Pohyb a hubnutí po hysterektomii

Od: Datum: 17.06.14 21:11 odpovědí: 9 změna: 18.06.14 15:12

Dobrý večer

obracím se na Vás milí rádcové s prosbou o radu.Před dvěma týdny jsem absolvovala hysterektomii,a teď jsem doma v rekonvalescenci. Podle lékařů mám mít absolutní klid,nula pohybu,žádná těžká práce,nesmím nic zvedat.Bohužel jsem před operací byla velmi aktivní co se týče pohybu,i kvůli váze.Teď nesmím nic a mám hrůzu z toho že přiberu.Proto Vás prosím o rady co jíst,i když se nepřežírám, (před třemi lety jsme zhubla během 1 roku 18 kilo,a bylo to fakt dřina a odříkání)

popřípadě jaký pohyb provozovat abych "nenakynula".Ležím doma, a věřte mi že bych šla radši do práce, kde jsem celý den venku.Válení doma mi moc nejde,mám rozhozený biorytmus,nejsem spáč.Ale tohle mi dost nabouralo život,operace byla nutná.

děkuji všem za zkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 17.06.14 21:55

Zkušenost nemám,ale má ji má velmi dobrá známá.Byla poměrně dost a dlouhou dobu unavená.Po dobu tří měsíců nesměla absolutně nic těžkého dělat,ani nic těžkého nosit ! Válení doma prostě potřebuje Váš organismus ! ! ! Odebrali Vám dělohu a Vy chcete chodit cvičit? Jen to ne,pokud je Vám vaše zdraví přednější ! Všechno ve vašem těle je živé a čerstvé.Potřebujete se zregenerovat a odpočívat !

Pokud přiberete,tak to zcela jistě opět shodíte.Rekonvalescence v tomto případě je velice nezbytná.Pokud nevíte co s volným čase,tak je toho kvantum,co se dá doma dělat.Poslouchejte hudbu,můžete plést,šít,háčkovat,fotit,začít malovat,pletení z pedigu,enkaustika,číst,učit se jazyky,atd.,atd.Hlavně dodržovat léčebný proces a nedělat si z toho holubník.Zdraví máme jenom jedno !

Ještě dodám,procházky můžete.Brzké uzdravení přeji

Ohodnoceno: 3x

Od: cuca®
Datum: 17.06.14 22:21

Dobry vecer, souhlasim s @wamp.

A jezte neco zdravého, zadne kaloricke bomby, cokoladicky a tak. Nejhorší je, ze když člověk nema co dělat, tak ji, takze to chce i silnou vůli.

Jinak preji brzke uzdravení.

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 17.06.14 22:39
Docela se divím tomu, že po hysterektomii máte mít klidový režim a po císaři žena musí fungovat úplně normálně. Dokonce i cvičit může i určité cviky na břicho. Přitom hysterektomie se dá udělat laparoskopicky nebo i pochvou, takže i pooperační rána je menší.
doplněno 18.06.14 10:16: Císaře jsem absolvovala. 14dní po jsem sama řídila auto a jela k lékaři, nakládala do auta kočár. Měsíc po začalsa cvičit, protože kondice byla na nule.

Od: miture
Datum: 18.06.14 08:58

A vy jste lékař či jste tento zákrok absolvoval?

Datum: 17.06.14 22:47
Kdyz nebudete jíst blafy, tak nepriberete. Jde jen o složení stravy. Ja zhubl 12 kg za dva měsíce a to jsem ležel na gauči, občas tedy jsem šel na procházku a to jsem fakt hlady netrpěl, spíš jsem jedl ještě více.

Od: taniha
Datum: 18.06.14 09:03

Už jsem o tom uvažovala, že si najde nějakého výživového pradce,který mi sestaví jídelníček...

Určitě se dá dělat doma spoustů věcí,ale mě ruční práce nebaví,trpělivost není moje silná stránka...

Jsem lověk aktivní,kolo, brusle,motorky,tůry...neumím být doma

Datum: 18.06.14 15:12
Na netu je spousta jídelníčku. Některé dobré, některé horší, ale i nesmyslné. Podívejte se na Havlicka z pořadu "jste to co jíte ". Některé mám i v PC, kdyz pošlete email. Více bílkovin bych nedoporučoval, je to zbytečné, zakyseluje to tělo a dobře se z toho taky kyne. V podstatě stačí vynechat mouku, cukr, tuky a jde to samo. Důležité je jist pravidelně, hlavně ovoce a zeleninu.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.06.14 12:13

Dobrý den, určitě byste neměla vykonávat žádnou namáhavou fyzickou aktivitu. Pokud nechcete přibrat, měla byste jíst pravidelně v pěti až šesti denních dávkách a hlídat si, co jíte. Pokud jste doma a máte čas a nudíte se, zkuste si na internetu najít nutriční tabulky a počítejte, kolik a čeho byste měla sníst a udělejte si nějaký jídelníček. Měla byste přijímat více bílkovin, možná to bude znít hloupě, ale zkuste si sehnat proteinový drink pro sportovce.

Ohodnoceno: 1x

Od: ruze®
Datum: 18.06.14 14:41

Neblázněte,po takovém zákroku se držte rad lékařů.Kamarádka byla po takové operaci doma skoro půl roku-má těžkou práci + lázně.Zeptejte se lékaře,delší procházky v klidnějším tempu by možná nemusely tolik vadit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.