Ekonomika v ČR

Od: Datum: 28.06.14 07:31 odpovědí: 8 změna: 28.06.14 15:54

fungovala by v ČR ekonomika i bez cizinců z východu, kteří u nás pracují?

pokud tu bude méně lidí, nemusí se tolik stavět, tolik vyrábět, tolik krást, tolik řešit nelegální zaměstnávání,nelegální pobyty atd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.06.14 08:28
avatar

Dobrý den, asi by bylo dobré nejdříve si definovat pojem východ. Pro některé lidi z Prahy je jeho počátek již za obcí Průhonice. Ale, vážněji. Asi nemáme nic proti tomu, že zde podniká asi 60 jihokorejských firem - tam bych ten přínos uznal. Pokud je pravdou, že příležitost dělá zloděje, tak by při menším počtu příležitostí (výběrových řízení, dotací a zakázek) mělo být méně zlodějů.

Jenže, zase kdo si chce nakrást, tak si příležitost najde - asi by se kradlo po větších částech při menším objemu příležitostí. V tomto bych viděl na prvním místě morálku a pak zákony a postih. A jinak, ekonomika se musí hýbat (na principu "furt se něco děje"), "nelegálové" by se měli postihovat (a i ti, kdo jim práci u nás dávají) a proti legálním východním pracovníkům nic nemám. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 28.06.14 08:41

Docela souhlas,ale ..

V tomto bych viděl na prvním místě morálku a pak zákony a postih.

..spíše bych viděl snižování zlodějny ve snižování příležitostí a to tak, že nízké daně a odvody by znamenaly i nízké možnosti krást, v návaznosti na to by se mohly snížit i stavy korumpovatelných úředníků. Menší dávky by taky nelákaly tolik ke zneužívání, možná by se pak vyplatilo i pracovat za menší mzdu. Tím by se přestalo i vyplácet sem jezdit za prací. Taky by zas nemusela být tak přebujelá kontrola a kontrola přes kontrolu. Všímáte si lidi kolik tu máme okolo sebe "otitulovaných" specialistů přes všechno? Kolik nás to stojí z daní paněz a žádnou službu nám nepřinášejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.14 15:51
avatar

Často opakované "zneužívání dávek" už zdá se, přináší ovoce. Dávky jsou tak nízké, že s bídou stačí na přežití, většina lidí, kteří na nějsou odkázáni, by dala přednost zaměstnání s výdělkem.

Pokud někdo dá přednost dávkám před výdělkem, je to kvůli tomu, že s výdělkem na tom bude hůře. Zní to jako paradox, ale je to tak.

Dokud člověk nemá práci, potřebuje prostředky prakticky jen na bydlení a stravu. Jakmile začně chodit do zaměstnání, musí připočíst cestovné, oblečení, zvýšení výdajů za stravu, ...

Na dávky ztratí nárok a na stravu mu zbyde méně, než měl "na dávkách". Já vidím problém ve špatně placené práci a v nedostatku práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 28.06.14 08:35

V Japonsku to funguje.Tam je cizincu nula nula nic. To jen zapadni zeme si mysli, ze potrebuji prilivy lidi ze tretiho sveta pracujich za nizke platy, aby snizili prumerny vek obyvatelstva. Zapadni ekonomiky jsou zalozene na principu neustaleho rustu (spotreby, pracujicich lidi). Nikdo se nezamyslel nad tim, jak provozovat ekonomiku s konstatnim nebo zmensujicim se poctem pracujicich lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 28.06.14 09:30

Čím otevřenější ekonomika, tím lépe funguje. Jinak největší zlodějiny nedělají cizinci z východu, ale "bílé límečky". Tam se točí miliardy, které zaplatíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stonek*
Datum: 28.06.14 09:41

Každopádně jakýkoli cizinec legálně pracující v ČR je z ekonomického hlediska vítaný. Každý český absolvent vstupující na trh práce do něj vstupuje s dluem vůči státu. Ten do něj investoval nemalé prostředky do vzdělání, zdravotnictví atd. Cizinec vstoupí na trh práce s nulou - nic nás nestál a přesto odvádí daně. Navíc protože u nás žije, vydělané peníze vrátí do naší ekonomiky, takže platí další daně... Pro ČR jsou cizinci nezbytní pro udržení ekonomického růstu, dlouhodobě se zhoršuje poměr vydělávajících a nevydělávajících.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.06.14 10:31

No a jaká je ekonomika ČR, když to záleží i na cizích firmách, cizí politice (jak ji ovlivníme?), kde je český průmysl, samostatnost (co prosazujeme v €U)? Pokud by to mělo fungovat a zvýšit se zaměstnanost (když našim se už za nějaké peníze nechce pracovat, to známe ze soc. kde se to říkalo o Germanii, gastarbajtři a ještě si je platíme, tak proč by dělali). Ale to bychom nesměli být v €U ale mít zadrátované hranice a znovu zavést pracovní povinnost. Tak jak to řešit?
OP prostějov vyhozen tunou dynamatu... jsme ve vleku cizího kapitálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asijo
Datum: 28.06.14 15:54

Asi jo. Si vemte, že ted´bude dotovat ČR Ukáčkám školení jak obchodovat v EU, více zprávy, ale prošlo to rychle a v tichosti. Prdím na víčka a jakoukoliv sbírku, když stát rozdává kde komu , kdo udrží zbraně a zapomene na svoje občany.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.