Zajímavosti kolem Domažlic

Od: Datum: 13.06.14 17:07 odpovědí: 4 změna: 18.06.14 21:27

Dobrý den. Potřebuju poradit z vlastní zkušenosti zajímavá místa kolem Domažlic. Jedno jestli hrady, zámky, přírodu nebo cokoli jiného. Děkuji za tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 17:46

V kolovči je muzeum

Ve vzdálenějším okolí Domažlic lze navštívit například Muzeum techniky a řemesel v Kolovči. K vidění je zde více než 4 500 exponátů převážné z 19. století dokumentující řemesla a živnosti na vesnici. K vidění je i zdejší známá kolovečská keramika.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.06.14 22:25

Pokud máte rád dobré jídlo a pití tak o výkendu jsem v Západních Čechách navštívil mini pivovar v restauraci http://www.restauracestaraskola.cz/ , mohu odpřisáhnout že lepší polotmavé pivo sem v životě nepil. Kousek nad ní je rozhledna Bolfánek http://www.sumavanet.cz/chude…fr.asp?tab=snet&id=5738&burl= a pod ní hostinec Na poustevně http://www.otisk.org/hostinec-a-ubytovani-na-poustevne kde mají pro změnu speciální pivo z výše uvedeného pivovaru Poustevník které nikde jinde nevedou. A poté jsme si zašli o pár kilometrů dál zahrát bowling http://www.sumavanet.cz/penzionlenin/ , parádní hospůdka, perfektní dráha, ceny velice lidové a hlavně výborný pan majitel který se s námi dal hned do velice družného a vtipného hovoru

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.14 23:32

Díky za tipy, něco jsem využil, něco ne. Kvůli prasklým zádům jsem se musel domů vrátit dřív, snad jindy.

doplněno 18.06.14 23:05:

Takže zhruba a známkování jak ve škole. Po cestě hrad Točník (3 - řval tam sokolník do mikrofonu a byl slyšet po celým hradu) a park zámku Hořovice (2). Hrádek - Chodská chalupa s pomníkem Koziny a krásným výhledem (1), Výhledy - pomník Baara+vyhlídka (2), zřícenina Starý Herštejn (2), pramen Radbuzy (1), Domažlice (3), Trhanovský zámek - nepřístupný, ale jeli jsme okolo (3), Klenčí pod Čerchovem - dílna Chodské keramiky (2), hrad a zámek Klenová (1), muzeum v Kolovči (2), pak praskly záda (5), Chudenice Americká zahrada (1) - nostalgie, byl jsem tam před skoro 40 roky, ale jinam už jsem se nedodrápal a nakonec hrad Švihov (už měli zavřeno). Od neděle ráno do úterý večer dobrý, ne. Jo, ještě Folmava, prý nákupy (5-).

Datum: 18.06.14 21:27

Mohu se ze zvědavosti zeptat kde všude jste byl a jak se vám líbilo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.