Společenství vlastníků a jejich práva

Od: Datum: 17.06.14 20:21 odpovědí: 2 změna: 17.06.14 20:39

ahoj chci se zeptat jaká jsou práva pokud vlastním byt a jsem ve společenství vlastníků a dejme tomu,že se ostatní rozhodnou například zateplovat garáže,či balkón mají na to právo,když garáž je vlastně osobní vlastnictví,mohu se nějak bránit nebo rozhodne většina a já se musím podřídit?děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hg
Datum: 17.06.14 20:31

Slovo "garáž" je v rámci SVJ nejednoznačný pojem, oč jde (samostatná budova, nebo jen stání vedle sebe atd...) a čeho jste vlastníkem či spoluvlastníkem. Pokud nesouhlasíte s investováním, byl jste na shromáždění vlastníků, hlasoval jste proti a v zápisu je uveden důvod vašeho odmítavého postoje, pak s emůžete do 6 měsíců od takového rozhodnutí shromáždění bránit u soudu podáním žaloby. Mám ale obavu, že pokud zateplení není vyloženě tunelem, pak asi moc neuspějete.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 17.06.14 20:39

Podívejte se, SVJ je upraveno zákonem, nepíšete, kdy SVJ vzniklo. Pokud před účinností nového OZ tak byste měla znát ZoVB (72/1994), nyní OZ (89/2012), kde je bytové spoluvlastnictví upraveno + s tím související normy. Jsou dohady, zda i pro staré SVJ je OZ účinný. Takže je to na SVJ. Dále máte znát své Prohlášení vlastníka a Stanovy. Takže svá práva a povinnosti najdete ve zmiňovaném. Není jiná cesta, naše jednání upravují normy. Rozhoduje většina popř. se věci řeší dohodou. Mýlíte se, osobní vlastnictví již lééta neexistuje. Bránit se můžete vždy, u soudu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.