Plešatění u mužů

Od: Datum: 26.06.14 20:37 odpovědí: 15 změna: 27.06.14 10:13

Dobrý den, chtěl bych poradit, zda má někdo zkušenosti jako bojovat či oddálit plešatění u mužů. Je mi 23 let a už je to znát. Má někdo nějaké pozitivní zkušenosti s konkrétním přípravkem,? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: goro
Datum: 26.06.14 20:44

Pokud je příčinou androgenní alopecie - čili hormony tak je to boj prohraný. Můžeš zkusit Neocapil ale lépe se s tím smířit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.14 20:46

Nechte tak, sice jsou vodičky a sračičky, které (prokazatelně) padání vlasů trošku zpomalý, ale stejně tomu nezabráníte, radši si zvykejte, prej to je sexy

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.06.14 20:52

Zrovna včera jsem slyšel totéž, prej děsně sexy :D

Datum: 26.06.14 20:53

,,V tomto věku vám to snad bude vadit,ale zvyknete si,,,,nebo si pomalu šetřit na transplantaci.Nebo nechat tak,,ženským to nějak až tak nevadí. Nehorší je si na to zvyknout,,,Já si třeba určité lidi nemohu s vlasami představit sluší jim to.

Datum: 26.06.14 21:03

Jediný návod, jak udělat z plešaté hlavy vlasatou, je pomazat si ji lepidlem a udělat u holiče kotrmelec, nebo dva. Jinak je lepší se s tím smířit *plac*

Datum: 26.06.14 21:36

Tedy sonyboj to jsem se nasmála z takové rady ,,vtipné.

Od: asd*
Datum: 26.06.14 21:32

Nejlepší přípravek je mašinka a krátký sestřih. Osobně vyzkoušeno - praktické, slušivé. Kouty mi zmizely během chvilky ;)

Ostatní metody jen stojí obrovské úsilí a výsledek je že pleš stejně nakonec zvítězí...

Datum: 27.06.14 00:21

Všechno má příčinu, dokonce i plešatění. Není podmíněné geneticky jak se občas tvrdí - viz rozdíly jednovaječných dvojčat vyrůstajících v odlišném prostředí. Tak z 90% záleží na stravě, zbytek jsou další vlivy. Přímou příčinou plešatění u mužů je oslabení vnitřních orgánů. Třeba když se dělají čelní kouty spíš po bocích hlavy, je prý problém s ledvinami - často současně bolí kolena a jiné velké klouby. Když jsou kouty větší, až téměř ke středu hlavy, jsou oslabené i plíce. Plešatění přímo uprostřed nad čelem znamená problémy se srdcem. Pleš na týle znamená problémy se střevy. Celková pleš je důsledkem oslabení komplet všeho, většinou vznikne z extrémního překyselení. Je dobré si všimnout, že kdo je plešatý, ten má i jiné "vizuální" problémy - většinou je tlustý nebo naopak nezdravě pohublý. Prostě nevypadá na první pohled "zdravě".

Plešatění máme pravděpodobně po svých opičích předcích - podle některých vědců to tak příroda schválně zařídila, aby si "opoženy" mohly vybírat "opomuže" kteří jsou na tom fyzicky lépe - takoví měli dřív větší předpoklad, že se dokážou postarat o rodinu a budou mít zdravější potomstvo. Podle vlasů to viděly opoženy na první pohled :) Stejně to podvědomně cítí i mnoho žen dnes jak se lze přesvědčit třeba na seznamkách, kde často požadují neplešaté. Primáti v ZOO taky často plešatí, ale v přírodě nikoliv - vysvětluje se to nevhodnou stravou kterou v zajetí dostávají. Ze stejného důvodu se pravděpodobně také dožívají v zajetí podstatně méně než v přírodě.

No ale jak tedy plešatění předejít nebo jej zastavit? Je nutné si dávat dobrý pozor na to, co pravidelně jíme a pijeme. Ta pravidelnost je důležitá - úlet jednou za měsíc neznamená nic, ale úlet každý den je problém. Tělo se pak nemá šanci dostat do "normálu". Co nejvíc škodí? Cukr ve všech podobách, hlavně pokud se konzumuje nonstop celý den. Ostrá jídla, tvrdí se, že i lilkovité rostliny kvůli solaninu. Vše obsahující umělá barviva, konzervanty, dochucovadla. Omezit mléko a mléčné výrobky - ničí železo a paradoxně nezaručí dostatek vápníku. A co pomáhá? Hlídat si hlavně hladinu železa v organizmu - proto také v přípravcích proti plešatění je železo obsaženo. Jenomže patlat si jej na hlavu např. v podobě kopřivového nálevu už není tak účinné jako jeho správná hladina v organizmu. Btw. kdo mi nevěří, může si najít na wiki složení vlasu - a u těchto prvků si hlídat dostatek. Dostatek "stavebního materiálu", neboli prvků = v pořádku vnitřní orgány = v pořádku vlasy.

Někdo tvrdí, že plešatění nelze zastavit, což je nesmysl. Zastavit lze, ale musí se přijít na to, co je u daného jedince příčinou plešatění. To nemusí být u všech stejné. Třeba příklad - můj otec: za mlada se doslova cpal cukrem. 3 kostky do čaje, všude bombóny. Trpěl neustále bolestmi hlavy, problémy se srdcem a počínající pleší. Potom si přečetl, že by mohl být příčinou jeho problémů cukr. Úplně ho vysadil, změnil životosprávu a je v pohodě, všechny zdravotní problémy zmizely. Za nějakých 25 let na hlavě prakticky žádná změna, až na šediny...

Vše co jsem napsal je buď vypozorované, nebo načtené a v praxi ověřené. Jako námět k zamyšlení by to snad mohlo stačit :)

Datum: 27.06.14 00:46

Kdyby někdo vymyslel lék na plešatění tak má Nobelovku a lidi nejsou plešatí...

Od: jenda7
Datum: 27.06.14 09:10

plešatění, akné, tvar postavy, oční vady atd. jsou dědičné, ne třeba na přímé potomky, ale v dalším pokolení. V genech to prostě je. Strava na to vliv má také a značný, ale když jsou geny, můžete se třeba stavět na hlavu a nic s tím neuděláte.

Datum: 27.06.14 06:53

Ona olyslá lebka má svoje výhody, i nevýhody. Nevýhodou je, že se na sluníčku leskne a hází prasátka, což může ohrožovat silniční provoz. Proto si ji denně zdrsňuji smirkovým papírem. Taky když prší, tak to na ní nepříjemně pleská, a to mě nutí nosit čepici, kterou jsem nikdy s dlouhým hárem nenosil.

Výhodou je, že se nemusím česat. Prostě dvakrát denně setřu prach a je to. :-D

Od: ruze®
Datum: 27.06.14 07:02

Sonyboj ,ty fakt dokážeš pobavit! Hned po ránu jsem se pěkně nasmála.Asi všem známým poradím,že jak budou mít nějaký splín,tak ať si na poraďte přečtou tvé příspěvky a bude po splínu! Zdravím! )

Od: jenda7
Datum: 27.06.14 09:05

Zajímavý je přístup žen, jakoby jim to na partnerovi vadí, ale na druhou stranu kolem sebe vidím, že kolegyně jedou nejvíc po plešatějících.To jsou největší borci. Zcela to ještě nechápu. Nejlepší je se s tím smířit, nedělat si z toho mindráky a když už je to moc, nemaskovat to přehazovačkama apod. Svět se mění, dnes má vyholenou hlavu každý druhý, ani nemusí mít pleš. Delší vlasy nejsou v kurzu.

P.S. Jo taková krásně lesknoucí pleška, dá se to dotáhnout až na premiéra.

Datum: 27.06.14 09:08

Padání vlasů dokáže zastavit jediná věc - podlaha.

Bohužel... můžete utrácet peníze za různé "zázraky", ale nakonec Vám stejně nezbude nic jiného, než se s tím smířit.

Od: martink*
Datum: 27.06.14 10:13

Mě pomohl šampón alpecin. Neměl jsem vyloženě kouty jen mi začaly řídnout vlasy a pomohlo to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.