Absolvoval jsem - zdravotní atd. pojištění

Od: Datum: 21.06.14 21:14 odpovědí: 4 změna: 22.06.14 10:44

Přeji dobrý den,

v úterý jsem zvládnul SZZ a je ze mě bakalář. Na magisterské studium nastupuju až v září. Status studenta mi zaniká při složení SZZ, takže teď bych asi měl oběhat úřady s tím, že si budu platit zdravotní a sociální pojištění?
Takže bych měl jít na pojišťovnu, OSSZ a... ještě někam? Nevíte někdo kam všude musím jít a kolik tak budu za měsíc platit?
Děkuji za odpovědi
-M


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.14 21:26
avatar

Nemusíte nikam. Pokud po prázdninách navážete magisterským studiem, budete mít status studenta i přes prázdniny. Něco jiného by bylo, kdybyste ve studiu nepokračoval.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: betaraybill*
Datum: 21.06.14 23:02

By mě jen zajímalo titul bakalář to se dává dnes každému kdo přijde a požádá ne? Já jen, že bych už od takového člověka byď mladého, ale plnoletého považoval za samozřejmost, že umí používat tu věc na krku. Jen za dnešek tu byl stejný dotaz.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivik®
Datum: 22.06.14 08:32
avatar

Nechci se nikoho dotknout,ale také mě udivuje,že se zde studenti jednotlivě ptají na tyto záležitosti po skončení studia.Nám tedy po skončení 4.ročníku SŠ kantoři řekli,co kde a jak zařídit,poradili i s postupem při nástupu do zaměstnání,např. ohledně pracovní smlouvy atd.Nebo proč si tyto inf. neřeknou studenti mezi sebou nebo nevyvěsí info někde na nástěnce? Divná doba...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.06.14 10:44

Důchodové pojištení vám stejně nikdo nehradí. Od 18 let studentům stát neplatí důchod.pojištění, platí od roku 2010. Můžete se dobrovolně přihlásit a platit kolem 1700kč/měsíc. Není to povinné.

Povinné ze zákona je mít zajištěnou platbu zdrav. pojištění

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.