že Vám bude pravděpodobně stanoveno výživné. V soudní praxi to není úplně obvyklý návrh, aby jeden rodič navrhoval svěření dítěte do péče druhého rodiče (obvykle to je naopak), ale zákonu to neodporuje. Syn by byl u soudu vyslechnut a soud musí vzít v potaz i jeho názor.Bude tedy zajímavé, jak by soud postupoval, pokud matka navrhne svěřit syna otci, otec s návrhem souhlasit nebude a syn se vyjádří tak, že chce být u matky.Soud může rozhodnout i tak, že syna umístí do nezávislého prostředí, i když zde je to na pováženou. Tedy, i když to z Vašeho dotazu přímo nevyplývá, předpokládám, že synovi je 16 let, byť uvádíte, že se 16 let stýká s problémovými lidmi. Soud může rozhodovat o péči toliko nezletilého dítěte, pokud by byl syn zletilý, o péči se již nerozhoduje, maximálně se upraví vyživovací povinnost, například její zánik, pokud by její přiznání bylo v rozporu s dobrými mravy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.06.14 14:55
avatar

Zase ten pravopis. Na tomto příkladu je krásně vidět, co s textem (ne)udělá jedna chybějící čárka (nebo dvě):

Jak to je? Jde o šestnáctiletého syna, který se nějakou dobu (méně než 16 let) stýká s problémovými lidmi? Nebo jde o staršího syna, který se už 16 let stýká s problémovými lidmi?

---- Spíše se přikláním k prvnímu případu. V druhém případu už by asi šlo o zletilého syna, kterého by bylo možné vyhodit, pokud odmítne dodržovat nastavená pravidla.

Jde-li o nezletilého syna, řešit soudně.

Jde-li o zletilého syna, řešit dohodou s ním, případně s ním + jeho otcem.

------- Neplacení výživného řešte podáním trestního oznámení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 293
Datum: 28.06.14 17:18

Synovi je 16 let, v textu pouze vypadla závorka.Také bych ho chtěla umístit někam na odvykačku protože kouří marihuanu a myslím,že od toho vznikly všechny problémy. Nemůžu však najít nic pro mladistvé. Všechno je ambulantní.

Datum: 28.06.14 17:24

Nějaké možnosti, kam se obrátit s léčbou odvykání závislosti na marihuaně:

http://marihuana.web-zdarma.cz/kam-pro-pomoc_

Myslím si, že soud a změna výchovného prostředí z matky na otce v tuto chvíli asi nebude nejlepší řešení, možná nějaká rodinná terapie či mediace

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.14 17:36
avatar

Mrkněte do odkazu, zkuste zkontaktovat odborníka a informovat se o léčebném pobytu.

http://www.helples.cz/popup.asp?odk=3803&nadpis=Závislosti/Centra pomoci-léčebny a komunity/

doplněno 28.06.14 17:43:

A ještě jeden odkaz. Zkuste se poptat..

http://www.helples.cz/?menu=5…kPrenos=&intStar=4&chckClanky=

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hok
Datum: 28.06.14 17:37

Mezi námi - za současný stav skutečně můžete jen vy a nikdo jiný. V tom má otec pravdu. Syn stejně skončí za chvíli v kriminálu, takže se ho zbavte co nejdříve. Koneckonců - není na škodu se zajistit proti vykradení vlastním synem či proti možné exekuci, kterou budete mít za chvíli na krku. To, co popisujete za jeho chování, k ničemu jinému nepovede.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.