Zrychlená srdeční činnost

Od: Datum: 22.06.14 22:54 odpovědí: 21 změna: 24.06.14 18:01

Dobrý večer, poslední dobou se mi děje docela neobvyklá věc - když jsem v klidu, začne mi z ničeho nic tlouct srdce jako o závod. Je to takové to hlasité bušení, jako po nějaké náročné fyzické aktivitě. Mně se to ale děje třeba když ležím a koukám na televizi, když jedu autobusem atd.. Občas je to doprovázeno takovým divným pocitem, jakoby nervozitou, kdy se mi úplně stáhne žaludek a někdy se mi zamotá hlava. Nevím přesně jak to popsat, ale přijde mi to divné. Na druhou stranu, nechci si zbytečně vymýšlet problémy, které možná ani nejsou. Máte s tím někdo také zkušenost? Nebo víte, co by to mohlo být?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.14 23:05

Myslím že to budou srdeční arytmie. není to na umření, ale nepodceňovat - zajděte k doktorovi, ideálně do kardio poradny. Velmi pravděpodobně obdržíte Holter - to je EKG se záznamem, nosí se to celý den i noc, z toho pak stáhnou data a většinou určí, o co jde.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.06.14 23:51

Přesně, jak říká Promon, může se jednat o arytmie, které mohou zcela úzce souviset s něčím, kvůli čemu vznikají. Hlavní faktor může být třeba i stres. Každopádně na EKG k lékaři a možná by nebylo od věci, aby Vám monitorovali srdce 24hodinovým testem.

Datum: 23.06.14 14:06

Stačí EKG

Od: au1
Datum: 22.06.14 23:06

taky se mi to stává, a nemusí se vůbec jednat o srdce. je to jako bušení vycházející z levé strany hrudníku, kdy po dobu cca 2 vteřin přijde cca 10 úderů. byl jsem na několika vyšetřeních srdce, vše je v pořádku, pravděpodobně jde o skříplý nerv či něco podobného. stává se mi to náhodně, asi 1x za 2 měsíce. pro klid duše si s tím skočte k doktorovi, ať vás pošle na vyšetření srdce.

Datum: 23.06.14 08:43

Dědičnost, neb psychický stav

Datum: 23.06.14 08:46

Vyšetřením u lékaře, určitě nic nezkazíte. Už pro Váš klid.

Z mé zkušenosti dost pravněpodobně by se mohlo jednat o tzv. extrasystoly - jsou to předčasné stahy srdce a prý to mají všichni lidé, ale pociťují je jen někteří. Můj taťka měl projev docela špatný, protože se u toho dokázal hodně spotit a bylo to nepříjemné. Žádná vyšetření, však nic špatného neprokázala. Já to mám též.. Někdy mám dva měsíce klid, někdy tak jednou za měsíc a někdy 3x denně nebo týdně.

Prý je důležité dodržovat pitný režim, jíst dostatek ovoce - někdy toto prý způsobuje nízká hladina draslíku a stres.

Hlavně nepanikařit a klidně dýchat - s vědomím, že to níc není, to jde. Ze začátku, než jsem věděla co to je, jsem se vždycky hrozně lekla, stáhl se mi žaludek, motala hlava - prostě panický stav.

Od: dexx®
Datum: 23.06.14 09:44
Některé tyto problémy způsobuje i páteř. Hlavně krční.

Datum: 23.06.14 10:45

Také to může být srdeční neuroza. Ale zajděte si bude to lepší a vy klidnější.

doplněno 23.06.14 10:50:

dodatek,,,arytmie je jiná,, byla jsem na defibrilaci. To srdíčko nepravidelně tluče. Změřte si tep na ruce ,,kolik máte? A jestli vám i když hodně tluče je tep pravidelný...

Datum: 23.06.14 12:36

Na defibrilaci jste určitě nebyla, to se vsadím

doplněno 23.06.14 13:21:

Toto Vám věřím, ale stále tvrdím, že na defibrilaci jste být nemohla...

doplněno 23.06.14 13:29:

Řekli Vám, že jste první člověk na světě, který dobrovolně podstoupil defibrilace srdce? *palec*

Datum: 23.06.14 13:04

Ale byla,,proč mi nevěříte? Ještě mám na těle 2 otisky od výbojů.Mám ji srovnanou ..

doplněno 23.06.14 13:07:

nejde tady poslat fotka?

doplněno 23.06.14 13:18:

v klidné celkové anestrzii terminovánaSVTprvním Dcbif.synchron.výbojem 200J.Obnoven sinusivý rytmus.Po výkonu standartní observace na monitorovacím lůžkuKJ poté demise.

doplněno 23.06.14 13:21:

vždyť to se dělá běžně tak co vás udivuje...?

Datum: 23.06.14 13:34

Zavinac, defibrilace asi těžko:) Defibrilaci srdce podstupuje člověk, kterému srdce selhalo - a dělají to záchranáři, kteří se mu snaží zachránit život.

doplněno 23.06.14 13:54:

To nikdo netvrdí, jen si pletete dva velmi podobné pojmy. Jelikož jsem studovala biologii, kde bylo odborné literatury dost, a Cobrak je bývalý záchranář, tak ještě jednou - na defibrilaci jste nebyla, i když jste na hrudníku měla elektrody defibrilátoru.

Defibrilace, jak se píše v odborných článcích "je emergentní výkon, jehož podstatou je zrušení život ohrožující maligní komorové arytmie... jde o emergentní činnost prováděnou u nemocného v bezvědomí.

doplněno 23.06.14 14:11:

Promiň, Cobráčku, "záchranář ve výslužbě" zní ještě hůř *smich*, nevěděla jsem, jak to napsat;).

doplněno 23.06.14 14:37:

Musím Vás vyvést z omylu, že doktoři vědí všechno nejlépe. Není tomu tak, ale hádat se nebudu. Pokud Vám dotor řekl, že jdete na defibrilaci, tak ano, možná se to používá ve slangu, protože se k tomu používá defibrilátor. V pravém slova významu je to nesmysl. A pokud jste dělala staniční sestru, tohle musíte bezpodmínečně vědět. Nicméně dle reakcí, odvoláváním se na doktora a google to sama nevíte - takže nic ve zlém, ale v tom případě jsme na tom všichni stejně.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.06.14 13:39

martino jsem asi tupec,že nevím co mi dělali,Já jsem byla v nemocnici ! Přečtěte si odbornou literaturu a pak odporujte.Googl ...defibrilace

doplněno 23.06.14 14:23:

já nikoho neosočuji,ale vy nevíte nic konkrétního a budete se přít Dělala jsem na rozdíl od Martiny sanitní sestru a čili vím,co píši.

Záchranář není doktor ,,neříkám,že je neznalý ,,ale zas nesnědl moudra světa. Doktor je doktor. Záchranáři mají také kurzy.,jen základní. Jsem ráda,že jste si to přečetli a jste tedy již v obraze aspoň více martinaa .

Četla jsem něktewré rady tady od záchranáře a udivilo mne to. že to neví. Nic víc. Ale je vidět ,že přispívá dobrýma radama.

Mi řekli,že musím jít na defibrilaci konec...pření

doplněno 23.06.14 17:53:

Na Googl jsem vás odkázala pro vaše pření,,,,,,teď tak uvažuji,nebydlíte o patro níž? Píšete,že doktor také nemusí,,,,jistě,,ale snad mi nechcete psát, že vy máte více vědomostí než ON, Pokud vám VOŠ škola dá tolik co jemu jeho studium tak tedy jste první člověk na světě. To není vysoká škola ,,ale vyšší... ale již končím .. Tak studujte a ať vás mají lidi rádi ,,jsem o dost starší než vy ,,ale myslím si, že jste jako ten můj soused.

doplněno 23.06.14 19:50:

Co jste to za lidi ,že se tak rádi povyšujete a je ve vás plno ironie..chybí vám lidskost ,,Holedbat se tady může každý čím chce ,, a kdo-ví co vlastně dělá.

Myslíte ,,že váše psaní o koxu je úsměvná? Směšní se děláte tady vy,, Tím já končím a je mi smutno že jsem s vámi hodila slovo.Tohle je můj pohled na vás...

,,,,

Datum: 23.06.14 16:44
Pokud si myslíte,že v dnešní době stačí k tomu,aby se někdo stal záchranářem,pouhý kurz,tak žijete na úplně jiné planetě. V dnešní době musí mít každý záchranář vystudovanou Vysokou školu!
doplněno 23.06.14 19:18:

Zkuste více hledat, záchranář nemusí studovat pouze na VOŠ, ale i na VŠ ;) Nashledanou

Datum: 23.06.14 18:05

Máte v tom hokej, v jednom příspěvku pletete dohromady mě i Cobraka.

Nejdřív ke mně - ne, rozhodně nemám více znalostí než doktor, ale speciálně pro Vás jsem se telefonicky spojila s několika lidmi ze zdravotnictví, kteří řekli to samé. "Defibrilací" doktor slangově označit onu kardioverzi, protože se u ní používá defibrilátor. A věru nevím, kde jste vzala nějakou VOŠ, ani já, ani Cobrak ji nikde nezmiňujeme.

Není mi ani jasné, koho přirovnáváte se svému sousedovi, zřejmě Cobraka, když zmiňujete, aby studoval. Co se mi ale dost nelíbí, je Vaše přirovnání jakéhosi řvoucího a problémového souseda ke Cobrakovi, máte k tomu nějaký důvod? Nebo je to jen takové rýpnutí proto, že nemáte pravdu?

Datum: 23.06.14 18:27

Martí, možná je kolegyně na koksu a tak neví, co píše. Připomíná mi to trichu tu poblázněnou paní, která tu někde v jiné otázce píše, že jí po zahradě běhají cizí lidi :-D Ale buďme v pohodě, policajti dělají časté razie na výrobce drog, tak snad se teď nějakou dobu drogy mezi lidi nedostanou ;)

Datum: 23.06.14 22:20

To ne Zavináči, nikdo Vám nic špatného neřekl, jen Vy jste mě Cobráka začala urážet, že jsem jako Váš soused a nedokázala jste přijmout mojí odpověď, že jste byla na něčem jiném, než jste si myslela. Já jsem Vám to vysvětlil odborně, jak se věc má a Vy jste se se mnou přela dál. Následně jste začala urížet i kolegyni Martinu, která se Vám to snažila vysvětlit též. Začala jste mě postupně urážet, přečtěte si opět své příspěvky a podívejte se, že mám pravdu. Svoji poznámku o koksu jsem si nemohl opustit při přečtení Vašich posledních příspěvků, které absolutně nedávaly smysl. Tímto to za sebe uzavírám.

Datum: 24.06.14 14:52

Já taky, kdybych sem postla ty pěkné zprávy, co mi Zavinac poslal soukromě, tak by asi všem spadla brada.

Nevíte někdo, co je prdelkování? Bylo to v každé zprávě, ale nějak mi to ještě nedošlo:).

Datum: 23.06.14 14:07

Nejsem bývalý záchranář Marti, neříkej to, zní to jakoby mi bylo sedmdesát :-D Jsem zdravotní bratr a studijící záchranář ;)

Datum: 23.06.14 13:33

přečtěte si na PC kolik toho je a jak se to léčí,Tady jeden pán jde také a jak jsem odcházela z nen. čekal na sanitu také jeden člověk...Asi již se neseznamujete z novými praktikami ,ale má závodní říkala že je to naprosto běžné..Nejsem první ani poslední. Ono jak jsem četla,tak zas taková super novinka to není.

doplněno 23.06.14 13:37:

dejte si do Googlu defibrilace ...a bude vám to již jasné

.

doplněno 23.06.14 13:45:

Mi to děla kardiolog ne svářeč ... na kardiolodiii ,,dělá se to ambulantně,

To co vy píšete vidíte ve filmech to je o něčem jiném měla jsem arytmii síní,,,,nepravidelný tep ,,u kterého hrozí řada jiných návazností, chtěla jsem jít na operaci očí a zjistili mi ji na EKG a už jsaem jela za několik dnů.

doplněno 23.06.14 17:29:

Zrovna o patro níž, bydlí zdravotní "sestra",,ale musím se přiznat,že toho mít doma tak hrůza. Jak ON řve s každým má problém ,,tak jsem si říkala ,jak ty můžeš pracovat v tomhle oboru.

Ale jak jsem byla před tím v nem. než jsem šla na ty výboje ,,200J,,, bolelo mne z toho celé tělo. ,,tak tam byl velice šikovný "bratr",který mne tak vyděsil o půlnoci mi přišel píchnout injekci a utíkal pryč. Málem jsem měla šok,,takřka ve spaní.ale byl moc ochotný ,,On byl ing. Já jsem nebyla staniční sestra ,,ale sanitářka, na neurologii,,

Datum: 23.06.14 14:00

Tak je na čase tohle povídání ukončit. Vy jste byla na aplikaci elektrického výboje do myokardu. Ta se dělí na dva způsoby. Jedním z nich je srdeční defibrilace, ta se provádí při komorové fibrilaci a při komorové tachykardii. Pochybuju o tom, že jste měla z toho, protože jinak byste si na koronární jednotku ani nedošla. A ten druhý způsob je takzvaná elektrická kardioverze, která se provádí plánovaně pacientům s určitými poruchami srdečního rytmu. Nejčastěji při fibrilací síní. Zkrátka při stavech, které pacienta neohrožují na životě. V tom je rozdíl oproti defibrilaci. Ta se provádí v případech, které pacienta přímo ohrožují na životě a pokud není provedena včas (v řádech minut), pacient umírá. Nemohla jste tím pádem být na defibrilaci, nýbrž na kardioverzi. A neosočujte tady nikoho, že to má načtené z gůglu nebo z čeho a že to má nakoukané z filmů, když nevíte, komu to říkáte...

doplněno 23.06.14 18:23:

Ukončuji tuto debatu se závěrem, že lekáři Vám řekli, že Vám dají defibrilaci, protože kdyby Vám jako pacientovi řekli, že Vám provedou kardioverzi, tak by Vás mohli vystrašit. Funguje to na stejném principu, ale správně se při plánovaném výbojí mluví o "kardioverzi." Věřte mi, že to vím líp než Vy, ale nebudu se s Vámi přít. Pokud jste byla na Karlově náměstí na koronární jednotce, je možné, že jsem Vám kardioverzi prováděl přímo já Zavináči...

Datum: 24.06.14 18:01

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.