Šatní skříň v práci

Od: Datum: 04.08.14 16:17 odpovědí: 7 změna: 04.08.14 23:49

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat, zda zaměstnanci automobilového výrobního závodu mají ze zákona právo na dvě šatní skříňky či nikoli. Předem děkuji za Vaši odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 04.08.14 16:31

A proč by zrovna zaměstanci automobilky měli mít? Normální je jedna

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sol
Datum: 04.08.14 17:12

Zmínila jsem automobilový závod proto, aby bylo jasné, že nejde například o zdravotnické zařízení, kde jsou podmínky jiné.

Od: zztop*
Datum: 04.08.14 17:20

To je úplně fuk kde děláte. Bezvadně to napsal amper. Mimochodem za dobu kde jsem tak různě dělal tak jsou i místa kde skříňku nemáte žádnou svoji, ale prostě co ukořistíte to máte. Samozřejmě jednu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 16:40

Možná jsem mimo, ale pokud stavíte otázku takto, zřejmě chápete, že 2 skříňky nejsou úplně samo sebou. Většina věcí nad rámec zákonného minima nevznikla sama od sebe a že by nějaký tvůrce předpisu, nedej bože zákonodárce, měl na srdci blaho zaměstnanců automobilového průmyslu, to se mi fakt nezdá. Věci nad zákonný rámec někdo vybojoval a ten někdo se pak postaral, aby to bylo černé na bílém. A pokud mluvíme o automobilovém průmyslu, pak ten někdo budou odbory. Zkuste vznést dotaz tam, případně nastudovat konkrétní kolektivní smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sol
Datum: 04.08.14 17:25

Děkuji mnohokrát za odpověď. Nešlo primárně o ten automobilový závod, spíše jsem tím chtěla naznačit (očividně nešikovně), že nejde o pracoviště se zvláštními potřebami (např. zdravotnické), kde by oddělený prostor pro pracovní a civilní oděv byl třeba, i tak společnost poskytovala zaměstnancům do této doby dvě skříňky a najednou je zrušila. Proto jsem se chtěla informovat, zda je nějaká možnost tuto situaci řešit.

Datum: 04.08.14 23:49

Vcelku je jedno, o jakého zaměstnavatele jde. Pokud se zaměstnavatel rozhodl, jako jedinec proti tomu těžko co uděláte. Jedině se spojit a protestovat kolektivně. Otázkou je, kdo v této době a této společnosti bude riskovat komplikace v zaměstnání kvůli skříňce.

To @zwiki : evidentně jiný kraj, jiný mrav. V našich (západnějších) krajích to většinou funguje tak, jak popisuje @zztop. Voják se stará, voják má (jednu i dvě). Tedy s vyjímkou velkých firem se zahraniční účastí. Tam už řád dorazil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 21:30

Asi myslíte jednu skříňku,která je rozdělena napůl a má dvě dvířka.Tak to je normální v každém zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.