Přihlášení k trvalému pobytu

Od: Datum: 25.06.14 17:11 odpovědí: 1 změna: 25.06.14 19:41

Dobrý den, žijeme s přítelkyní pár let v mém bytě (osobní vlastnictví-SVJ), kde je hlášená k přechodnému pobytu na "družstvu-organizaci,která spravuje SVJ,dělá vyúčtování energií,vody,atd.) Protože jí teď skončila platnost občanky, tak mě napadlo, jestli by nebylo lepší, aby se při té příležitosti přihlásila k trvalému pobytu u mně - nemusela by jezdit např.kvůli volbám do svého trvalého bydliště. Prosím proto o radu, co je k tomu trvalému pobytu potřeba- musím jí dát nějaké potvrzení-notářsky ověřené, že bydlí v mém bytě, nebo musím zajet na tu správcovskou organizaci, co spravuje SVJ, že zde bydlí? Nebo na představenstvo SVJ? A ještě co z té změny trvalého pobytu pro ni vyplývá - musí zajít na obecní úřad zaplatit odpady a co ještě jiného? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.14 19:41
avatar

Dobrý den, myslím, že bude stačit, když zajdete s přítelkyní na radnici na ohlašovnu pobytu a tam doložíte OP a list vlastnictví z KN, že je byt Váš. Přítelkyně tam vyplní kartu, Vy ji také podepíšete a ona bude potom vyzvána k výměně OP (a musí si vyměnit např. i ŘP). Na SVJ to hlásit nemusíte (tam už to asi vědí, resp. stačí počet osob v bytě). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.