Ztráta dokladů - zkušenosti

Od: Datum: 13.06.14 10:15 odpovědí: 8 změna: 20.06.14 13:57

Ahoj, ztratil jsem včera veškeré doklady - OP,Řp, zbroják, malé techničáky. Na policii mě slušně vyfakovali ať si jdu na úřad až otevře, dnes sice neměli úřední dny ale naštěstí mě paní vzala alespoň na tu občanku. Kdyby ne tak bych čekal 4 dny až do pondělka(což je na palici) Na policii si napsali do jakési knížky že jsem byl nahlásit ztrátu dokladů ale nedali mi žádné potvrzení. Sice je občanka ode dneška blokovaná ale raději bych měl v ruce že jsem vše byl hlásit hned včera zhruba hodinu a půl po ztrátě. Mám šanci na nějaké potvrzení co budu mít po ruce až mi přijde domů exekuce že si na mě nějaká špína vzala půjčku? (podobné dotazy tu jsou ale starého data, nyní vešel v platnost nový zákoník, proto zakládám novou otázku)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 10:47
avatar

Upřímnou soustrast. Je to veliká nepříjemnost, všecko vyřizování okolo. Z policajtů já jsem velice rozčarovaná a smutná. Myslím si, že papír o ztrátě, zcizení, byste měl dostat a mít ho v ruce. Nejlépe do konce života. Nikdy nikdo nemůže vědět, kdy doklady nějaký hajzl použije. Já osobně, bych na policii znovu zašla a potvrzení bych si vyžádala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.14 10:52

bohužel jste rozčarovaná jen z vaší neznalosti. nemohou vám vydat papír na něco, co není v jejich kompetenci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.14 10:57
avatar

Je otázka jestli jste ztratil či byli odcizeny!Jste si jist že jste je jen ztratil?

Osobně bych na policii hlásil ne ztrátu ale odcizení!A pokud by i pak jednali jak jste popsal pak by bylo jasné-jejich jména a čísla a nálsedně stížnost k nadřízenému nebo přímo na inspekci!Ale každopádně je tam i zborjní průkaz takže když Vás vyfakovali tak bych od nicjh chtěl minimálně kopii protokolu o nahlášení ztráty všech dokladů,bez toho bych se ze služebny nehnul!

doplněno 13.06.14 10:59:

To danys jak to ,že to není v jejich kompetenci?vysvětlete na co teda potom PČR je?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.06.14 11:05

diesele, nepřímo jste si odpověděl v první větě..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.14 10:50

ani se nedivím, že vás vyfakovali, bohužel, tohle policie neřeší. Občanka blokovaná není, jen je nahlášená jako ztracená a tudíž je OP (tedy jeho číslo) v ev. obyvatel vedena jako ztracená.

Na ten ztracený OP si samozřejmě někdo půjčku vzít může,nebo jezdit např. na černo. Příklad za všechny, paní 5let odcizený OP, protokol od policie a teď exekutor vymáhá peníze za jízdu na černo a ani protokol od policie nic neřeší.. Takže asi tak..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klobaska*
Datum: 13.06.14 11:53

Jak můžete vědět, že jste doklady ztratil? Co když Vám je opravdu někdy odcizil z bundy popř. z kapsy kalhot?
Při odcizení již PČR musí jednat a vydat zápis, při ztrátě se vše řeší na MěÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.14 15:48
avatar

Chápu, že vidíte vše hned černě. Ale je možné, že jste je skutečně jen někde zapoměl nebo vytrousil. Zapátrejte v paměti, kde to mohlo být. Může se stát, že se vám po několika dnech ozve nálezce a doklady vrátí. Když se to stane, doufám, že mu nezapomenete poděkovat !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m86m®
Datum: 20.06.14 13:57

Tak abych otázku nenechal otevřenou navždy jako to mnozí dělají - peněženku našla paní při venčení psa asi tak 5 kilometrů od místa kde jsem jí na motoroce vytratil, pohozenou v parku, naštěstí se všemi doklady ( hotovost cca 2000 byla samozřejmě pryč ) I tak jsem už ale stačil většinu dokladů nahlásit a zablokovat. Ptal jsem se především protože se mi ani trochu nelíbí že mi na polici řeknou "běžte si na úřad" na úřadě v pátek nejsou takže do pondělka bych čekal celekm 4 dny s vědomím že si kdokoli na mě na půjčku zařizuje domácnost. Mělo by tam jít nahlásit alespoň tu občanku... ostatní doklady tolik zneužitelné nejsou. Jinak děkuji poslednímu přispěvateli za výchovnou radu *frajer* jelikož zde píšu že jsem vytratil i zbroják tak se dá předpokládat že nejsem žádná patnáctiletá smažka co ožralá ztratila občanku někde na technoparty, tudíž vím jak se chovat *jasne* Díky za příspěvky

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.