Podnájemní smlouva

Od: Datum: 26.06.14 20:32 odpovědí: 8 změna: 29.06.14 20:53

Dobrý den,

našel jsem si podnájem (za účelem studia). Smlouvu (viz. příloha - vymazal jsem méně podstatné části) budu uzavírat s člověkem, který má byt pronajatý od jeho majitele. Smlouva bude na dobu určitou - jeden rok. Prosím o kontrolu této smlouvy, jestli tam není nějaká "bouda". Dále by mne zajímalo, jaké jsou možnosti výpovědi takové smlouvy, když je na dobu určitou.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 21:05

Již číslo § značí, že se jedná o starý, dnes již neplatný zákon.

viz:

Jinak stručná, bez datumu, nic neříkající smlouva.

Pokud dáte email, příští týden Vám pošlu vzor, který používáme s podnájemníky.

Ohodnoceno: 0x

Od: jpepe
Datum: 26.06.14 21:08

A je taková smlouva vůbec platná? Když je podle neexistujícího zákona?

Od: lubomir
Datum: 27.06.14 08:34

Dobrý den. Předem děkuji za vzor nájemní smlouvy,kterou používáte. Mám jedn byt,který pronajímám a nejsem si jistý jestli podle nového zákona platí.

Mirek

Datum: 26.06.14 22:01

Mám další připomínky: K bodu I doporučuji písemný předávací protokol a při ukončení nájmu byt opět předat předávacím protokolem. Ochrání to obě strany před případným nedorozuměním nebo před neoprávněnými požadavky.

(2) Nájemné se platí měsíčně pozadu a podle NOZ nelze požadovat nájem předem. Nájem za měsíc byste měl platit do konce měsíce, ze nějž nájem budete platit (nájem za květen do konce května).

(3) Přestože to není bezpodmínečně nutné, rozepsala bych kauci a energie do samostatných bodů. Podle mne by mělo být ve smlouvě uvedeno, kdy bude kauce vrácena.

(4) Služby spojené s užíváním bytu by měly být vyčísleny. Totéž platí pro energie. Počáteční i konečné stavy energií, vody, ... by měly předány předávacím protokolem. Rovněž by ve smlouvě mělo být uvedeno, kdy a jak budou energie vyúčtovány.

---- To je asi to nejpodstatnější.

doplněno 26.06.14 22:03:

Počtěte si: nájemní smlouva

Od: podnajemnik
Datum: 26.06.14 23:39

A jak je to dle nového OZ s výpovědní lhůtou /z obou stran/, pokud není v podnájemní smlouvě stanovena a smlouva je na dobu určitou (tj. tento případ)?

Datum: 27.06.14 04:53

Na to jsem zapomněla. Do nájemní smlouvy by bylo dobré uvést případy, kdy lze smlouvu vypovědět, jinak by bylo nutné dodržet celou sjednanou dobu.

doplněno 27.06.14 14:54:

Viz výpověď nájemní smlouvy na dobu určitou (NOZ, § 2229)

Datum: 29.06.14 20:27

Paní kolegyně Ivzez, domnívám se, že se nájem platí dopředu, nejpozději do 5. ...

viz § 2251

Nájemce platí nájemné předem na každý měsíc nebo na jiné ujednané platební období, nejpozději do pátého dne příslušného platebního období, nebyl-li ujednán den pozdější. Společně s nájemným platí nájemce zálohy nebo náklady na služby, které zajišťuje pronajímatel; o těchto zálohách a nákladech platí § 2253 obdobně.

Nebo jsem to pochopil špatně?

Od: buss®
Datum: 29.06.14 20:53

Nějaké info chybí, otevři si OZ a začni nejlépe od § 2235 aby jsi se orientoval, pak Podnájem (jsou-li tam nějaké věci k užívání, pak i Nájem). Poté to zkonzultuj s tou smlouvou. Předpokládám studenta VŠ ..., řádné smlouvy jsou i na více stran...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.