Výpověd z bytu

Od: Datum: 17.06.14 10:56 odpovědí: 7 změna: 20.06.14 20:20

Prosím,potřebuji poradit co dělat.Smlouvu na nájem bytu mám vždy na rok.Dne 1.6. vypršela.Volala jsem několikrát majiteli,ten mi řekl,že se smlouva prodlouží.Včera mi řekl,abychom se zastavili pro novou dnes.Dnes ráno mi řekl,že si byt nechá pro své děti.Nedal mi nic písemně jen po telefonu.Jak se mám zachovat,na co mám právo? Jak dlouho můžu z těchto důvodů v bytě zůstat?Děkuji za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.14 11:14
avatar

Záleží na tom, co máte ve smlouvě. Pokud Vám ale nechce dát novou smlouvu od 1. 6. t.r., záleží pak už jen na ústní dohodě, k jakému datu se vystěhujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 17.06.14 12:03

Může vás ihned vyzvat k odstěhování = hledejte jiné bydlení. Je to jen na něm jak dlouho vás tam nechá = sohoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.06.14 12:44
avatar

Dobrý den, to chování majitele bytu není zrovna "košér" - měl by jednat přímo a jednoznačně.

Vy ho můžete zase trochu "potrápit" - při odchodu trvejte na písemném předávacím protokolu, zápisu stavu energií nebo jejich vyúčtování. Pokud byla složena jistina (kauce) měla by být i vrácena. Jinak, nejlepší je vždy rozumná dohoda. Jenže se musí dodržet - a majitel mění svá rozhodnutí.

Zdravím!

doplněno 17.06.14 19:12:

zeta - při opuštění bytu trvejte na předávacím protokolu a v něm musí být zapsán stav a čísla elektroměru a plynoměru (možná i vodoměru či tepla). Protokol musí být dvakrát, obě strany ho podepíší (a datum) a nechají si po jednom výtisku. Údaje potom musí být stejné na konečných fakturách nebo vyúčtování po převodu měřících zařízení - je to pro Vaši kontrolu. Pokud nemáte u majitele dluh, tak musí vrátit tu kauci. Ten stav na zařízeních si můžete i vyfotit (a uschovat) a na převodu se dohodněte s majitelem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zeta
Datum: 17.06.14 13:37

také se mě jednání majitele nelíbí,protože celou dobu co jsem ho uháněla kvůli nové smlouvě,tak povídal,že bude...ještě dokonce včera a dnes ráno je všechno jinak..kauci u něj složenou mám.Energie mám psané na sebe,tam ho moc nepotrápím.

Datum: 17.06.14 19:30
avatar

Také doporučuji předávat prostřednictvím předávacího protokolu. Ochrání Vás před případnými neopodstatněnými dodatečnými nároky majitele (nemůže si po pár měsících vymyslet, že jste v bytě něco poškodili a chtít po Vás úhradu opravy, ...).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zeta
Datum: 17.06.14 20:48

děkuji,smlouvu jsem zaslala k právničce a ta si myslí,že stejně není sestavená podle nového NOZ,takže uvidím,jaký bude postup.Každopádně děkuji za ten předávací protokol,na kterém budu trvat,vše si vyfotím.Kdyby vás cokoliv ještě k tomu napadlo,tak prosím napište,budu moc ráda.Děkuji

Datum: 20.06.14 20:20
avatar

Loni ještě nemohla být smlouva uzavřena podle NOZ, to je možné až od 1. ledna 2014. Ještě mne napadá: Opravdu původní smlouva skončila 1. června (to byste museli nájem platit i za červen), Nebyla uzavřena jenom do 31. května?

Jestli Vás majitel bytu do jednoho měsíce po skončení nájmu nevyzve k odevzdání věci (uvolnění bytu), platí, že byla nájemní smlouva ujednána znovu za stejných podmínek.

Ale moc bych na to nespoléhala, radši bych si hledala jiný byt. Majitel Vás může k odevzdání bytu vyzvat i 30. června.

------- Přikládám znění § 2230 NOZ. K Vaší situaci se vztahuje pouze odst. 1.

Odstavec 2 se Vás netýká, protože Vám majitel nedal v přiměřené době předem najevo, že nájem končí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.