Kam umístit alkoholika?

Od: Datum: 26.06.14 09:57 odpovědí: 3 změna: 26.06.14 19:03

Dobrý den, tchýně je alkoholička. Došlo to do takového stavu, kdy jsme ji našli v bytě za "5 minut 12". Prošla řadu vyšetření a zjistili, že má cyrhózu jater v dost pokročilém stádiu. Doktor nám řekl, že už nikdy nebude moci bydlet sama. Ona sama si toto nechce připustit a ráda by se do bytu vrátila. V lékařské zprávě má jako diagnózu chronický alkoholismus. V současné době je v LDN, ale tam je to jen dočasné. V domovech důchodců neberou alkoholiky. Poraďte jestli existuje nějaké zařízení pro takového člověka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.06.14 10:04
avatar

Dobrý den, zeptejte se na další postup v té LDN, i když bych předpokládal, že by tam asi mohla zůstat. Ale, moji sousedku, která byla také alkoholička a když ji opět vezla "rychlá" po pádu na ulici, po pár dnech přeposlali z nemocnice do psychiatrické léčebny. Tam ji pak následně dali návrh na zbavení svéprávnosti a už tam i zemřela. Takže, nic veselého Vás nečeká.

Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.14 10:21
avatar

Pokud nechcete o tchýni pečovat doma (pochybuji že na to máte penize, čas, energii, sílu, odhodlání). Až pacienta z LDN propustí do domací péče můžete požádat o prodloužení pobytu ale většinou pokud nejde o pacienta který má zemřít si tam lidi velmi neradi nechávají déle než 3 měsíce, je tedy možnost nechat pacienta přeposlaslat na lečení do léčebny závislích (s tím musí souhlasit) případně do psychiatrické léčebny a obavám se že to dopadne tak že dožije ve vypolstrované místnosti. Alkoholik se nevýlečí , když tak je to většinou na čas ( já se ještě nesetkal s chronickým alkoholikem který by se vyléčil do konce života) .

Jste v opravdu v nezávidění hodné situaci. Přeji vám hodně štěstí, šťastný konec to mít ale asi nebude .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 19:03
avatar

Tohle přesně mám zažité. Problém je v tom, že pokud si dotyčná nepřipustí, že má velký problém a že ho musí razantně řešit, tak to dopadne jednoznačně. Bohužel, většinou si to závisláci nepřipustí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.