Jaké odškodné mohu požadovat

Od: Datum: 13.06.14 10:56 odpovědí: 10 změna: 13.06.14 19:08

Před měsícem se mi stala zajímavá věc, které se mě ale hluboce dotkla. Volali mi zjené nejmenované firmy a proto, že jsem měl jiný hovor, zanechali mi hlasovou zprávu. Po jejím vyposlechnutí jsem nevěřil svým uším. "Jak se jmenuje ten komik?(moje jméno), Jak že? (moje jméno) No to je čů..k, si podle jména asi myslí že je Američen, ne? Tak a honem odeslat tu zprávu a už to jede". Patrně nevěděli, že je to nehrává. Jak mám sjednat nápravu od společnosti, která mi volala? Mohu požadovat více než omluvu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 11:02
avatar

Chtěl bych mít tolik času...abych mohl řešit podobné ptákoviny.

Život je krátký..., nechte to plavat...a jděte si raději zaběhat do lesa.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: buss
Datum: 13.06.14 11:06

Myslím, že si sám neškrknete, pokud chcete k soudu, tak s právníkem. V každém případě si na ně stěžovat. Kdyby to neodeslali, mohli nadávat a nevíte, technická chybička. Vizte OZ ochrana osobnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 13.06.14 11:08
avatar

Dobrý den, pokud jsem to dobře pochopil, tak to celé nebylo veřejné, ale jen pro Vaše ucho.

Nikdo jiný to neslyšel. Byl to zřejmě rozhovor pracovníků té firmy mezi sebou. Peníze snad nečekáte - o ty Vám přeci nejde! Můžete informovat někoho z vedení té firmy, aby to řešil, resp. stěžovat si tam na chování těch pracovníků. Jak a jestli je potrestají je otázkou. Možná se Vám někdo omluví nebo ne. Je to nepříjemné, ale nebylo to určeno Vašim uším, resp. nebyla to urážka (pokud to urážka byla a ne jen vulgární rozhovor) úmyslná. Snad jsem pochopil Váš příběh. Zdravím!

doplněno 13.06.14 11:18:

Ještě zkuste pouvažovat, jak ti lidé mohou skončit (tedy i vyhazovem). Snad se zkusit nad to povznést a vzít to s humorem. Některá jména jsou komická či zvláštní, ti lidé se tím asi baví a takto to uniklo. Ostatně, něco podobného se stane i jinde - viz parlament nebo TV přenos.

doplněno 13.06.14 16:49:

jerje - máte pravdu, že by se z toho mohl udělat monstrproces a prohnat to Bleskem i Novou.

Ale, když jsou u nás různá příjmení, která nejdou přehlédnout, tak bych byl tolerantnější. Navíc to nebyla přímá urážka ani veřejná. Byl to omyl a vulgární hovor někoho, kdo se neudržel. Ono to je někdy možná těžké, ale nemělo by se to stávat. Nebo Vás nechávají zcela bez zájmu tato příjmení, která jsem už také zažil? Namátkou - Jebavá, Bezucha, Vyhnisalová, Darebný, Kokotek.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.06.14 11:10

Díky, předám stížnost té firmě a nechám to plavat.

Od: nadhled
Datum: 13.06.14 11:30

Zdravím,

taky bych to brala s nadhledem, jako dotklo by se mě to na chvilku a kdyby něco v budoucnu daná firma po mne něco chtěla, tak bych ji akorát nevyhověla. Lidi jsou z tepla asi už zblblí v práci, tak nevědel, že se nahrává)) To není ani šikana, ani na žalobu. Jo, kdyby se spletl mudr při zákroku, tak bych to žalovala, ale toto ne. Asi má někdo zastydlou pubertu a zůstal mu školácký manír posmívat se z jména, jestli Vás to opravdu štve, nepište stížnost, ale zajděte chlapácky na onu firmu a zeptejte se přímo tam , kdo to volal a který prdola se bavil na Vam příjmění a nevědel, že se nahrává, at Vám to řekne přímo do očí)) Ne papír a stížnost, ale přímo jako chlap s ůsměvem a s nadhledem. Ale jak říkám, nechala bych to plavat, jsou důležitější věci v životě.

A jste američan? ))

Hezký den přeju a možná Vám pomohlo si to zde rozebrat a ujasnit myšlenky díky názorům ostatních.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nadhledd
Datum: 13.06.14 11:35

Minule mě chvilkově naštvalo, že když mi volají ty call linky, co něco nabízejí, že mi zavolají a hned prej hovor bude monitorován. To je zase jiná situace , to je mi jasný, než Vaše, nikdo se nebaví na můj üčet, ale reagovala jsem slušně s tím, že jsem si neobjednala nahrávání mého hlasu na nějakou call linku abych tam byla nahrána , někde na záznamníku, jak kecám, ačkoliv nic nechci. Když zavolají, ok, co už, ale co monitorují a ukládají můj hlas a kam a na jak dlouho))? Pak mě to přešlo a bylo mi to za chvilku jedno. Já vím to je jiná situace, ale taky jsem to chtěla řešit horkou hlavou .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerje
Datum: 13.06.14 15:55

Asi jste vskutku Američan, jak vidíte z ostatních reakcí, tady jste v českém banánistánu, takovém malém Rusku, tady si lidi nechají nasrat nejen na hlavu, ale i do huby. Neřešit to - znamená, že Vás do ... pošlou příště v otevřeném hovoru (což si naše ovce asi neuvědomují). Řešit to - znamená, že se jeijch nadřízený s nimi nad Vaší stížností zasměje a počastují Vás nad papírem ještě vydatnějšími slovy. Takže pokud chcete hmatatelný výsledek, tak asi jedině k soudu, což v našem debilistánu znamená na dlouho a kdo ví jestli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.14 17:22
avatar

Pokud to chcete řešit, tak je trochu vystresujte. Napište jim a pošlete důkaz s tím, že chcete mimosoudní vyrovnání takové a takové a ještě bych se podepsal JUDR. a jméno. Když si tituly můžou vymýšlet vysocí politici, proč ne vy? Jinak tehdy a tehdy k tomu a tomu soudu podáváte žalobu. A pokud nic nechcete, mávněte nad tím rukou. Vy jste nikdy nikoho nepřímo neurazil?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 13.06.14 17:27
avatar

Já bych to taky nechala plavat,na co si ničit nervy? A jak odpálkovat firmy,co vám sem,tam volají,něco nabízejí a jsou někdy až drzí a otravní? Jak uslyšíte,,hovor bude monitorován,,tak stačí říc,moment,já si vás budu taky monitorovat a to hned většinou uslyšíte,ale to nejde,to nesmíte! Tak vy můžete a já nesmím? Tak naschle a je od nich klid :--))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.14 19:08
avatar

Pokud se chcete rozčilovat, necte to plůavat.

Pokud se chcete bavit, směle do toho. Možností je spousta, ale pozor, aby to nemohli vyložit jako vydírání. Čili napsat si o finanční satisfakci či veřejnou omluvu (třeba jste si vzkaz přehrál nahlas v hospodě...) Nebo nahrávku předat nějaké TV (tím ovšem nevyhrožovat). Případně si je vychutnat jinak, fantazii se meze nekladou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.