Vyplatí se rizikové životní pojištění?

Od: Datum: 20.06.14 12:29 odpovědí: 9 změna: 21.06.14 08:16

V dnešní době člověk neví co mu život připraví. Začali jsme uvažovat o životním připojištění, jelikož čekáme rodinu. Po všech informacích z internetu si ale nejsme jistí, zda se toto pojištění opravdu vyplatí. Muž je řidič z povolání, takže stále na silnici, tam se může stát opravu cokoli. Jenže zaměstnavatel například mu neumožní dlouhé "marodění doma". Pokud například má zablokovaná záda - musí co nejrychleji vyřešit to, aby zase mohl do práce. Injekce aby bolest povolila, pás na záda a šup do práce . Tím pádem odpadá ležení v nemocnici, pracovní neschopnost...možná pozdější trvalé následky - bolest zad se může vrátit... Toto byl příklad. Vaše názory - vyplatí se nebo ne? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 12:55

Vyplatí, především když je řidič z povolání. Lze sjednat mnoho kombinací rizik s různými částkami. Pojištění pracovní neschopnosti, pojištění úrazu při dopravní nehodě, trvalé následky, pobyt v nemocnici...záleží však na Vás, zda budete požadovat dobré krytí rizik, nebo nízkou měsíční platbu. Měl jsem klienta, který tak dlouho váhal s životním pojištěním, až se na silnici zabil a jeho rodina zůstala bez příjmů i financí vyplacených z případné pojistky. Kalkulaci Vám mohu zdarma vypracovat. petr.sidavr@seznam.cz

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.14 12:56
avatar

na otázku není uplně snadné odpovedět, protože obecně není ŽP jako ŽP. Děda s vtipem tvrdí, že životní pojištění si člověk nejvíc užije posmrti. Je to trošku morbidní, ale něco na tom je. Mj. pojištění (můj názor) není ani tak pro lidi jako výnosný obchod pro banky a jejich zaměstnace co jej sjednávají. Tím Vám však netvrdím, že si jej nemáte zřídit. Při práci v provozu v dopravě je to asi vhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 14:09
avatar

Osobně si myslím, že všechna pojištění jsou prodělečné a pkd se nic nestane tak úplně prodělečné!Ale když se něco stane, tak nepomůžou až tak ,ale jen trochu,žádná "pomoc" pojištovny není 100%.

Vezměte si příklad povinné ručení k MV- naboříte nějakému "chudákovi" (tuhle jsem viděl přes Třeboň jet Maybacha-nejdražší jejich model byl za ca 35 000 000kč) auto za 15 mega, škoda na něm bude třeba jen jeden a půl milionu- vy byste to musel vše ze své kapsy zaplati, takto to zacáluje pojištovna.Nebo se , nedej bože , zraníte a následkem úrazu zemřete. rodina rázem přijde o živitele, to co pojištovna vyplatí z pojištění jistě nepokryje ztrátu živitele rodiny ,ale jistě by jim to odškodnění pomohlo překlenout to nejhorší období..Toliko můj názor, který jiný člověk může mít jinší!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.14 15:04

Začali jsme to řešit právě kvůli rodině. Dokud jsem byli sami - byli jsem lehkovýžní a nepřipouštěli jsme si že se může něco stát. Až když mi v pupíku roste nový živto začínám nad těmito věcmi přemýšlet jinak. Jen nevím zda nejsem až přehnaně opatrná .. x let to nebylo potřeba a teď to řeším .. jenže co když... co když to opravdu přijde, stane se nedej bože to nejhorší a zůstanu s mimčem sama? Ano, strátu v životě nenahradí ani miliony, ale zajištění dítěte by asi nějaké být mělo :(

Datum: 20.06.14 17:19
avatar

Co míníte obratem: "Zaměstnavatel mu neumožní dlouhé marodění doma"? Zaměstnavatel není oprávněn zasahovat do práce ošetřujícího lékaře, nemůže mu ani diktovat, kdy/nač má lékař vystavit DPN. Je to sice Vaše věc, ale já nedoporučuji na takové "praktiky" zaměstnavatele přistupovat.

Zdraví má Váš manžel jenom jedno a nedoléčení mu může způsobit do budoucna vážné problémy. Nemluvě o tom, že to může být i důvod k neplnění ze strany pojišťovny.

Takže já bych napřed vyřešila toto, teprve potom bych uvažovala o ev. pojistce.

doplněno 20.06.14 17:21:

_________ K pojištění: Pokud manžel nebude o své zdraví řádně pečovat, nevyplatí se žádná pojistka, protože pojišťovny nebudou plnit (zbytečně byste vyhazovali nemalé peníze).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 17:42

Dobrý den.Hlavně si vyberte dobrou pojišťovnu,které se dá věřit/reference/.Oni se rádi vymlouvají,když dojde na placení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 20:06
avatar
Na životním pojištění nic nevydelate. První dva roky platíte jen náklady, takže kdyz pojistné ukončíte v této době, nedostanete nic. Další věc-zaměstnavatel určuje zda je člověk zdravý? To snad ne! No a i kdyby manžel nebyl pojištěný a něco se mu stalo za volantem, tak se jedná o pracovní úraz, takže bez peněz určitě nebude. Kdyby zemřel, dostanete odškodnění jak vy, tak děti z pojištění zaměstnavatele. Výšku odškodnění najdete na netu. A pak nevím, jak je to dnes se sirotcim důchodem. Myslím, ze pokud si částku za spoření budete odkládat, vyděláte na tom mnohem víc. Pojistovaci jsou velmi vstrcni u sjednání pojistky, pokud se jedná o pojistkou událost, najednou zjistíte, ze na to či ono se pojištění nevztahuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: patrick
Datum: 21.06.14 07:56

životní pojištění - pokud myslíte ižp či jak se to teď vše nově jmenuje, tak to se vyplatí pouze pojišťovnám a zprostředkovatelům, klientům v podstatě (až na pár výjimek, kterou vy z popisu nejste) nikdy.

Pokud má muž bolavá záda, asi bych místo injekcí doporučil každé ráno 10 minut cvičit. Sám jsem měl dlouhodobě profesní problémy se zády, až jsem zašel na rehabilitaci, tam mě protáhli, doporučili sadu ranních cviků a od tý doby je vše ok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 08:16
avatar
Pokud je muž hlavním živitelem rodiny, rozhodně by měl byl být jeho příjem zajištěn a proto byste si ho založit měli. Stát se může cokoliv a takto byste měli jistotu, že aspoň po finanční stránce to zvládnete.
Produkt by měl být ale určen jen pro krytí rizik a proto na něm nespořte (na pojišťovně vás do toho budou urcitě nutit), na spoření se produkt nehodí, na to jsou lepší alternativy.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.