Deprese - nikdy nekončící příběh

Od: Datum: 24.06.14 20:50 odpovědí: 5 změna: 24.06.14 23:53

Dobrý večer,

nevím jestli prosím o radu, ale nějak nevím jak dál. Léčím se s různými psychickými problémy cca 9 let, mimojiné i s depresemi a úzkostmi. Teď jsem z určitého důvodu musela vysadit antidepresiva. Taky jsem si říkala, že to bez nich zvládnu. Ale asi nezvládnu...V noci mívám úzkosti a noční můry. Nic mě nebaví, nemám z ničeho radost, nenávidím sama sebe. Jenom tak přežívám, nežiju. Hroutí se mi vztah s partnerem, Na terapii už asi nemám sílu. Chodila jsem tam roky. Nikdy se tam nevyřešilo všechno a ty problémy se vrací. Jak mám ŽÍT bez antidepresiv? Jak mám najít štěstí a sílu pokračovat v životě? Nemáte někdo přece jen radu nebo nezažil jste někdo něco podobného?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.14 21:04
avatar

Proč je musíte vysadit? Lékař, který vám to přikázal, v souvislosti s vysazením k vaší léčbě nic dalšího neřekl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 24.06.14 21:07

Největší problém lidí je ten, že nežijí v přirozeném prostředí (v přírodě) a jsou na ně kladeny vysoké a často nesmyslné nároky.

Těžko říci, jak vám pomoci, dá se říci, že nejlepší možnost je kombinace psychofarmak s psychoterapií, ale ani to nikdy nestačí, ono to v podstatě závisí spíše na vás, jestli se vyléčíte nebo ne a tady je většinou ten kámen úrazu, ne každej má tak velkou vůli a trpělivost. Navíc to není jen o tom se vyléčit, ale důležitý je se vyléčit do nějakého nového stavu, ve kterém budete mít nový smysl života nebo budete chápat život a svět trochu jinak než teď a před nemocí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 21:56
avatar

Podle mých zkušeností pomáhá od depresí zejména práce s hospodářskými zvířaty. Nevím, čím to je, ale funguje to velmi dobře. Dále hraní na hudební nástroj, nejlépe z not - musíte se cele soustředit na hru, což nějakým způsobem utužuje psychiku a celkově zlepšuje náladu. *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.14 23:14
avatar

s hospodářskými zvířaty zkušenosti nemám, ale co si pořídit psa? mně to svého času hodně pomáhalo, pes je stále při vás, nekritizuje, má vás rád, umí rozveselit... i fyzický kontakt se zvířetem dělá člověku moc dobře... hra na hudební nástroj je taky fajn, v té hře se rozplynete a zapomenete na své problémy i na sebe, působí očistně - ale asi to není úplně pro každého, chce to mít k hudbě trochu vztah... podobně pomáhají dlouhé procházky přírodou, člověk jenom jde, nemyslí na to kam, jen vnímá přírodu kolem, stromy, vítr, slunce a přestane se trápit...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.14 23:53
avatar

Samozřejmě, každý si musí vybrat to, co pomáhá konkrétně jemu. *palec* Na hudbu opravdu každý není, i když je to vynikající lék.

Podle mě pomáhá péče o hospodářská zvířata zvlášť výrazně především proto, že je to často poměrně namáhavá fyzická práce, při které je člověk zároveň v kontaktu s větším počtem živých tvorů. Má pocit užitečné činnosti (pracuje) a přítomnost těch zvířat (a jejich interakce s člověkem) působí opravdu blahodárně. Pes je též velmi dobrý, i když škoda, že je zpravidla jen jeden či dva (mě právě vždy pomáhalo to, že těch zvířat bylo více). :)

Vynikající jsou také některé druhy sportu (které člověka baví) - plavání, bruslení, lyžování. Já jsem v období dospívání - až do 20 let- trpěla hroznými depresemi, že mi bývalo až fyzicky špatně a nemohla jsem často ani chodit do školy. V zimě mi právě pomáhalo, že jsem obula brusle a podle možnosti celý den, až do tmy, jsem bruslila na blízké vodní nádrži.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.