Proč mě bolí břicho? +FOTO

Od: Datum: 20.06.14 19:36 odpovědí: 7 změna: 21.06.14 21:39

Min. 2 týdny vnímám bolest typu pnutí v místě, které jsem zvýraznila na přiloženém ilustračním obrázku (pravý podbřišek). Dříve to bylo pouze při sezení, nyní místo někdy více, někdy méně bolí i při chůzi. Jedná se o mírnější bolest, spíše silné pnutí, která se nejsilněji projeví, když sedím a hlavu ohnu směrem k hrudníku. Nevíte, čím by bolest mohla být způsobená? Ráda bych se vyhla návštěva u praktického lékaře a obrátila se rovnou na specializované pracoviště - bude-li to potřeba.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 19:43

Možno zánět slepého střeva, nezlechčovat mohou být velké problémy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 19:47

já mám v tom místě jizvu po operaci slepáku - není dobré čekat ,klidně jděte na POHOTOVOST

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tercii*
Datum: 20.06.14 20:07

Mohl by to být slepák.

Víte, bolest břicha je velmi zrádná. Něco váš může někde bolet, myslíte že je to toto a ejhle, nakonec zjistíte, že je to úplně něco jiného. A navíc velmi nebezpečné.

Moje zkušenost- čas od času mě pobolívá v pravém podbřišku. Myslela jsem, že je to slepák, zašla jsem za praktickou. Po ultrazvuku a vyšetření krve mi bylo řečeno, že houby slepák, ale vaječník.

Takže...může to být fakt hodně věcí, ale tipovala bych podrážděný slepák. Zajděte si za praktickou lékařkou, pokud je to ve stádiu, kdy není třeba operovat (tj.není úplně zanícené, jen podrážděné), rozhání se to. Ačkoliv, vážně nejsem doktor, tak si radši opravdu zajděte, bude to tak lepší.

Napadá mě- lehněte si, trochu pokrčte kolena stiskněte místo bolesti. Při stisknutí jako takovém slepák nebolí, ale při prudkém odtažení ruky už bolí. Samozřejmě to není pravidlem, ale pokud to zabolí, mohl by to být. Nebo si poskočte, pokud vás to v tom místě taktéž zabolí, šupajdila bych k tomu doktorovi. Kdyby se bolest mírně zhoršila, zchlaďte si to, ale k tomu doktorovi bych si zašla určitě. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.06.14 20:10
avatar

Podle toho pnutí by to mohla být tříselná kýla. V tom případě byste si tam měla nahmatat bouli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 20.06.14 23:59
Dobrý večer. Může to být kýla,zánět slepého střeva stejně jako třeba drážděni pobřišnice z nějakého důvodu. Takhle na dálku to nelze absolutně určit. Musí se to prohmatat. Hlavně jste nenapsala,jak moc hluboko to bolí... Jděte k lékaři,jak radí ostatní.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: 098
Datum: 21.06.14 15:54

Těžko se to odhaduje, ale myslím, že moc hluboko v břichu ne, spíše poblíž přední břišní stěny. Zajímavé je, že to tak reaguje na předklon hlavy.

Od: petr02
Datum: 21.06.14 21:39

To zánět slepáku asi nebude, to by určitě poznala a sama by už dávno šla do nemocnice, neustále by zvracela a od bolestí by ani nedokázala usnout.

Nikdo ale pravej důvod nedokáže najít lépe než doktor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.