Výpověď ze zaměstnání pomoc

Od: Datum: 20.11.12 14:21 odpovědí: 9 změna: 20.11.12 19:39

Dobrý den,

můj tatínek se v práci pohádal ze šéfem, tak mu dal výpověď za hrubé porušení pracovní kázně. To se stalo v pátek 9.12.2012. V pondělí a v úterý si vzal dovolenou, protože byl nemocný a od středy dostal neschopenku. Tak mu volal ten šéf, ať mu dojede na firmu podepsat výpověď. To tam byl dneska podepsat, ale udělat tu chybu, že mu to podepsal k tomu 9.11.2012. Můžete mi někdo paradit, jak má teďka postupovat? Zítra zajdeme hnedka na úřad práce, ale co s tou neschopenkou?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 20.11.12 14:42

A jak dokáže , že to podepsal dneska a né 9.12 nebo 9.11 jak píšete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 20.11.12 14:54

držet hubu a krok to mu vyřiďte, šéf má vždy pravdu,,,a mimochodem, postupujte tak jak máte v plánu, jděte na pracák...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 15:05
avatar

Ano, sef ma vzdycky pravdu. *zed**zed*Nechte si s**t na hlavu a drzte huby. Kdyz se vam to nelibi muzete odejit. Takovych hloupych ovci, co budou makat, drzet hubu a budou radi za almuznu je dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 20.11.12 15:45

Výpověď se nesmí dát zaměstnanci v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek. Váš otec udělal chybu, že v době pracovní neschopnosti, kdy měl dodržovat léčebný režim, šel výpověď podepsat. Jedině, že by šel od lékaře nebo měl psané vycházky. Jinak se nedodržování léčebného režimu považuje za hrubé porušení, které je důvodem k rozvázání pracovního poměru výpovědí. Níže jsou uvedeny důvody, ze kterých může být dána zaměstnavatelem výpověď, jinak je neplatná. Zaměstnanec výpověď nepodepisuje (pouze podepisuje její převzetí při osobním předání). Výpověď ke zpětnému datu nelze dát. http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB021 Vaše rozhodnutí zajít na úřad práce, popřípadě inspektorát práce je správné.

doplněno 20.11.12 15:50:

http://www.zakonik.net/zakoni…-dat-zamestnanci-vypoved.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 20.11.12 15:55
avatar

Pokud je otec v pracovní neschopnosti nebude vzat do evidence ÚP. Do evidence se přijímají lidé, kteří podepisují žádost o zprostředkování práce a to v tuto chvíli, otec není schopem splnit a do práce nastoupit. Otec má neschopenku v ochranné lhůtě a po 21 dnů, pokud bude neschopnost nadále trvat, bude vyplácet zaměstnavatel a následně OSSZ. Až bude otci pracovní neschopnost ukončena, může být přijat do evidence ÚP. - pt

doplněno 20.11.12 21:55:

Děvčata, díky za upřesnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 17:14
avatar

Pokud netrvá pracovní poměr, náhrada mzdy od zaměstnavatele nenáleží /není co nahrazovat), takže člověk po ukončení pracovního poměru marodí zadarmo prvních 21 dní nemoci. Od 22. dne začne OSSZ vyplácet nemocenskou dávku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 18:32
avatar

Pt, po skončení pracovního poměru už bývalký zaměstnanec nemá naplánovány žádné pracovní směny. Proto mu při nemoci v ochranné lhůtě nenáleží náhrada mzdy za nemoc za pracovní směny od zaměstnavatele.

Teprve od 22. dne (bude-li nemoc tak dlouho trvat) mu bude náležet nemocenské od OSSZ. (Podklady musí předávat bývalému zaměstnavateli.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 18:43
avatar

Výpověď nepodepisuje příjemce (Váš tatínek), ten svým podpisem pouze potvrzuje převzetí, nýbrž ten, kdo ji dává (v tomto případě zaměstnavatel).

Navíc se domnívám, že nešlo o výpověď, nábrž o okamžité zrušení pracovního poměru (PP) podle § 55.

Jestli zaměstnavatel skutečně zrušil PP podle § 55, nebude mít tatínek nárok na podporu. Kromě toho se mu bude hůře hledat nové zaměstnání, protože zaměstnavatelé dávají přednost zaměstnancům, s kterými nebyly v dřívějších zaměstnáních žádné problémy.

___ Hádka se zaměstnavatelem (s nadřízeným) nemusí vždy znamenat porušení předpisů zvlášť hrubým způsobem.

Má-li tatínek svědky události, může si od nich nechat napsat svědectví a opatřit si z nich kopie. Pak může napsat zaměstnavateli, sdělit mu, že je okamžité zrušení PP neplatné, že trvá na dalším zaměstnávání a přiložit jednu kopii svědectví.

Do dvou měsíců ode, kdy měl PP skončit, by musel neplatnost zrušení PP uplatnit soudní cestou.

___ Do budoucna: Vždy se napřed poradit (případně písemnost zkonzultovat s právníkem), pak teprve se rozhodnout, zda smlouvu či jinou písemnost podepsat.

doplněno 20.11.12 21:49:

Jjjlll®, asi jsem to mohla formulovat jinak (lépe), ale vtip to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 19:39
avatar

"Má-li tatínek svědky události, může si od nich nechat napsat svědectví a opatřit si z nich kopie"?

To je vtip, že jo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.