Přístup na stavební pozemek

Od: Datum: 19.06.14 16:21 odpovědí: 2 změna: 20.06.14 15:56

Dobrý den,

mám následující problém. Podle schváleného územního plánu, je můj menší pozemek součástí lokality, která se má zastavět a má se teda jednat o stavební pozemky, zatím je to vlastně louka. Přístup/příjezd do lokality je dost obtížný. Je zde zaužívaná pouze cesta, polňačka, vejde se na ni sotva traktor. Můj dotaz zní: Pokud se některý majitel rozhodne, že si pozemek nechá například jako louku a nebude chtít cestu například zvětšit nebo polňačku asfaltovat - může být nějak něčím nebo někým přinucen? Je něco takového reálné? Prostě někdo si postaví hlavu, řekne, já tu chci jen tuhle úzkou polňačku a tím celou lokalitu vlastně zlikviduje a pro stavbu bude lokalita nepoužitelná... Je něco takového možné, reálné...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pravnik
Datum: 20.06.14 14:08

O svém pozemku, druhu jeho povrchové úpravy a způsobu využívání rozhoduje jeho vlastník. To neplatí o pozemku, který je v katastru zapsaný jako "ostatní plocha - ostatní komunikace" - ten je ze zákona veřejně přístupný. Bez přístupu určité kvality (šířka, povrch) nelze povolit výstavbu. Pokud je pozemek přísl. územním plánem určen pro výstavbu RD, není povinností jeho vlastníka na něm RD postavit - klidně tam může jen sekat trávu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pocahontas
Datum: 20.06.14 15:56

no jasně ale mohou mě tu ostatní plochu - komunikaci donutit prostě třeba oasfaltovat? prostě řeknou aby projelo auto pro ostatni i v zimě, tak vám tu ostatní plochu - komunikaci oasfaltujem. Smí tohle udělat? Nebo mohu požadovat aby komunikace v mém vlastnictví zůstala tak jak je zaužívaná. Prostě, že mi tam nikdo nesmí nic dělat?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.