Jak sepsat smlouvu

Od: Datum: 26.06.14 19:57 odpovědí: 5 změna: 27.06.14 21:57

zajemcum o muj dum nevyšla hypo proto jsme se domluvili že mě ho budou splácet jelikož to vše se táhlo3měsíce já neměla už pomalu na placení všech pohledávek -táhla jsem to tak2roky sama..tak se nastěhovali místo mě s tím že se smlouva v klidu udělá-je to přez realitku..nyní mě paní z realitky poslala klasickou nájemní smlouvu s tím že by bylo možné po dvou letech doplatit celý uvěr pokud ne budou splácet dál.já s tím souhlasím ale nelíbí se mě ta NAJEMNI Smlouva já to tak nechci .čekám na byt od města.chtěla jsem žádat na příspěvek na bydlení.jsem sama s 2dětma s tím že na malého nic nepobírám kromě přídavku.jak napsat jinak tu smlouvu aby peníze co budou putovat stejně na uvěr nehráli nikde roli nebo nevím jak to napsat je mě jasný že jsem v pytli.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 20:14

Advokát, notář, neb občanská poradna

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 21:22
avatar

Nejsem si jista, oč Vám šlo. Vy jste chtěla dům prodat a protože zájemcům nevyšla hypotéka, jste jim jej pronajala? Pokud někomu "nevyjde hypotéka", nebude to se zaplacením pravděpodobně lepší ani později. Já bych smlouvu vypověděla, nastěhovala bych se zpátky a hledala solventnějšího zájemce.

Není obvyklé (není moc časté), aby soukromý majitel prodával nemovitost na splátky, mohou s tím být problémy.

Jste-li majitelkou domu, můžete jej pronajmout jenom na základě nájemní smlouvy. (Jinak to podle mne sepsat nejde.)

Máte-li dům určený k bydlení, který pronajímáte, nemusí Vám vyjít žádost o byt od města ...

Každopádně doporučuji si najít advokáta, ke kterému budete mít důvěru, a řešit záležitost jeho prostřednictvím.

Smlouvu s realitkou bych také vypověděla, realitka Vás akorát připraví o peníze a nikdy nic nevyřídí podle Vašich představ nebo podle Vašeho přání (někdy to není možné kvůli legislativě, ale častěji jde RK pouze o její prospěch).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: popelka2121
Datum: 26.06.14 22:14

já to samozřejmě nechtěla nikdy pronajímat .proto se mě nelíbí ani ta smlouva o pronájmu.a nechci ji podepsat .chci jinou.chtěla jsem jím to nechat na splátky než doplatí zbytek najednou ale chtěla jsem takovou smlouvu abych měla jistotu že budou platit a pokud ne tak abych je mohla vystěhovat.a nabídnout dum znovu k prodeji.s tím že oni by měli předkupní právo po zaplacení by se to převedlo na ně.prý však taková smlouva nejde udělat že musí být ta o pronájmu..byt mě odsouhlasili jsem už na 8místě ale teprve dneska po přečtení té smlovy mě došlo že kdyby oni to platili jako že formou nájmu si kupovali dum tak já nedostanu příspěvek na bydlení určitě a že vlastně budu tam kde jsem byla jen možná v bytě.. všechny peníze dám na nájem a dál budu živořit

Od: pavla2014
Datum: 26.06.14 23:11

Ve Vaší situaci byste měla hledat kupce, který je schopen nemovitost koupit buď z vlastních prostředků nebo s financováním banky. Prodej na splátky nepřipadá v úvahu. V krajním případě byste mohla také získat peníze pronájmem části domu, abyste tam mohla i nadále bydlet a ustála provozní náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 21:57
avatar

Nepřistupujte na splátky. U zájemce, kterému banka neposkytla hypotéku, jsou nějaké problémy (jinak by banka hypotéku poskytla). Výpověď pro neplacení nájemného byste mohla dát až po třech měsících.

A nepřistupujte na nájemní smlouvu. Sežeňte si zájemce, který může zaplatit.

---------------------------- Nájem podle NOZ

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.