Jak správně popsat to, včem jsem dobrý

Od: Datum: 17.06.14 10:59 odpovědí: 5 změna: 17.06.14 13:22

Ahoj,

potřeboval bych radu. Hledám nějakou dobu to, v čem jsem dobrý. Přemýšlel jsem a pátral v minulosti. Pak mě začaly napadat různé věci, s kterými jsem přispěl dobře ostatním a které mě bavili. Otázka ale je, jak to nazvat. Když jsem studoval dálkově jeden technický obor - docela těžký, tak jsem sám od sebe zbíral informace od učitelů, přednášky, prezentace (powerpoint na danou problematiku) atd..a dával to na společný e-mail. Odpovídal jsem na spolužácích na dotazy. A spolužáci byli rádi, že mě mají. Mě zase toto bavilo a tím jsem se dokázal i nějak seznámit s učiteli. A hledat kontakty...

Co mě baví v práci je prostě akce. Lítat po provozech a stavbách a zařizovat. Jezdit po veletrzích a hledat za dobré finanční peníze různé alternativy s tím, že bude zachována i technická stránka věci. Dokážu občas vidět i věci které bych udělal jinak, a chtěl bych je navrhnout, ale vedení mi už několik krát kdysi řeklo, že se mám starat o svou práci a nezasahovat do struktury...

Jde mi ale o to, jak takovou osobnost specifikovat?

Jak by jste takového člověka specifikovali vy?

Je to technický manažer - člověk který je schopen vést firmu, lidi a chápe i technické věci (ja to vidím takto...)

nebo by jste takového člověka nazvali jinak.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.06.14 11:10
avatar

Dobrý den, snílek, vizionář, futurista, aktivní manažer a technik, technický aktivní manažer.

Vyberte si - ani jedno označení nemyslím hanlivě. Zdravím!

doplněno 17.06.14 11:23:

Píšete, že máte schopnost hledat i jiná řešení, která jiní nevidí - že by nový Jobs?

doplněno 17.06.14 11:35:

No, ale to je přeci klasika. Znáte vedoucího, který chce slyšet od podřízeného kritiku? Tedy, tak, aby ji dokázal přijmout a ještě se po rádci nevozit? Jedině se svěřit někomu, komu firma patří a je hodně vysoko - pokud se k takovému člověku dostanete. Ten by mohl pochopit Vaše návrhy, protože budou pro něho ziskové. Jinak si můžete stěžovat asi jen u odborů .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poznejsamsebe
Datum: 17.06.14 11:16

v pohodě. Potřebuji slyšet alternativy různých lidí. Co ve vás způsobilo, že jste použil i tato označení: "snílek, vizionář, futurista" ;)

děkuji za odpověď

Od: poznejsamsebe
Datum: 17.06.14 11:29

asi myslíte tuto větu.

"Dokážu občas vidět i věci které bych udělal jinak, a chtěl bych je navrhnout, ale vedení mi už několik krát kdysi řeklo, že se mám starat o svou práci a nezasahovat do struktury..."

Je to jednoduché, vidím že dotyčný vedoucí třeba na svou pozici nemá vlohy a vyloženě se trápí. Nebo vidím, že schází marketing a reklama která je základem k úspěchu. a další jiné věci. Vedení mi řeklo, že nemám zasahovat a strat se do věcí do kterých mi nic není. A ostatní vedoucí pod jednatelem, mi řekli ano ale nemají chuť nic měnit.

Špatně jsem v dotazu na začátku koncipoval danou větu. *hi*

Od: asd*
Datum: 17.06.14 12:00

Tyhle věci nejlíp přímo s majitelem, přijít s jasnou a přehlednou představou kde budou vidět výhody a nevýhody řešení.

Ovšem často je i majitel arogantní hlupák a lepší je držet hubu a krok a nechat to běžet bez snahy o změnu... To je život a je těžké odhadnout kdy je lepší navrhnout změnu a kdy do toho nevrtat. Taky o možnostech zbytečně nemluv - tobě řekne že je to hloupost a pak to prodá jako svůj nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poznejsamsebe
Datum: 17.06.14 13:22

toto už neřeším, jednal jsem totiž tehdy přímo s majitelem. Bohužel se jedná o starou "velkou" firmu. Takže tuto kapitolu jsem již uzavřel, tehdy.

Spíše už řeším daný typ člověka. Specifikace osoby kterou jsem popsal výše.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.