Nová práce - jak nepůsobit jako fluktuant

Od: Datum: 20.06.14 09:36 odpovědí: 3 změna: 20.06.14 11:59

Dobrý den,

mám teď trošku špatné období, co se týče práce. Měla jsem po škole jeden dlouhý pracovní poměr, kde jsem nakonec z organizačních důvodů skončila. Poté jsem si chtěla rychle najít novou práci, protože potřebuji mít příjem. Bohužel nová práce v kombinaci s dojížděním byla velmi časově a finančně náročná, takže jsem po dvou měsících ve zkušební době skončila. Rychle poté se mi podařilo uspět v novém výběrovém řízení, ale tam jsem přecenila své pracovní schopnosti - práce byla náročná a tak mi byl pracovní poměr ukončen ze strany zaměstnavatele ve zkušební době. Teď jsem půl roku bez práce na ÚP. Už jsem velmi obezřetná co se týče nástupu do nového zaměstání, neboť pochopitelně nechci, aby to tak rychle skončilo. Člověk pak působí jako fluktuant. Bohužel se dopředu nikdy neví, jestli práce člověku sedne, jestli mu bude vyhovovat pracovní kolektiv, nadřízení etc.

Nicméně abych se dostala k mému problému - Když si napíšu do životopisu, že jsem měla během jednoho roku dva takto krátké pracovní poměry a že jsem teď půl roku nezaměstnaná, na personalisty to moc dobře působit nebude (alespoň si to myslím) a vyvolává to otázky. Všude při pohovorech se mě na mé pracovní poměry ptají - proč byly ukončeny a z čí strany byly ukončeny. Chápu, že mohou mít strach buď že jim já sama uteču, nebo že z nějakého důvodu nejsem dobrý pracovník.

A tak jsem se vás chtěla zeptat, zda si myslíte, že je dobré si tyto krátké pracovní poměry do životopisu psát. Nebo jak to udělat, aby takové změny práce nepůsobily jak pěst na oko - pokud tedy nechci v životopise nic zatajovat. Ani ta dlouhá evidence na ÚP asi nebude to pravé, co by zaměstnavatele zaujalo. Je nějaká šance, jak to ještě zachránit a jak mít šanci sehnat dobrou práci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 09:46
avatar
Reknete to na rovinu, neni proc se stydet. Zivot jde dal a otviraji se nove prilezitosti.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: betaraybill*
Datum: 20.06.14 10:02

Zvlášť v dnešní době kdy dnes máš práci a zítra už nemusíš bych to moc nehrotil. A pokud si bude budoucí zaměstnavatel hrát na kádrováky tak bohužel (s tím jsem se setkal například ve společnosti Kompan v Brně. Kádrováci hadra).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minu
Datum: 20.06.14 11:59

Minie,tak do životopisu uveď jen popravdě poslední místo.Myslíš,že na to přijdou?Klidně něco vynech.Mám své zkušenosti.Ona pravda není ku prospěchu vlastní osobě.Dělám to také tak,nikdy nebyli žádné problémy.Na personálním to stejně jen v rychlosti přelétnou očima.Zajímá je hlavně co umíš

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.