Červené velké boláky

Od: Datum: 26.06.14 17:22 odpovědí: 22 změna: 02.07.14 00:58

Dobrý den

Nedavno se mi začali dělat takové velké červené boláky nejvíc na bradě a okolo pusy mám takový dojem že to je podkožní akné když se to snažím vymáčknout tak to strašně bolí a nic z toho neteče prosím nevíte jak se toho rychle zbavit zítra se máme fotit na konec školního roku a nechci tam být jak s prominutím blbeček s červeným bedarama na bradě děkuji za všechny možné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 17:26
avatar

Ahoj, no do zítra se toho zbavit asi nepůjde, zkusil bych to zamaskovat Make-Upem a pak honem na kožní :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joda*
Datum: 26.06.14 17:29

No hele já jsem kluk takže na sebe nebudu patlat Make-Up a na kožní normálně chodím a na to mi dala takovou vodičku Zynerit ale vůbec mi to nepomáha mám doma na to strašně moc serepetiček ale nic mi nepomáha :( a strašně mě to trápý :(

Od: cobrak*
Datum: 26.06.14 17:51

Dobrý den, můžete použít ten makeup nebo říct, že jste se řízl při holení nebo poranil na kole a můžete si tam dát náplast nebo to nějak zafačovat. V každém případě si dojděte na kožní, předepíšou Vám tablety a ty Vám to vyléčí.

doplněno 26.06.14 17:53:

Ještě by Vám určitě pomohla konopná mast, ale ta domácí. Mně třeba pomáhá úplně na všechno, jen se s tím člověk nesmí mazat, když bude řídit, aby Vám policajti neudělali test otěrem z čela a ten byl pozitivní na THC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joda*
Datum: 26.06.14 17:59

No hele je mi 15 konopnou mast mám doma ale koupenou v lékarně mažu si to tím cca měsíc a nikde nevidím zlepšení holím se ale jen strojkem takže to by bylo takové divné :/

Datum: 26.06.14 19:01
avatar

Tak bohužel, asi s tím lépe nikdo neporadí. Sám píšeš, že se s tím léčíš již nějakou dobu, jak na kožním, tak i zřejmě jsi se pokoušel sám tento problém vyřešit. Na Aknelince píšou, že jedině včasná, správná, místní nebo celková a dlouhodobá léčba může pomoci. Blbej věk, splašený hormony, ale člověk toto neovlivní, takže proč blbeček? Máš-li špatný pocit z lékařky, vyhledej si opravdu specialistu na akné, prostě změnit kožního lékaře. Léčba je dlouhodobá, hlavně nic nemačkej, u tohoto typu si naděláš akorát problémy. Asi moc nepomůžu, slabá útěch v této situaci, ale pokud překonáš i s následky tenhle blbej věk, tak ve středním věku trochu hrbolatá a zjizvená tvář je i sexy. Chlap vypadá prostě drsně, mužně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.14 19:12
avatar

A nemáte šikovného fotografa? Ten náš nám vždycky tyhle věci "vyhladí"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 26.06.14 19:17
avatar

Ahoj, za 1. odnauč se prosím začínat věty "No hele" zní to strašně.

Mě na akné pomohlo až vynechání mléčných výrobků, podle všeho na to mám alergii, u tebe je to holt puberta, prostě šmajzni mamce, nebo kámošce trochu make-upu, mí spolužáci to tak v krajních situacích taky řešili a všem ostatním to bylo šumák.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: moula*
Datum: 26.06.14 19:18

Už to nestihnete, ale je na to jedině dehtová mast !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 11:01
avatar

S tou mastí s dehtem, bych vůbec nesouhlasila. Pix nesmí přijít na slunko a na obličej vůbec se používat nesmí! *hej*

doplněno 27.06.14 15:34:

moulo, je možné, že píšeme každý o něčem jiném. Vy o ichtiolové masti a já o dehtové s kotikoidy, na lupenku. Tam bude rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 27.06.14 12:06

Ha ha ha, už před padesáti léty jako děcko jsem měl občas rudý bolák na bradě a jedině smradlavá dehtová mast to úplně zklidnila a zmizel. Samozřejmě mi ten bolák s mastí maminka překryla lehce náplastí ! Dnes se dělají i bílé masti s ichtamolem a jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.06.14 14:02

Je to divné, ale tyhle velké boláky dost často zmizí samy od sebe. Prostě imunita zafunguje a bílé krvinky si s tím poradí. Moje zkušenost je, hlavně se nesnažit vymáčknout něco, co ještě není uzrálé. Takže nemačkat, kůži nedráždit, aby nebyla červená a neloupala se, mazat Tee trea oilem a doufat. Někdy i když je bolák velký a opravdu bolí, není moc červený a dá se dobře skrýt makeupem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jodamen
Datum: 28.06.14 01:55

No já mám problém že jsou velice červené a mažu si to pastou na zuby aby se to vysušilo takže to nemám dělat?

Datum: 28.06.14 06:42
avatar

Zubní pasta sice vysušuje, ale je velice ostrá, dráždí. Práce s kožním lékařem je opravdu dlouhodobá, protože každý jsme živý organismus a reagujeme každý jinak. Když už se chcete, za každou cenu, léčit sám, zajděte do lékárny a lékárnice vám poradí. Třeba zinkovou mast nebo tekutý pudr, kterým se mažou plané neštovice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jodamen
Datum: 28.06.14 14:04

Ted jsem přestal mazat tou zubní pastou a vyzkoušel jsem slivovici alkohol lék na vše jak se řiká a myslím že to zatím vypadá dobře budu se jen modlit aby to vyšlo a přez prázdniny to zmizelo :)

Od: joda*
Datum: 30.06.14 13:18

Dobrý den

Ted se mi udělal velice nepěkný bolák vedle nosu je v průměru širokej asi 5-6 mm a je neuvěřitelně rudej a vypadá to jako kdyby mě tam píchlo několik včel naráz na to jedno a samé místo neuvěřitelně mě to bolí a kolekm toho se mi začli dělat další boláky zatím tam mám 3 a bojím se co se bude dít dál je to normální takhle velké boláky?

Datum: 30.06.14 13:45
avatar

Dostal jste už lékaře na to nějaké léky? Myslím tím antibiotika? Někde přece musí být specializovaná klinika, která se tím zabývá. Hledejte na internetu, i třeba vycestovat do Prahy, tak bych tam zajela. Dotýkejte se co nejméně těch boláků a neroznášejte si případné bakterie po obličeji. Možná, že to není v kůži, ale nějaký vnitřní problém. Popátrejte u otce, u příbuzných mužského pohlaví z matčinny strany, jestli tato abnormalita se nevyskytuje někde v rodině. Od toho by jste se mohl potom odpíchnout, někdy to bývá prostě v genech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: commonmanmobil
Datum: 30.06.14 14:19

Zdravím ,

podobné potíže mne trápily v 12 roce mého života. Dělalo se mi podkožní akné po celém obličeji , některé boláky byli velmi velké a dost to natékalo. Po čase to šlo většinou vymáčknout. Chodili jsme s tím na kožní neustále a doktorka vyzkoušela tisíce věcí , pravdou je , že nepomohlo prakticky nic dokud mně nepřijali do nemocnice , kde mi každý den odebírali vzorky z těch boláků , čistili pleť a nezkoušeli na mně všelijaké medikamenty. Bohužel Vám neřeknu co to bylo již je to 17 let a v té době řekla našim doktorka , že je to jakási experimentální léčba a když nepomůže tato mám prostě smůlu. Průběh byl u mne dost ošklivý jelikož , pro tyto problémy máme u nás v rodině z mužské strany propozice. Otci je 70 a trpí akné neustále (takže to není jen nemoc puberťáků). I po návratu z nemocnice , mne to trápilo prakticky stejně , ale kolem 15 ti let mi to začlo mizet a ve chvíli kdy to ostatním pubošům začalo naskakovat já jsem měl klid. Nedokáži říct jestli ona léčba v nemocnici pomohla , ale pravdou je že od té doby tím prakticky netrpím , občas se nějaký pór ucpe , ale to je normální.

A k tomu zamaskování ti pomůže opravdu jen nějakej make-up , i já sem to tak musel kdysi řešit. Tenkráte se prodávala v lékarné jakási mast v pleťové barvě , která velmi dobře kryla a měla v sobě i nějaké léčivé složky mám dojem , že se menovala aknekolor a měla by se prodávat i dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jodamen
Datum: 01.07.14 02:04

Ah ano přesně tohle máme v rodině co jsi psal má mámka na to trpěla a měla to po celém obličeji řikala že to bylo velice špatné tak mi pořád řiká že to mám po ní a asi to tak je a ano aknecolor jsem měl ale nedopatřením jsem si ho poblil :( tak jsem ho prostě vyhodil ono to bylo otevřené takže to nateklo i do toho no to tady nebudu rozebírat a ted jsem si koupil Hyséac BI-stick a tam je alkohol a zároven takový dá se říct make-up s aktibakteriálním účinkem používám to max. mi to ten velký bolák usišolo mám tam bílou tečku takovou malinkou zkoušel jsem to vymáčknout ale tu bolest nejde překousnout je to o průměru doopravdy 6-5mm takže ono je to celkem bolestivé :( a ted cítím že se mi dělá další a to zase na levé straně nosu

 

Od: jodamen
Datum: 01.07.14 02:07

Takový 1 velký mám vedle nosu není to moje foto hledal jsem něco co by se tomu podobalo a takovej větší mám vedle nosu :O

Od: ria®
Datum: 01.07.14 02:28
avatar

Ahoj, asi to už máš nastudováno ze všech stran, ale tady je docela dost informací i případných postupů léčby: http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2006/01/05.pdf

za mě bych vyzdvihla to vymačkávání... Pupínek se nevymáčkne jen ven, ale i do krve a akne se rychle rozšiřuje. Takže na tvořící se pupínek nesahej.. Můžeš zkusit tu kožní, i když já osobně neznám skoro nikoho, komu by opravdu pomohlo to nekonečný střídání vodiček a krémů...

Spolužák před lety podstoupil nějakou léčbu, dělali mu kvůli tomu jaterní testy, a pleť se mu pak nádherně vyčistila, ale vůbec nevím co to bylo zač..

doplněno 02.07.14 03:00:

Ňamka :D -tak snad se ti to nerozleze dál ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joda*
Datum: 02.07.14 00:58

No nemohl jsem odolat u toho velkého tak jsem si tam tak máčknul a ona začla tíct voda tak jdu před zrcadlo trochu máčknu a najednou takovej gejzír nevím jak to nazvat bílé "kaše" tak jsem to domačkal utřel potřel desifekcí na akné poté jsem to zamazal takovím hojícím make-up a doufám že to ted bude dobré :)

Od: moula*
Datum: 01.07.14 07:18

Nejezte čokoládu, kořeněná jídla, nechlastejte a neponocujte !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.